Verstappen tweede in GP van Groot-Brittannië achter Hamilton
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië genoegen moeten nemen met de tweede plaats. De wereldkampioen in de Red Bull zag de zege op het circuit van Silverstone voor het eerst sinds 2021 naar Lewis Hamilton gaan. De 39-jarige Mercedes-coureur boekte zijn 104e overwinning. Lando Norris eindigde in de McLaren als derde.
Verstappen loopt door de tweede plaats uit in het wereldkampioenschap ten opzichte van Lando Norris en Ferrari-coureur Charles Leclerc, die buiten de punten eindigde. Verstappen komt door zijn tweede plaats op 255 punten. Norris volgt met 171 punten. Voor Mercedes is het na de zege van George Russell in de Grote Prijs van Oostenrijk de tweede zege op rij dit seizoen.
Verstappen startte vanaf de tweede startrij met voor hem op poleposition Russell in de Mercedes en daarnaast Hamilton. Met een goede start haalde de Nederlander via de buitenbocht Norris meteen in. In de Red Bull kon hij het tempo van de Mercedessen echter niet volgen. Verstappen werd ook weer ingehaald door Norris en diens teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en verloor steeds meer terrein, omdat er door de dreigende regen nog niet gewisseld kon worden naar nieuwe banden.
Regen
Verstappen ging van de top 6 als eerste over op de intermediate-banden door de regen. Na alle bandenwissels lag hij weer derde achter Norris en Hamilton, maar de twee Britten reden wel bij hem weg. Pas toen de banden minder goed werden, wist de wereldkampioen de achterstand op de twee coureurs voor hem weer te verkleinen. Russell, twee weken geleden winnaar in Oostenrijk, was ondertussen uitgevallen.
Hamilton en Verstappen keerden als eerste terug naar droogweerbanden, de Brit vertrok op zachte banden en Verstappen op harde banden. Norris raakte een ronde later de leiding kwijt aan Hamilton en zag Verstappen met steeds snellere ronden ook dichterbij komen. Met nog vijf ronden te gaan passeerde de Red Bull de McLaren.
De achterstand op Hamilton was echter te groot voor Verstappen om nog te overbruggen, waardoor de Brit voor de negende keer de zege pakte op Silverstone. De Mercedes-coureur won voor het eerst sinds de GP van Saudi-Arabië in december 2021 toen hij in de felle titelstrijd verwikkeld was met Verstappen die in dat jaar een week later zijn eerste wereldtitel zou pakken.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
8 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
18 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden