Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen valt uit in eerste race nieuwe Formule 1-seizoen

Verstappen valt uit in eerste race nieuwe Formule 1-seizoen

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Oostenrijk niet voor het derde jaar op rij kunnen winnen. De Nederlander van Red Bull reed in de elfde ronde op de tweede plaats, achter de Finse Mercedes-coureur Valtteri Bottas, toen zijn auto ineens begon te haperen door een technisch probleem.

"Ik hoor wat jullie zeggen", schreeuwde een gefrustreerde Verstappen tegen zijn team, dat het probleem via de boordradio probeerde te verhelpen. "Maar het lukt me niet. Hij doet het niet."

Verstappen wist de pitsstraat nog wel te bereiken, maar stapte vervolgens uit zijn auto. Zo eindigde de eerste race van het seizoen in een enorme sof voor de Nederlandse coureur, die zo meteen op achterstand raakt bij zijn concurrenten met wie hij de komende maanden serieus voor de wereldtitel wil strijden.

Hamilton

De race begon nog wel zo goed voor de 22-jarige Verstappen. Hij startte niet van de derde, maar vanaf de tweede positie omdat Lewis Hamilton alsnog werd bestraft voor een incident zaterdag in de kwalificatie. De zesvoudig wereldkampioen negeerde de gele vlaggen toen zijn teamgenoot Bottas van de baan raakte. Hij moest zich daarvoor verantwoorden, maar leek er met een reprimande van af te komen.

Red Bull besloot na een nachtje slapen alsnog protest aan te tekenen. Met succes, want Hamilton werd teruggezet van de tweede naar de vijfde startpositie. Verstappen startte als enige op de medium-band, wat hem wellicht later in de race voordeel had kunnen opleveren. Hij behield zijn tweede positie na de start en zijn teamgenoot Alexander Albon wist Hamilton negen ronden lang op te houden.

Verstappen concentreerde zich op een inhaalrace op Bottas, totdat zijn auto hem in de steek liet. Hij werd zo de eerste uitvaller van het seizoen, dat eigenlijk in maart al in Australië had moeten beginnen. Als gevolg van de coronacrisis werd dat echter bijna vier maanden later. Volgende week racen de Formule 1-coureurs weer over de Red Bull Ring in Spielberg.

Meer uit Sport

Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

3 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

5 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 dag geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

1 dag geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

1 dag geleden