Verstappen verovert derde startpositie in Britse grand prix
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf de derde plek in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Nederlandse troef van het Formule 1-team Red Bull was in de kwalificatierace niet opgewassen tegen Lewis Hamilton en Valtteri Bottas, de coureurs van het Mercedes-team.
Hamilton pakte poleposition op zijn thuiscircuit Silverstone met een baanrecord van 1.24,303. Bottas noteerde de tweede tijd; hij was 0,313 seconde minder snel dan de zesvoudig wereldkampioen. Verstappen gaf ruim een seconde toe op Hamilton.
Voor de Brit was het al de zevende keer dat hij poleposition veroverde op Silverstone en de 91e in zijn carrière. Hij haalde tijdens de eerste twee kwalificatiesessies kennelijk niet het uiterste uit zijn bolide, want Bottas was in Q1 en Q2 de snelste. In de tweede sessie spinde Hamilton zelfs. Maar in de derde en beslissende sessie perste hij er een sublieme ronde uit. Hij kan zondag in de race voor de zevende keer de Grote Prijs van Groot-Brittannië winnen.
Derde tijd
Verstappen noteerde in alle drie de sessie de derde tijd. In de laatste moest hij nog wel even vol op het gas om te voorkomen dat Charles Leclerc hem zijn derde startplek zou ontnemen. De Monegask zette in zijn Ferrari de vierde tijd neer en staat zondag naast de Limburger op de tweede startrij.
De Duitser Nico Hülkenberg, die op Silverstone de positief op corona geteste Sergio Pérez vervangt bij Racing Point, viert zijn rentree zondag vanaf de dertiende startpositie.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
5 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden