Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen valt uit in slotfase van openingsrace Formule 1

Verstappen valt uit in slotfase van openingsrace Formule 1

SAKHIR (ANP) - Voor Max Verstappen is de openingsrace van het Formule 1-seizoen op een deceptie uitgedraaid. De wereldkampioen viel enkele rondes voor het einde van de Grote Prijs van Bahrein uit. Verstappen lag op de tweede plaats achter Ferrari-coureur Charles Leclerc toen zijn Red Bull-auto ineens snelheid verloor.

De 24-jarige Nederlander wist nog wel de pits te halen, maar stapte daar uit. Verstappen had daarvoor over de boordradio al geklaagd over de banden, de besturing van zijn auto en het hybride systeem in de RB18.

Zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez viel kort na Verstappen ook uit, waardoor de openingsrace op een totale mislukking uitdraaide voor Red Bull. Hoe anders was dat voor Ferrari, dat met Leclerc en Carlos Sainz een 'één-tweetje' scoorde. De 24-jarige Monegask bezorgde de Italiaanse renstal de eerste zege sinds september 2019. Lewis Hamilton profiteerde in de slotfase van het drama bij Red Bull en eindigde in de Mercedes als derde.

Vertrek

Verstappen was op het circuit van Sakhir vertrokken vanaf de tweede plaats. De kopman van Red Bull wist Leclerc na de eerste serie pitsstops tot twee keer toe te passeren, maar de Ferrari-coureur pakte de leiding in de race steeds snel weer terug.

In de slotfase van de race kwam de safetycar de baan op nadat de AlphaTauri van Pierre Gasly in brand was gevlogen. Verstappen kon Leclerc na de herstart niet meer aanvallen en moest vooral de achter hem rijdende Sainz van zich af zien te houden. Drie rondes voor het einde ging het mis voor de Nederlander, die vanwege technische problemen Bahrein zonder punten verlaat. De regerend wereldkampioen staat zo na de eerste race van het seizoen al op achterstand in de titelstrijd.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

8 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

10 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

10 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

12 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

18 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

18 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden