Verstappen vanaf plek drie op jacht naar Mercedessen in Portugal
PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf de derde plek in de Grote Prijs van Portugal, de derde race van dit Formule 1-seizoen. De Limburger van Red Bull heeft twee Mercedessen voor zich op de startgrid van het circuit van Portimão. De Fin Valtteri Bottas begint de derde Formule 1-race van het seizoen vanaf poleposition. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton vertrekt vanaf de tweede plek.
Hamilton won de openingsrace in Bahrein, Verstappen was de beste in de Grote Prijs van Emilia-Romagna. In de strijd om de wereldtitel heeft de Brit 1 punt voorsprong op zijn Nederlandse uitdager.
In de vorige race op het circuit van Imola startte Verstappen eveneens vanaf de derde plaats en wist hij met een geweldige start de koppositie in te nemen na de eerste bocht. Die truc zou hij in Portimão opnieuw kunnen uitproberen, maar de Nederlander was na de kwalificatie niet erg optimistisch. Hij klaagde over het gebrek aan grip op de nieuwe asfaltlaag van het circuit. "Ik heb eerlijk gezegd nog niet één rondje genoten", mopperde de 23-jarige coureur van Red Bull.
De race op Autódromo Internacional do Algarve begint om 16.00 uur.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
2 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
7 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
8 uur geleden