Verstappen valt uit in slotfase van openingsrace Formule 1
SAKHIR (ANP) - Voor Max Verstappen is de openingsrace van het Formule 1-seizoen op een deceptie uitgedraaid. De wereldkampioen viel enkele rondes voor het einde van de Grote Prijs van Bahrein uit. Verstappen lag op de tweede plaats achter Ferrari-coureur Charles Leclerc toen zijn Red Bull-auto ineens snelheid verloor.
De 24-jarige Nederlander wist nog wel de pits te halen, maar stapte daar uit. Verstappen had daarvoor over de boordradio al geklaagd over de banden, de besturing van zijn auto en het hybride systeem in de RB18.
Zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez viel kort na Verstappen ook uit, waardoor de openingsrace op een totale mislukking uitdraaide voor Red Bull. Hoe anders was dat voor Ferrari, dat met Leclerc en Carlos Sainz een 'één-tweetje' scoorde. De 24-jarige Monegask bezorgde de Italiaanse renstal de eerste zege sinds september 2019. Lewis Hamilton profiteerde in de slotfase van het drama bij Red Bull en eindigde in de Mercedes als derde.
Vertrek
Verstappen was op het circuit van Sakhir vertrokken vanaf de tweede plaats. De kopman van Red Bull wist Leclerc na de eerste serie pitsstops tot twee keer toe te passeren, maar de Ferrari-coureur pakte de leiding in de race steeds snel weer terug.
In de slotfase van de race kwam de safetycar de baan op nadat de AlphaTauri van Pierre Gasly in brand was gevlogen. Verstappen kon Leclerc na de herstart niet meer aanvallen en moest vooral de achter hem rijdende Sainz van zich af zien te houden. Drie rondes voor het einde ging het mis voor de Nederlander, die vanwege technische problemen Bahrein zonder punten verlaat. De regerend wereldkampioen staat zo na de eerste race van het seizoen al op achterstand in de titelstrijd.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
36 minuten geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
3 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
4 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
4 uur geleden