Verstappen tweede in GP van Groot-Brittannië achter Hamilton
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië genoegen moeten nemen met de tweede plaats. De wereldkampioen in de Red Bull zag de zege op het circuit van Silverstone voor het eerst sinds 2021 naar Lewis Hamilton gaan. De 39-jarige Mercedes-coureur boekte zijn 104e overwinning. Lando Norris eindigde in de McLaren als derde.
Verstappen loopt door de tweede plaats uit in het wereldkampioenschap ten opzichte van Lando Norris en Ferrari-coureur Charles Leclerc, die buiten de punten eindigde. Verstappen komt door zijn tweede plaats op 255 punten. Norris volgt met 171 punten. Voor Mercedes is het na de zege van George Russell in de Grote Prijs van Oostenrijk de tweede zege op rij dit seizoen.
Verstappen startte vanaf de tweede startrij met voor hem op poleposition Russell in de Mercedes en daarnaast Hamilton. Met een goede start haalde de Nederlander via de buitenbocht Norris meteen in. In de Red Bull kon hij het tempo van de Mercedessen echter niet volgen. Verstappen werd ook weer ingehaald door Norris en diens teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en verloor steeds meer terrein, omdat er door de dreigende regen nog niet gewisseld kon worden naar nieuwe banden.
Regen
Verstappen ging van de top 6 als eerste over op de intermediate-banden door de regen. Na alle bandenwissels lag hij weer derde achter Norris en Hamilton, maar de twee Britten reden wel bij hem weg. Pas toen de banden minder goed werden, wist de wereldkampioen de achterstand op de twee coureurs voor hem weer te verkleinen. Russell, twee weken geleden winnaar in Oostenrijk, was ondertussen uitgevallen.
Hamilton en Verstappen keerden als eerste terug naar droogweerbanden, de Brit vertrok op zachte banden en Verstappen op harde banden. Norris raakte een ronde later de leiding kwijt aan Hamilton en zag Verstappen met steeds snellere ronden ook dichterbij komen. Met nog vijf ronden te gaan passeerde de Red Bull de McLaren.
De achterstand op Hamilton was echter te groot voor Verstappen om nog te overbruggen, waardoor de Brit voor de negende keer de zege pakte op Silverstone. De Mercedes-coureur won voor het eerst sinds de GP van Saudi-Arabië in december 2021 toen hij in de felle titelstrijd verwikkeld was met Verstappen die in dat jaar een week later zijn eerste wereldtitel zou pakken.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
14 uur geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
15 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
1 dag geleden