Verstappen valt al in eerste ronde uit in GP van Sakhir
BAHREIN (ANP) - De GP van Sakhir in Bahrein is voor Max Verstappen al in de eerste ronde ten einde gekomen. De coureur van Red Bull moest uitwijken na een crash van de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) en Sergio Pérez (Racing Point) uit Mexico en reed de voorkant van zijn eigen bolide stuk.
Kort na de start wilde Leclerc gaan inhalen en hij raakte daarbij Pérez. Verstappen zat daarachter en kon niet meer om het tweetal dat in botsing kwam heen. "Ik kon niets anders doen", zei Verstappen over de boordradio.
Het is de vijfde keer dit seizoen dat Verstappen uitvalt. Eerder haalde hij de finish niet tijdens de GP van Oostenrijk, de GP van Italië, de GP van Toscane en de GP van Emilia-Romagna.
Bottas
Door de uitvalbeurt van Verstappen kan de Fin Valtteri Bottas in de strijd om de tweede plaats verder uitlopen in de WK-stand. Het verschil voor de start was 12 punten; 201 om 189.
Verstappen was als derde gestart tijdens de GP van Sakhir, waar 87 korte rondes worden gereden.
Volgende week wordt het uitgedunde Formule 1-seizoen afgesloten met de GP van Abu Dhabi.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
6 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
11 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
6 uur geleden