Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen tweede in kwalificatie op nat Silverstone

Verstappen tweede in kwalificatie op nat Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft net naast de poleposition gegrepen voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1. De wereldkampioen eindigde in zijn Red Bull als tweede in de kwalificatie, die grotendeels in de regen op een nat circuit Silverstone werd afgewerkt. Verstappen werd nipt afgetroefd door de Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari.

Verstappen gaf 0,072 seconde toe op Sainz, die zijn eerste pole veroverde in de Formule 1. De Nederlander vertrok dit seizoen vanaf de eerste plek in de GP's van Emilia-Romagna en Canada. Verstappen won vijf van de laatste zes grands prix en heeft in het WK-klassement al een flinke voorsprong opgebouwd.

De regen zorgde voor verraderlijke omstandigheden op Silverstone, waar heel wat coureurs spinden of van de baan gleden. Verstappen raakte aan het begin van de laatste kwalificatiesessie (Q3) even de controle over zijn Red Bull kwijt. Hij draaide volledig in het rond, maar slaagde erin zijn auto weer rechtuit te krijgen en kon zonder schade verder. In zijn tweede ronde klokte Verstappen de tweede tijd, achter Charles Leclerc. In de ronde daarna zette de Nederlander de voorlopig beste tijd neer, maar Sainz wist daar aan het einde van de sessie nog net onder te duiken. Verstappen deed nog een poging om zijn tijd te verbeteren, maar mede vanwege een gele vlag lukte dat niet.

Tricky

"Het was een tricky kwalificatie; soms droog, soms regen", zei Verstappen, de nummer 1 van het WK-klassement. "Je moet op het juiste moment op de baan zijn, dat lukte goed. Q3 is soms een loterij. Ik had een beetje pech met die gele vlag. Maar om op de voorste rij te staan, is heel goed voor ons. Zowel op droog als nat asfalt hebben we een goed racetempo. Ik kijk uit naar morgen."

Leclerc, de teamgenoot van Sainz, eindigde op 0,315 seconde als derde. De Mexicaan Sergio Pérez van Red Bull werd vierde, zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes) kwalificeerde zich voor eigen publiek als vijfde.

Verrassing

Sainz reageerde koel op de eerste pole in zijn Formule 1-carrière. "Het was een goede ronde, maar niet iets speciaals. Ik had op de intermediates veel problemen met het water op de baan. Het was een verrassing dat dit rondje goed genoeg was voor pole." De 27-jarige Spanjaard wacht nog altijd op zijn eerste overwinning in de koningsklasse.

Verrassend was de prestatie van Nicholas Latifi. De Canadese coureur van Williams wist voor het eerst Q3 te halen. Hij begint zondag om 16.00 uur vanaf de tiende plek aan de Britse GP.

Meer uit Sport

Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

2 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

4 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

5 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

8 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

9 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

11 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

11 uur geleden