Verstappen verovert ook poleposition in Grote Prijs van Australië
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Australië. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 was op het circuit van Albert Park in Melbourne de snelste in de kwalificatierace.
Verstappen pakte in de eerste twee grands prix van dit seizoen ook al de pole. Hij won vervolgens de races in Bahrein en Saudi-Arabië.
De Nederlander van Red Bull was de enige die onder de 1 minuut 16 dook in zijn snelste ronde: 1.15,915. De Spanjaard Carlos Sainz deed een ultieme poging om in zijn Ferrari de tijd van Verstappen te verbeteren, maar dat lukte niet. De Spanjaard klokte 1.16,185 en gaf daarmee 0,270 seconde toe op Verstappen.
Hamilton
Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, zette met 1.16,274 de derde tijd neer.
Lewis Hamilton haalde in de kwalificatie Q3 niet, de laatste sessie waarin de beste tien coureurs strijden om de eerste startplek. De zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes moest genoegen nemen met de elfde tijd.
Onderstuur
Verstappen won vorig jaar de race in Melbourne. Hij startte toen van poleposition. Het jaar daarvoor viel hij uit. Dat was zijn laatste uitvalbeurt in de Formule 1. Sindsdien heeft hij 43 achtereenvolgende races de finish gehaald. Daarmee staat hij tweede op de eeuwige ranglijst. Hij kan zondag zijn Formule 1-record van tien zeges op rij evenaren.
De Nederlander was tijdens de eerste twee kwalificatiesessies (Q1 en Q2) een paar keer aan het mopperen over de boordradio. Hij klaagde over onderstuur en banden die niet op temperatuur waren. Sainz was ook sneller in Q1 en Q2, al waren de verschillen klein.
'Niet opperbest'
In de derde en laatste sessie zette Verstappen alsnog orde op zaken met een perfect rondje. "Dit was toch wel een beetje onverwacht, want het was tot nog toe een lastig weekeinde", zei hij in het flashinterview op de baan. "Die rondjes in Q3 voelden goed, maar Ferrari lijkt ook heel erg snel op dit circuit, dus het kan zondag wel eens een spannende race worden."
Sainz was meer dan tevreden met zijn tweede startpositie. Hij werd twee weken geleden getroffen door een blindedarmontsteking en onderging een operatie. "Het waren pittige weken met heel veel dagen in bed, om maar zo snel mogelijk te herstellen", zei de Spanjaard, die na dit seizoen moet vertrekken bij Ferrari. "Ik zeg eerlijk dat ik me nog altijd niet opperbest voel, maar ik kan bijna niet geloven dat ik zo snel heb gereden."
Meer uit Sport
BAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).
33 minuten geledenBONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.
2 uur geledenWENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
12 uur geleden