Verstappen valt uit in eerste race nieuwe Formule 1-seizoen
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Oostenrijk niet voor het derde jaar op rij kunnen winnen. De Nederlander van Red Bull reed in de elfde ronde op de tweede plaats, achter de Finse Mercedes-coureur Valtteri Bottas, toen zijn auto ineens begon te haperen door een technisch probleem.
"Ik hoor wat jullie zeggen", schreeuwde een gefrustreerde Verstappen tegen zijn team, dat het probleem via de boordradio probeerde te verhelpen. "Maar het lukt me niet. Hij doet het niet."
Verstappen wist de pitsstraat nog wel te bereiken, maar stapte vervolgens uit zijn auto. Zo eindigde de eerste race van het seizoen in een enorme sof voor de Nederlandse coureur, die zo meteen op achterstand raakt bij zijn concurrenten met wie hij de komende maanden serieus voor de wereldtitel wil strijden.
Hamilton
De race begon nog wel zo goed voor de 22-jarige Verstappen. Hij startte niet van de derde, maar vanaf de tweede positie omdat Lewis Hamilton alsnog werd bestraft voor een incident zaterdag in de kwalificatie. De zesvoudig wereldkampioen negeerde de gele vlaggen toen zijn teamgenoot Bottas van de baan raakte. Hij moest zich daarvoor verantwoorden, maar leek er met een reprimande van af te komen.
Red Bull besloot na een nachtje slapen alsnog protest aan te tekenen. Met succes, want Hamilton werd teruggezet van de tweede naar de vijfde startpositie. Verstappen startte als enige op de medium-band, wat hem wellicht later in de race voordeel had kunnen opleveren. Hij behield zijn tweede positie na de start en zijn teamgenoot Alexander Albon wist Hamilton negen ronden lang op te houden.
Verstappen concentreerde zich op een inhaalrace op Bottas, totdat zijn auto hem in de steek liet. Hij werd zo de eerste uitvaller van het seizoen, dat eigenlijk in maart al in Australië had moeten beginnen. Als gevolg van de coronacrisis werd dat echter bijna vier maanden later. Volgende week racen de Formule 1-coureurs weer over de Red Bull Ring in Spielberg.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
7 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
9 uur geleden