Verstappen valt stil in eerste training Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Voor Max Verstappen is het raceweekend voor eigen publiek in Zandvoort slecht begonnen. De wereldkampioen kreeg al vroeg in de eerste training te maken met een probleem met de versnellingsbak in zijn Red Bull. Verstappen moest zijn auto op de baan stil zetten en stapte uit. De training werd tijdelijk stilgelegd.
"Er is iets met de versnellingsbak", zei de leider in het WK-klassement over de boordradio. Verstappen had op dat moment zeven rondes gereden over het circuit door de duinen. Met een tijd van 1.14,714 stond hij toen bovenaan. Vanwege de technische problemen eindigde de training voor Verstappen al na 10 minuten. Om 16.00 uur begint de tweede training.
De wedstrijdleiding besloot de rode vlag uit te hangen, ten teken dat de sessie werd stilgelegd. De stilgevallen Red Bull werd achterop een kraanwagen van het circuit gehaald. Verstappen moest lopend terug naar de pits. Hij zwaaide ondertussen een paar keer naar de toeschouwers op de tribunes. Bij de start van de eerste vrije training in de Formule 1 waren er 53.000 mensen binnen de poorten van het circuit.
Extra snelheid
Verstappen was een kwartiertje eerder luid toegejuicht toen hij de pits uitreed. Hij probeerde in een van zijn eerste rondjes de verlengde DRS-zone op het circuit uit. De coureurs kunnen in Zandvoort al voor het ingaan van de laatste bocht, de Arie Luyendijkbocht, hun achtervleugel openklappen om zo extra snelheid te genereren. De organisatie beslist op basis van de ervaringen van de coureurs in de eerste vrije training of de DRS-zone ook in de race 300 meter langer is dan vorig jaar.
Kort voor het begin van de eerste training was al bekend geworden dat Red Bull iets had gedaan aan de versnellingsbak in de auto van Verstappen. Red Bull had daarvoor, met toestemming van de stewards van de FIA, de verzegeling op de versnellingsbak verbroken.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
8 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
9 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.
29 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
32 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) kende vrijdag een goede laatste testdag in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen zette in de middag met zijn Red Bull de derde tijd neer. Eerder op de dag mocht zijn ploeggenoot Isack Hadjar (21) de wagen testen. Hij kwam tot de dertiende tijd van de dag. Charles Leclerc was met zijn Ferrari het snelst.
55 minuten geleden