Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen valt uit in slotfase van openingsrace Formule 1

Verstappen valt uit in slotfase van openingsrace Formule 1

SAKHIR (ANP) - Voor Max Verstappen is de openingsrace van het Formule 1-seizoen op een deceptie uitgedraaid. De wereldkampioen viel enkele rondes voor het einde van de Grote Prijs van Bahrein uit. Verstappen lag op de tweede plaats achter Ferrari-coureur Charles Leclerc toen zijn Red Bull-auto ineens snelheid verloor.

De 24-jarige Nederlander wist nog wel de pits te halen, maar stapte daar uit. Verstappen had daarvoor over de boordradio al geklaagd over de banden, de besturing van zijn auto en het hybride systeem in de RB18.

Zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez viel kort na Verstappen ook uit, waardoor de openingsrace op een totale mislukking uitdraaide voor Red Bull. Hoe anders was dat voor Ferrari, dat met Leclerc en Carlos Sainz een 'één-tweetje' scoorde. De 24-jarige Monegask bezorgde de Italiaanse renstal de eerste zege sinds september 2019. Lewis Hamilton profiteerde in de slotfase van het drama bij Red Bull en eindigde in de Mercedes als derde.

Vertrek

Verstappen was op het circuit van Sakhir vertrokken vanaf de tweede plaats. De kopman van Red Bull wist Leclerc na de eerste serie pitsstops tot twee keer toe te passeren, maar de Ferrari-coureur pakte de leiding in de race steeds snel weer terug.

In de slotfase van de race kwam de safetycar de baan op nadat de AlphaTauri van Pierre Gasly in brand was gevlogen. Verstappen kon Leclerc na de herstart niet meer aanvallen en moest vooral de achter hem rijdende Sainz van zich af zien te houden. Drie rondes voor het einde ging het mis voor de Nederlander, die vanwege technische problemen Bahrein zonder punten verlaat. De regerend wereldkampioen staat zo na de eerste race van het seizoen al op achterstand in de titelstrijd.

Meer uit Sport

Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

12 minuten geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

2 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

4 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

6 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

21 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

21 uur geleden