Verstappen verovert derde startpositie in Britse grand prix
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf de derde plek in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Nederlandse troef van het Formule 1-team Red Bull was in de kwalificatierace niet opgewassen tegen Lewis Hamilton en Valtteri Bottas, de coureurs van het Mercedes-team.
Hamilton pakte poleposition op zijn thuiscircuit Silverstone met een baanrecord van 1.24,303. Bottas noteerde de tweede tijd; hij was 0,313 seconde minder snel dan de zesvoudig wereldkampioen. Verstappen gaf ruim een seconde toe op Hamilton.
Voor de Brit was het al de zevende keer dat hij poleposition veroverde op Silverstone en de 91e in zijn carrière. Hij haalde tijdens de eerste twee kwalificatiesessies kennelijk niet het uiterste uit zijn bolide, want Bottas was in Q1 en Q2 de snelste. In de tweede sessie spinde Hamilton zelfs. Maar in de derde en beslissende sessie perste hij er een sublieme ronde uit. Hij kan zondag in de race voor de zevende keer de Grote Prijs van Groot-Brittannië winnen.
Derde tijd
Verstappen noteerde in alle drie de sessie de derde tijd. In de laatste moest hij nog wel even vol op het gas om te voorkomen dat Charles Leclerc hem zijn derde startplek zou ontnemen. De Monegask zette in zijn Ferrari de vierde tijd neer en staat zondag naast de Limburger op de tweede startrij.
De Duitser Nico Hülkenberg, die op Silverstone de positief op corona geteste Sergio Pérez vervangt bij Racing Point, viert zijn rentree zondag vanaf de dertiende startpositie.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
4 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
21 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
22 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
23 uur geleden