
Verstappen vanaf pole op jacht naar eerste zege in Australië
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen gaat in de Grote Prijs van Australië op jacht naar zijn tweede zege van dit seizoen en zijn eerste ooit op het circuit van Melbourne. De regerend wereldkampioen start de race, die om 07.00 uur Nederlandse tijd aanvangt, vanaf poleposition.
De Nederlander heeft bij de start geen last van zijn teamgenoot Sergio Pérez, die zaterdag een compleet mislukte kwalificatie reed en in de race achteraan start. Pérez won de vorige race in Saudi-Arabië en is na twee races de nummer 2 in het kampioenschap achter Verstappen.
De tweevoudig wereldkampioen moet bij de start de Mercedessen van George Russell en Lewis Hamilton van zich afhouden. De Britten kwalificeerden zich respectievelijk als tweede en derde voor de race op het snelle stratencircuit van Melbourne, waar inhalen erg lastig is.
Nyck de Vries, de tweede Nederlander in het veld, vertrekt in zijn AlphaTauri vanaf de vijftiende plaats.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft niet kunnen stunten tegen Jannik Sinner op het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer verloor in twee sets van de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst: 6-4 6-2.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De selectie voor de EK turnen eind mei in Leipzig telt twee debutanten, meldt de bond KNGU. Elijah Faverus maakt voor het eerst deel uit van de mannenploeg en Mara Slippens is nieuw bij de vrouwen. De ervaren turnsters Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman ontbreken door blessures. Dat geldt ook voor turner Amine Abaidi.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Noortje en Bregje de Brouwer doen deze zomer niet mee aan het EK en WK synchroonzwemmen. Dat meldt zwembond KNZB. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen brons, bij het WK zilver en bij het EK twee keer goud.
19 uur geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.
1 dag geledenVLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.
1 dag geleden