
Verstappen verovert pole voor sprintrace GP Miami
MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft de pole veroverd voor de sprintrace van de Grote Prijs van Miami in de Formule 1. De regerend wereldkampioen was op het Miami International Autodrome in de Red Bull met 1.27,641 sneller dan Charles Leclerc in de Ferrari en zijn teamgenoot Sergio Pérez.
Leclerc, die in de eerste en enige vrije training eerder vrijdag al vroeg was uitgevallen, was 0,108 seconden langzamer dan Verstappen. Pérez gaf 0,235 seconde toe op zijn Nederlandse teamgenoot. Daniel Ricciardo zette de vierde tijd neer en start zaterdag naast Pérez.
De Mercedessen van George Russell en Lewis Hamilton kwamen niet verder dan de elfde en twaalfde plaats en slaagden er niet in de derde kwalificatiesessie te halen.
De sprintrace van de GP van Miami is zaterdag van 18.00 tot 19.00 uur (Nederlandse tijd). Daarna begint om 22.00 uur de kwalificatie voor de Grote Prijs van zondag. Het is de derde keer dat er een Formule 1-race plaatsvindt in Miami. Voor het eerst wordt er een sprintrace gehouden op het circuit in Florida.
Verstappen had niet erg genoten van zijn eerste pole in de sprintraces dit seizoen. "Om eerlijk te zijn voelde het behoorlijk verschrikkelijk", omschreef Verstappen in het interview na afloop het gevoel van de kwalificatie. "Zeker de laatste kwalificatiesessie was het extreem lastig om de banden goed te krijgen. Al in de tweede sessie voelde het niet goed en in de derde verbeterde het niet, maar ergens zijn we toch als eerste geëindigd."
Volgens de wereldkampioen had hij weinig plezier gehad in de kwalificatie. "Om welke reden dan ook. Want in de training voelde het best goed. Na de training dacht ik ook echt voor de pole te kunnen strijden, maar in de kwalificatie leek het daar helemaal niet op. Ik weet niet wat in de derde sessie met die andere auto's is gebeurd."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.
4 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.
6 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Amerikaan Taylor Fritz in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen. Titelverdediger Alcaraz had daarvoor vier sets nodig: 6-4 5-7 6-3 7-6 (6).
8 uur geleden