Verstappen verovert derde startpositie in Britse grand prix
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf de derde plek in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Nederlandse troef van het Formule 1-team Red Bull was in de kwalificatierace niet opgewassen tegen Lewis Hamilton en Valtteri Bottas, de coureurs van het Mercedes-team.
Hamilton pakte poleposition op zijn thuiscircuit Silverstone met een baanrecord van 1.24,303. Bottas noteerde de tweede tijd; hij was 0,313 seconde minder snel dan de zesvoudig wereldkampioen. Verstappen gaf ruim een seconde toe op Hamilton.
Voor de Brit was het al de zevende keer dat hij poleposition veroverde op Silverstone en de 91e in zijn carrière. Hij haalde tijdens de eerste twee kwalificatiesessies kennelijk niet het uiterste uit zijn bolide, want Bottas was in Q1 en Q2 de snelste. In de tweede sessie spinde Hamilton zelfs. Maar in de derde en beslissende sessie perste hij er een sublieme ronde uit. Hij kan zondag in de race voor de zevende keer de Grote Prijs van Groot-Brittannië winnen.
Derde tijd
Verstappen noteerde in alle drie de sessie de derde tijd. In de laatste moest hij nog wel even vol op het gas om te voorkomen dat Charles Leclerc hem zijn derde startplek zou ontnemen. De Monegask zette in zijn Ferrari de vierde tijd neer en staat zondag naast de Limburger op de tweede startrij.
De Duitser Nico Hülkenberg, die op Silverstone de positief op corona geteste Sergio Pérez vervangt bij Racing Point, viert zijn rentree zondag vanaf de dertiende startpositie.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
19 minuten geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
14 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
16 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
16 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
17 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
18 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
18 uur geleden