Verstappen vanaf derde plek op jacht naar Mercedessen
IMOLA (ANP) - Max Verstappen start in de Grand Prix van Emilia-Romagna vanaf de derde positie. De Formule 1-coureur van Red Bull heeft de Mercedessen van Valtteri Bottas en Lewis Hamilton voor zich in de startopstelling.
Hamilton won al acht van de twaalf races in dit coronajaar en stevent af op zijn zevende wereldtitel. Bottas is de nummer twee in het kampioenschap. Zij kunnen het team van Mercedes zondag voor het zevende jaar op rij de constructeurstitel bezorgen.
Verstappen gaf in de training op zaterdag niet veel toe op de Mercedessen, maar zijn kwalificatierace verliep niet geheel vlekkeloos en het tijdverschil was daardoor wat groter. Hij zal er in de race op het smalle circuit van Imola, waar inhalen erg lastig is en de coureurs zelfs moeite hebben om 'binnen de lijnen' te rijden, alles aan doen zo hoog mogelijk te eindigen. De Limburger is dit jaar in alle races die hij finishte, op het podium gekomen. De race start om 13.10 uur.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
14 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
24 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.
2 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.
7 uur geleden