Verstappen verovert ook poleposition in Grote Prijs van Australië
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Australië. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 was op het circuit van Albert Park in Melbourne de snelste in de kwalificatierace.
Verstappen pakte in de eerste twee grands prix van dit seizoen ook al de pole. Hij won vervolgens de races in Bahrein en Saudi-Arabië.
De Nederlander van Red Bull was de enige die onder de 1 minuut 16 dook in zijn snelste ronde: 1.15,915. De Spanjaard Carlos Sainz deed een ultieme poging om in zijn Ferrari de tijd van Verstappen te verbeteren, maar dat lukte niet. De Spanjaard klokte 1.16,185 en gaf daarmee 0,270 seconde toe op Verstappen.
Hamilton
Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, zette met 1.16,274 de derde tijd neer.
Lewis Hamilton haalde in de kwalificatie Q3 niet, de laatste sessie waarin de beste tien coureurs strijden om de eerste startplek. De zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes moest genoegen nemen met de elfde tijd.
Onderstuur
Verstappen won vorig jaar de race in Melbourne. Hij startte toen van poleposition. Het jaar daarvoor viel hij uit. Dat was zijn laatste uitvalbeurt in de Formule 1. Sindsdien heeft hij 43 achtereenvolgende races de finish gehaald. Daarmee staat hij tweede op de eeuwige ranglijst. Hij kan zondag zijn Formule 1-record van tien zeges op rij evenaren.
De Nederlander was tijdens de eerste twee kwalificatiesessies (Q1 en Q2) een paar keer aan het mopperen over de boordradio. Hij klaagde over onderstuur en banden die niet op temperatuur waren. Sainz was ook sneller in Q1 en Q2, al waren de verschillen klein.
'Niet opperbest'
In de derde en laatste sessie zette Verstappen alsnog orde op zaken met een perfect rondje. "Dit was toch wel een beetje onverwacht, want het was tot nog toe een lastig weekeinde", zei hij in het flashinterview op de baan. "Die rondjes in Q3 voelden goed, maar Ferrari lijkt ook heel erg snel op dit circuit, dus het kan zondag wel eens een spannende race worden."
Sainz was meer dan tevreden met zijn tweede startpositie. Hij werd twee weken geleden getroffen door een blindedarmontsteking en onderging een operatie. "Het waren pittige weken met heel veel dagen in bed, om maar zo snel mogelijk te herstellen", zei de Spanjaard, die na dit seizoen moet vertrekken bij Ferrari. "Ik zeg eerlijk dat ik me nog altijd niet opperbest voel, maar ik kan bijna niet geloven dat ik zo snel heb gereden."
Meer uit Sport
GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.
2 uur geledenRØDOVRE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike won de eerste drie etappes van de vijfdaagse ronde. De Deen Rasmus Søjberg Pedersen won zondag de slotrit.
4 uur geledenAIGLE (ANP) - De tweede etappe van de Tour de France Femmes is zondag in het Zwitserse Aigle van start gegaan. Lorena Wiebes (27) rijdt in de gele leiderstrui in de rit over 147,9 kilometer naar Genève. De Nederlandse sprintster van SD Worx - Protime won zaterdag de openingsetappe van de Ronde van Frankrijk in Lausanne.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben in de Women's Series het toernooi van Tokio gewonnen. Het is de derde zege van het seizoen voor Nederland. In de finale werd in de nacht van zaterdag op zondag het Japanse team Mitsubishi Electric met 21-16 verslagen. Ilse Kuijt werd verkozen tot beste speelster (MVP) van het toernooi, ze maakte vier tweepunters in de finale.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Jermain Grünberg (25) heeft in Rotterdam de vierde en laatste kwalificatie voor de EK gewonnen. De Tilburger kwam na zijn rondgang langs de zes toestellen tot 78,834 punten en hield daarmee Jordi Hagenaar (78,350) achter zich. Gijs Franken eindigde als derde (73,917).
23 uur geleden