
Verstappen uitgeroepen tot wereldkampioen na verwarrende GP Japan
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is na de Grote Prijs van Japan uitgeroepen tot wereldkampioen in de Formule 1. Dat gebeurde na veel verwarring over de puntentelling na zijn twaalfde zege van het seizoen.
Verstappen won de ingekorte race met overmacht. Vanwege zware regenval was er een onderbreking van twee uur en kregen de coureurs uiteindelijk 40 minuten de tijd om te racen op de drijfnatte baan.
Volgens de vele volgers van de Formule 1 zou de coureur van Red Bull niet de volle punten krijgen en kon hij de titel nog niet binnenhalen, maar de internationale autosportfederatie FIA kende zeer verrassend toch volledige punten toe.
Tijdstraf Leclerc
Dat zou te maken hebben met het feit dat de race na de lange regenonderbreking was hervat en er geen sprake was een herstart. Daardoor kon de toch FIA de volle punten geven en vervielen de rekenmethodes met minder punten, die van toepassing zijn bij ingekorte races.
Omdat zijn rivaal Charles Leclerc van Ferrari na de race door een tijdstraf terugviel van de tweede naar de derde plaats, bleek Verstappen ineens toch meer dan de benodigde punten te hebben vergaard om voor de tweede keer tot wereldkampioen te worden gekroond.
Zware regenval
De race op het circuit van Suzuka begon wel op de geplande starttijd, maar werd na twee ronden al stilgelegd vanwege de zware regenval. De rode vlag ging uit na diverse crashes in de openingsfase. Verstappen kwam vanaf poleposition ongeschonden door de eerste bochten en nam ook de leiding in de race.
Sebastian Vettel (Aston Martin), Carlos Sainz (Ferrari), Alexander Albon (Williams), Zhou Guanyu (Alfa Romeo) en Pierre Gasly (AlphaTauri) gleden allemaal van de baan, hoewel ze op regenbanden reden. De race was voorbij voor Sainz en Albon.
Grip
Na ruim twee uur wachten durfde de wedstrijdleiding het aan om de race te hervatten. Het werd een zogeheten rollende start op regenbanden achter de safetycar. Verstappen aarzelde geen moment. Hij wisselde vrij snel naar intermediates, waarmee hij op de natte baan toch goed grip wist te houden. De regerend wereldkampioen reed sneller dan wie ook en nam veel afstand van zijn achtervolgers.
Leclerc eindigde na een spannend gevecht met Sergio Pérez als tweede, maar de Monegask ging in de laatste ronde in de fout om een inhaalactie van de Mexicaan te voorkomen en kreeg daar kort na de finish een tijdstraf voor. Zo kon de 25-jarige Nederlander toch in Japan al zijn titelprolongatie vieren.
Meer uit Sport
TERRE ROVERESCHE (ANP) - Wielrenster Liane Lippert heeft de zesde etappe van de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De Duitse renster van Movistar versloeg na 145 kilometer tussen Bellaria-Igea Marina en Terre Roveresche haar Nederlandse medevluchtster Pauliena Rooijakkers.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Andruw Jones (48) gaat met het Nederlandse Koninkrijksteam volgend jaar maart tijdens de World Baseball Classic (WBC) voor de hoofdprijs. De nieuwe bondscoach van de honkbalploeg wil alles in het werk stellen om in maart 2026 met een zo sterk mogelijke selectie aan te treden op het toernooi waaraan profs uit de Amerikaanse Major League (MLB) mee mogen doen. "We gaan er niet heen om mee te doen, maar om te winnen", zegt Jones in Amsterdam in een interview met het ANP.
1 uur geledenSAINT-MALO (ANP) - De zevende etappe van de Tour de France is om 12.25 uur vanuit Saint-Malo officieel van start gegaan. De Nederlander Mathieu van der Poel van Alpecin-Deceuninck draagt de gele trui. De Sloveen Tadej Pogacar van UAE Team Emirates heeft één seconde achterstand.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ozzie Albies gaat bij de World Baseball Classic (WBC) voor het Nederlands Koninkrijksteam spelen. Dat heeft bondscoach Andruw Jones (48) in Amsterdam aan het ANP verteld. De 28-jarige Albies is al jaren vaste kracht op het tweede honk van de Atlanta Braves. De op Curaçao geboren tophonkballer kwam niet eerder uit voor het Koninkrijksteam.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.
6 uur geledenWIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).
17 uur geleden