Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen ver van beste tijden in tweede vrije training op Monza

Verstappen ver van beste tijden in tweede vrije training op Monza

MONZA (ANP) - Max Verstappen is niet verder gekomen dan de veertiende tijd in de tweede vrije training van de Grote Prijs van Italië. De regerend wereldkampioen in de Red Bull was in zijn snelste ronde 0,872 seconden langzamer dan Lewis Hamilton in de Mercedes.

Hamilton was op het circuit van Monza 0,003 seconde sneller dan Lando Norris in de McLaren. De Brit, die afgelopen zondag de Dutch Grand Prix won, was nog net sneller dan de twee Ferrari's van Carlos Sainz en Charles Leclerc en zijn ploeggenoot Oscar Piastri. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez kwam tot de vijftiende tijd.

Verstappen was eerder op de dag de snelste geweest in de eerste vrije training, maar concentreerde zich in het tweede deel van de tweede training vooral op de racesimulatie op de mediumbanden. De leider in de WK-stand was sneller dan Leclerc en Norris. Verstappen was de afgelopen twee jaar de beste in de Grote Prijs van Italië.

Magnussen

De tweede training lag enige tijd stil omdat Kevin Magnussen was gecrasht in zijn Haas. De Deen belandde in de bandenstapels en kon niet verder. Door opruimwerkzaamheden was er bijna een kwartier een rode vlag.

Verstappen was kort daarvoor bezig met een snelle ronde, maar zag die mislukken en ging de pits in. Na de onderbreking deed hij geen pogingen meer voor een snelle ronde. De Red Bull-coureur vond wel dat hij goede indicaties had gekregen voor de afstelling van zijn wagen. "We moeten het alleen nog een beetje perfectioneren."

"De eerste vrije training voelde best goed en uit de tweede vrije training hebben we uit de lange stukken goede informatie kunnen halen", liet Verstappen via zijn team weten. "Deze baan heeft veel effect op de banden en het wordt heel interessant om te zien hoe zich dat ontwikkelt voor de race. We hebben verschillende afstellingen geprobeerd, maar kregen het niet perfect. Uiteindelijk is dat ook waar een training voor bedoeld is. Het wordt spannend tussen de teams en hopelijk zitten we er goed bij voor de kwalificatie."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

15 uur geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

16 uur geleden
Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

1 dag geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

1 dag geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

1 dag geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

1 dag geleden