Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen valt uit op Imola als nummer 2 in de race

Verstappen valt uit op Imola als nummer 2 in de race

IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft in de Grote Prijs van Emilia-Romagna een zeker lijkende podiumplaats uit handen moeten geven. Twaalf rondes voor het einde van de race klapte bij het aanremmen voor een bocht de rechter achterband bij de Red Bull-bolide. Verstappen spinde daardoor en belandde in de grindbak.

Verstappen lag op Imola op de tweede plaats, achter Lewis Hamilton. Enkele rondes eerder had hij Valtteri Bottas ingehaald. Verstappen stapte na zijn spin ongedeerd uit zijn auto. Hij schopte even boos tegen de flarden van zijn kapotte achterband. Omdat de bolide van Verstappen moest worden weggetakeld, kwam de safetycar op de baan. De Brit George Russell spinde met zijn Williams achter de safetycar en belandde in de vangrails.

Zo eindigde ook de derde GP van dit seizoen in Italië vroegtijdig voor Verstappen. Op Monza viel hij uit met een technisch probleem aan zijn bolide, op Mugello was de race van Verstappen al voor de tweede bocht voorbij. Hij kwam toen bij de GP van Toscane slecht weg bij de start en werd vervolgens van achteren aangetikt door een andere coureur.

Verstappen was in de laatste drie grands prix steeds op het podium geëindigd. In Rusland en op de Nürburgring werd hij tweede, vorige week in Portugal eindigde de kopman van Red Bull als derde achter de Mercedes-coureurs Hamilton en Bottas. Verstappen staat in het WK-klassement ook derde achter titelhouder Hamilton en Bottas.

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

2 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

2 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

9 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

12 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

19 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

21 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden