Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen tweede in kwalificatie op nat Silverstone

Verstappen tweede in kwalificatie op nat Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft net naast de poleposition gegrepen voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1. De wereldkampioen eindigde in zijn Red Bull als tweede in de kwalificatie, die grotendeels in de regen op een nat circuit Silverstone werd afgewerkt. Verstappen werd nipt afgetroefd door de Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari.

Verstappen gaf 0,072 seconde toe op Sainz, die zijn eerste pole veroverde in de Formule 1. De Nederlander vertrok dit seizoen vanaf de eerste plek in de GP's van Emilia-Romagna en Canada. Verstappen won vijf van de laatste zes grands prix en heeft in het WK-klassement al een flinke voorsprong opgebouwd.

De regen zorgde voor verraderlijke omstandigheden op Silverstone, waar heel wat coureurs spinden of van de baan gleden. Verstappen raakte aan het begin van de laatste kwalificatiesessie (Q3) even de controle over zijn Red Bull kwijt. Hij draaide volledig in het rond, maar slaagde erin zijn auto weer rechtuit te krijgen en kon zonder schade verder. In zijn tweede ronde klokte Verstappen de tweede tijd, achter Charles Leclerc. In de ronde daarna zette de Nederlander de voorlopig beste tijd neer, maar Sainz wist daar aan het einde van de sessie nog net onder te duiken. Verstappen deed nog een poging om zijn tijd te verbeteren, maar mede vanwege een gele vlag lukte dat niet.

Tricky

"Het was een tricky kwalificatie; soms droog, soms regen", zei Verstappen, de nummer 1 van het WK-klassement. "Je moet op het juiste moment op de baan zijn, dat lukte goed. Q3 is soms een loterij. Ik had een beetje pech met die gele vlag. Maar om op de voorste rij te staan, is heel goed voor ons. Zowel op droog als nat asfalt hebben we een goed racetempo. Ik kijk uit naar morgen."

Leclerc, de teamgenoot van Sainz, eindigde op 0,315 seconde als derde. De Mexicaan Sergio Pérez van Red Bull werd vierde, zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes) kwalificeerde zich voor eigen publiek als vijfde.

Verrassing

Sainz reageerde koel op de eerste pole in zijn Formule 1-carrière. "Het was een goede ronde, maar niet iets speciaals. Ik had op de intermediates veel problemen met het water op de baan. Het was een verrassing dat dit rondje goed genoeg was voor pole." De 27-jarige Spanjaard wacht nog altijd op zijn eerste overwinning in de koningsklasse.

Verrassend was de prestatie van Nicholas Latifi. De Canadese coureur van Williams wist voor het eerst Q3 te halen. Hij begint zondag om 16.00 uur vanaf de tiende plek aan de Britse GP.

Meer uit Sport

Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

46 minuten geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

15 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 dag geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden