Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen tweede in sprintrace en vergroot voorsprong in WK

Verstappen tweede in sprintrace en vergroot voorsprong in WK

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft in de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 zijn voorsprong op Lewis Hamilton uitgebreid naar 21 punten. De Nederlander eindigde als tweede in de sprintrace op het circuit van São Paulo en pakte zo 2 WK-punten. Valtteri Bottas, de Finse teamgenoot van Hamilton bij Mercedes, zegevierde in de race over 24 rondes op Interlagos en verdiende daarmee 3 punten.

Verstappen startte vanaf poleposition, maar werd bij de start gepasseerd door Bottas die naast hem stond op de voorste rij. Ook de Spanjaard Carlos Sainz (Ferrari) haalde Verstappen in de openingsronde in, maar de Red Bull-coureur pakte de tweede plek al snel weer terug. Verstappen slaagde er niet in Bottas in te halen. De Fin begint zondag de Grote Prijs van Brazilië van pole, Verstappen vanaf de tweede plek.

Hamilton reed vanaf de laatste startplek naar de vijfde plaats. Alleen de top 3 verdiende punten. De derde plaats en daarmee 1 WK-punt was voor Sainz. De uitslag van de sprintrace bepaalt de startvolgorde voor de GP van zondag. Hamilton start dan vanaf de tiende plek. De zevenvoudig wereldkampioen moet voor straf vijf plaatsen naar achteren, omdat de motor in zijn Mercedes is gewisseld.

Achtervleugel

Verstappen had zich als tweede gekwalificeerd voor de sprintrace, achter Hamilton. De Brit bleek echter gereden te hebben met een achtervleugel die niet aan de regels voldeed. Het leidde tot een uitgebreid onderzoek door de stewards. Zo'n 2,5 uur voor de start van de sprintrace besloten ze om Hamilton te diskwalificeren. De Mercedes-coureur moest daarom achteraan starten en Verstappen schoof op naar poleposition.

De leider in het WK-klassement kon die eerste startpositie echter niet verzilveren. Bottas, die op de zachte banden reed, kwam beter weg en dook voor Verstappen de eerste bocht in. De 24-jarige Nederlander moest eerst ook nog afrekenen met Sainz en ging daarna in de achtervolging op de Fin. Verstappen kwam in de buurt van de Mercedes, maar een inhaalpoging doen zat er niet in.

Vijftien plekken

"Mijn start was niet zo goed", zei de kopman van Red Bull. "Ik reed op de hardere compound banden, dat hielp niet echt. Desalniettemin was de snelheid goed. Maar als je op dit circuit dicht bij een andere auto komt, kan je niet echt passeren. Je moet een heel goede laatste bocht rijden om degene voor je op het rechte stuk te passeren. Vandaag was dat niet mogelijk, maar we gaan het morgen opnieuw proberen."

Hamilton (36) passeerde voornamelijk op het rechte stuk bij start/finish wel de ene na de andere auto. De Brit schoof in 24 rondes vijftien plekken op. Hij hield daarmee de schade voor de hoofdrace van zondag redelijk beperkt.

Meer uit Sport

Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

3 uur geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

4 uur geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

15 uur geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

16 uur geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

18 uur geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

19 uur geleden
Zilver voor judoka Spijkers op Grand Prix van Zagreb

ZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.

19 uur geleden