Verstappen tweede in tweede vrije training voor GP van Australië
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de tweede tijd neergezet. De wereldkampioen moest alleen WK-leider Charles Leclerc in de Ferrari voor zich dulden. De Monegask zette met 1.18,978 de beste tijd neer op het Albert Park Circuit.
Eerder op de dag had Verstappen in de eerste training de vierde tijd geklokt. Carlos Sainz, de Spaanse teamgenoot van Leclerc, was toen de snelste.
De Nederlandse kopman van Red Bull Racing worstelde in de tweede training weliswaar met de balans van zijn auto en klaagde daar regelmatig over over de boordradio, maar was wel aanzienlijk sneller dan in de eerste sessie. Hij gaf 0,245 seconde toe op Leclerc.
Vettel niet in actie
Sainz eindigde als derde op bijna vier tienden van zijn teamgenoot. Fernando Alonso zette in de Alpine de vierde tijd neer, Verstappens teamgenoot Sergio Pérez eindigde op de vijfde plaats. De Mercedessen kwamen er opnieuw niet aan te pas. George Russell werd elfde op ruim 1,2 seconde, zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton gaf ruim 1,5 seconde toe op Leclerc en eindigde als dertiende.
Sebastian Vettel kwam tijdens de tweede training helemaal niet in actie. De viervoudig wereldkampioen, die de eerste twee grands prix miste vanwege een coronabesmetting, viel aan het einde van de eerste sessie stil met zijn Aston Martin. De Duitser bluste zelf de brand die in de auto was ontstaan. Aston Martin besloot uit voorzorg de motor te wisselen en daardoor moest Vettel in de tweede training in de pitbox blijven.
Voor de 34-jarige Duitser dreigt ook nog een straf. Hij moet zich bij de stewards melden, omdat hij op een scooter een rondje over het circuit reed nadat zijn auto was stilgevallen op het rechte stuk. De wedstrijdleiding legde de sessie toen tijdelijk stil met de rode vlag.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
8 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
10 uur geleden