Verstappen valt stil in eerste training Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Voor Max Verstappen is het raceweekend voor eigen publiek in Zandvoort slecht begonnen. De wereldkampioen kreeg al vroeg in de eerste training te maken met een probleem met de versnellingsbak in zijn Red Bull. Verstappen moest zijn auto op de baan stil zetten en stapte uit. De training werd tijdelijk stilgelegd.
"Er is iets met de versnellingsbak", zei de leider in het WK-klassement over de boordradio. Verstappen had op dat moment zeven rondes gereden over het circuit door de duinen. Met een tijd van 1.14,714 stond hij toen bovenaan. Vanwege de technische problemen eindigde de training voor Verstappen al na 10 minuten. Om 16.00 uur begint de tweede training.
De wedstrijdleiding besloot de rode vlag uit te hangen, ten teken dat de sessie werd stilgelegd. De stilgevallen Red Bull werd achterop een kraanwagen van het circuit gehaald. Verstappen moest lopend terug naar de pits. Hij zwaaide ondertussen een paar keer naar de toeschouwers op de tribunes. Bij de start van de eerste vrije training in de Formule 1 waren er 53.000 mensen binnen de poorten van het circuit.
Extra snelheid
Verstappen was een kwartiertje eerder luid toegejuicht toen hij de pits uitreed. Hij probeerde in een van zijn eerste rondjes de verlengde DRS-zone op het circuit uit. De coureurs kunnen in Zandvoort al voor het ingaan van de laatste bocht, de Arie Luyendijkbocht, hun achtervleugel openklappen om zo extra snelheid te genereren. De organisatie beslist op basis van de ervaringen van de coureurs in de eerste vrije training of de DRS-zone ook in de race 300 meter langer is dan vorig jaar.
Kort voor het begin van de eerste training was al bekend geworden dat Red Bull iets had gedaan aan de versnellingsbak in de auto van Verstappen. Red Bull had daarvoor, met toestemming van de stewards van de FIA, de verzegeling op de versnellingsbak verbroken.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
3 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.
3 uur geledenDOHA (ANP) - Xan de Waard heeft in haar afscheidsjaar naast de titel van beste hockeyster van de wereld gegrepen. De titel ging naar de Argentijnse Sofía Cairó. De 30-jarige De Waard stopte afgelopen zomer na de verloren WK-finale in eigen land met hockey. De Nederlandse werd in haar carrière twee keer verkozen tot beste hockeyster ter wereld, in 2023 en 2025. Dit jaar was ze een van de drie genomineerden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het tennistoernooi in Brussel. De 30-jarige tennisser won vrijdag in drie sets van de als nummer 2 geplaatste Tsjech Jiří Lehečka: 4-6 6-4 6-3. Griekspoor speelt zaterdag tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo om een plaats in de eindstrijd van het European Open.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.
10 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.
14 uur geleden