Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen tweede in tweede vrije training voor GP van Australië

Verstappen tweede in tweede vrije training voor GP van Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de tweede tijd neergezet. De wereldkampioen moest alleen WK-leider Charles Leclerc in de Ferrari voor zich dulden. De Monegask zette met 1.18,978 de beste tijd neer op het Albert Park Circuit.

Eerder op de dag had Verstappen in de eerste training de vierde tijd geklokt. Carlos Sainz, de Spaanse teamgenoot van Leclerc, was toen de snelste.

De Nederlandse kopman van Red Bull Racing worstelde in de tweede training weliswaar met de balans van zijn auto en klaagde daar regelmatig over over de boordradio, maar was wel aanzienlijk sneller dan in de eerste sessie. Hij gaf 0,245 seconde toe op Leclerc.

Vettel niet in actie

Sainz eindigde als derde op bijna vier tienden van zijn teamgenoot. Fernando Alonso zette in de Alpine de vierde tijd neer, Verstappens teamgenoot Sergio Pérez eindigde op de vijfde plaats. De Mercedessen kwamen er opnieuw niet aan te pas. George Russell werd elfde op ruim 1,2 seconde, zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton gaf ruim 1,5 seconde toe op Leclerc en eindigde als dertiende.

Sebastian Vettel kwam tijdens de tweede training helemaal niet in actie. De viervoudig wereldkampioen, die de eerste twee grands prix miste vanwege een coronabesmetting, viel aan het einde van de eerste sessie stil met zijn Aston Martin. De Duitser bluste zelf de brand die in de auto was ontstaan. Aston Martin besloot uit voorzorg de motor te wisselen en daardoor moest Vettel in de tweede training in de pitbox blijven.

Voor de 34-jarige Duitser dreigt ook nog een straf. Hij moet zich bij de stewards melden, omdat hij op een scooter een rondje over het circuit reed nadat zijn auto was stilgevallen op het rechte stuk. De wedstrijdleiding legde de sessie toen tijdelijk stil met de rode vlag.

Meer uit Sport

Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

1 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

1 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

4 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

4 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

6 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

8 uur geleden
Sinner begint jacht op titel in Parijs met soepele zege

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.

18 uur geleden