Verstappen valt uit in eerste race nieuwe Formule 1-seizoen
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Oostenrijk niet voor het derde jaar op rij kunnen winnen. De Nederlander van Red Bull reed in de elfde ronde op de tweede plaats, achter de Finse Mercedes-coureur Valtteri Bottas, toen zijn auto ineens begon te haperen door een technisch probleem.
"Ik hoor wat jullie zeggen", schreeuwde een gefrustreerde Verstappen tegen zijn team, dat het probleem via de boordradio probeerde te verhelpen. "Maar het lukt me niet. Hij doet het niet."
Verstappen wist de pitsstraat nog wel te bereiken, maar stapte vervolgens uit zijn auto. Zo eindigde de eerste race van het seizoen in een enorme sof voor de Nederlandse coureur, die zo meteen op achterstand raakt bij zijn concurrenten met wie hij de komende maanden serieus voor de wereldtitel wil strijden.
Hamilton
De race begon nog wel zo goed voor de 22-jarige Verstappen. Hij startte niet van de derde, maar vanaf de tweede positie omdat Lewis Hamilton alsnog werd bestraft voor een incident zaterdag in de kwalificatie. De zesvoudig wereldkampioen negeerde de gele vlaggen toen zijn teamgenoot Bottas van de baan raakte. Hij moest zich daarvoor verantwoorden, maar leek er met een reprimande van af te komen.
Red Bull besloot na een nachtje slapen alsnog protest aan te tekenen. Met succes, want Hamilton werd teruggezet van de tweede naar de vijfde startpositie. Verstappen startte als enige op de medium-band, wat hem wellicht later in de race voordeel had kunnen opleveren. Hij behield zijn tweede positie na de start en zijn teamgenoot Alexander Albon wist Hamilton negen ronden lang op te houden.
Verstappen concentreerde zich op een inhaalrace op Bottas, totdat zijn auto hem in de steek liet. Hij werd zo de eerste uitvaller van het seizoen, dat eigenlijk in maart al in Australië had moeten beginnen. Als gevolg van de coronacrisis werd dat echter bijna vier maanden later. Volgende week racen de Formule 1-coureurs weer over de Red Bull Ring in Spielberg.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
23 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
1 dag geleden