Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen tweede in kwalificatie op nat Silverstone

Verstappen tweede in kwalificatie op nat Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft net naast de poleposition gegrepen voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1. De wereldkampioen eindigde in zijn Red Bull als tweede in de kwalificatie, die grotendeels in de regen op een nat circuit Silverstone werd afgewerkt. Verstappen werd nipt afgetroefd door de Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari.

Verstappen gaf 0,072 seconde toe op Sainz, die zijn eerste pole veroverde in de Formule 1. De Nederlander vertrok dit seizoen vanaf de eerste plek in de GP's van Emilia-Romagna en Canada. Verstappen won vijf van de laatste zes grands prix en heeft in het WK-klassement al een flinke voorsprong opgebouwd.

De regen zorgde voor verraderlijke omstandigheden op Silverstone, waar heel wat coureurs spinden of van de baan gleden. Verstappen raakte aan het begin van de laatste kwalificatiesessie (Q3) even de controle over zijn Red Bull kwijt. Hij draaide volledig in het rond, maar slaagde erin zijn auto weer rechtuit te krijgen en kon zonder schade verder. In zijn tweede ronde klokte Verstappen de tweede tijd, achter Charles Leclerc. In de ronde daarna zette de Nederlander de voorlopig beste tijd neer, maar Sainz wist daar aan het einde van de sessie nog net onder te duiken. Verstappen deed nog een poging om zijn tijd te verbeteren, maar mede vanwege een gele vlag lukte dat niet.

Tricky

"Het was een tricky kwalificatie; soms droog, soms regen", zei Verstappen, de nummer 1 van het WK-klassement. "Je moet op het juiste moment op de baan zijn, dat lukte goed. Q3 is soms een loterij. Ik had een beetje pech met die gele vlag. Maar om op de voorste rij te staan, is heel goed voor ons. Zowel op droog als nat asfalt hebben we een goed racetempo. Ik kijk uit naar morgen."

Leclerc, de teamgenoot van Sainz, eindigde op 0,315 seconde als derde. De Mexicaan Sergio Pérez van Red Bull werd vierde, zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes) kwalificeerde zich voor eigen publiek als vijfde.

Verrassing

Sainz reageerde koel op de eerste pole in zijn Formule 1-carrière. "Het was een goede ronde, maar niet iets speciaals. Ik had op de intermediates veel problemen met het water op de baan. Het was een verrassing dat dit rondje goed genoeg was voor pole." De 27-jarige Spanjaard wacht nog altijd op zijn eerste overwinning in de koningsklasse.

Verrassend was de prestatie van Nicholas Latifi. De Canadese coureur van Williams wist voor het eerst Q3 te halen. Hij begint zondag om 16.00 uur vanaf de tiende plek aan de Britse GP.

Meer uit Sport

Verstappen ook volgens F1 collega-coureurs beste van het seizoen

LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.

2 uur geleden
De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

18 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

19 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

20 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

20 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

21 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

22 uur geleden