Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen tweede in sprintrace en vergroot voorsprong in WK

Verstappen tweede in sprintrace en vergroot voorsprong in WK

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft in de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 zijn voorsprong op Lewis Hamilton uitgebreid naar 21 punten. De Nederlander eindigde als tweede in de sprintrace op het circuit van São Paulo en pakte zo 2 WK-punten. Valtteri Bottas, de Finse teamgenoot van Hamilton bij Mercedes, zegevierde in de race over 24 rondes op Interlagos en verdiende daarmee 3 punten.

Verstappen startte vanaf poleposition, maar werd bij de start gepasseerd door Bottas die naast hem stond op de voorste rij. Ook de Spanjaard Carlos Sainz (Ferrari) haalde Verstappen in de openingsronde in, maar de Red Bull-coureur pakte de tweede plek al snel weer terug. Verstappen slaagde er niet in Bottas in te halen. De Fin begint zondag de Grote Prijs van Brazilië van pole, Verstappen vanaf de tweede plek.

Hamilton reed vanaf de laatste startplek naar de vijfde plaats. Alleen de top 3 verdiende punten. De derde plaats en daarmee 1 WK-punt was voor Sainz. De uitslag van de sprintrace bepaalt de startvolgorde voor de GP van zondag. Hamilton start dan vanaf de tiende plek. De zevenvoudig wereldkampioen moet voor straf vijf plaatsen naar achteren, omdat de motor in zijn Mercedes is gewisseld.

Achtervleugel

Verstappen had zich als tweede gekwalificeerd voor de sprintrace, achter Hamilton. De Brit bleek echter gereden te hebben met een achtervleugel die niet aan de regels voldeed. Het leidde tot een uitgebreid onderzoek door de stewards. Zo'n 2,5 uur voor de start van de sprintrace besloten ze om Hamilton te diskwalificeren. De Mercedes-coureur moest daarom achteraan starten en Verstappen schoof op naar poleposition.

De leider in het WK-klassement kon die eerste startpositie echter niet verzilveren. Bottas, die op de zachte banden reed, kwam beter weg en dook voor Verstappen de eerste bocht in. De 24-jarige Nederlander moest eerst ook nog afrekenen met Sainz en ging daarna in de achtervolging op de Fin. Verstappen kwam in de buurt van de Mercedes, maar een inhaalpoging doen zat er niet in.

Vijftien plekken

"Mijn start was niet zo goed", zei de kopman van Red Bull. "Ik reed op de hardere compound banden, dat hielp niet echt. Desalniettemin was de snelheid goed. Maar als je op dit circuit dicht bij een andere auto komt, kan je niet echt passeren. Je moet een heel goede laatste bocht rijden om degene voor je op het rechte stuk te passeren. Vandaag was dat niet mogelijk, maar we gaan het morgen opnieuw proberen."

Hamilton (36) passeerde voornamelijk op het rechte stuk bij start/finish wel de ene na de andere auto. De Brit schoof in 24 rondes vijftien plekken op. Hij hield daarmee de schade voor de hoofdrace van zondag redelijk beperkt.

Meer uit Sport

Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

2 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

3 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

4 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

5 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

15 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

16 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

17 uur geleden