Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen tweede in GP Bahrein, elfde seizoenszege Hamilton

Verstappen tweede in GP Bahrein, elfde seizoenszege Hamilton

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is na een tumultueuze raceavond op het circuit van Sakhir als tweede geëindigd bij de Grote Prijs van Bahrein. De Limburgse coureur van Red Bull moest alleen wereldkampioen Lewis Hamilton in de Mercedes voor zich dulden. Voor Hamilton is het de elfde GP-zege van dit seizoen.

Verstappen reed het grootste deel van de race enkele seconden achter Hamilton. De Red Bull-coureur zat niet ver achter de Mercedes, maar kwam ook niet veel dichterbij. Door een derde bandenstop van Verstappen, kreeg Hamilton een grotere marge. De Brit reed de race uit op zijn tweede setje banden. Verstappens teamgenoot Alexander Albon eindigde als derde.

De Formule 1-race in Bahrein werd bij de eerste start eerder op de dag opgeschrikt door een zware crash voor Haas-coureur Romain Grosjean. De Fransman schoot na de eerste bochtencombinatie na de start op hoge snelheid van de baan en belandde frontaal tegen de boarding. Zijn wagen brak daarbij in tweeën waarin het voorste deel door de vangrail schoot en de bolide meteen in brand vloog.

Botsing

De Fransman kon met hulp van racemarshals zijn wagen en de vuurzee verlaten en hield wonder boven wonder slechts enkele lichte brandwonden aan zijn handen en enkels aan de crash over.

Bij de herstart ruim een uur later ging het opnieuw mis. Lance Stroll kwam in botsing met Daniil Kvyat en belandde op zijn kop. De coureur kon de wagen ongedeerd verlaten. Verstappen had door de eerste start een plaats gewonnen ten koste van Valtteri Bottas en hield bij de herstart zijn positie vast achter Hamilton.

Motorproblemen

De Brit ging in de 19e ronde naar binnen en wisselde van banden. De Mercedes-coureur moest in ieder geval nog een keer naar binnen. Verstappen wisselde een ronde later van medium banden naar harde banden. In de 35e ronde kwam de Red Bull-coureur opnieuw naar binnen en bij die stop verloor hij veel tijd.

Verstappen kwam in de slotfase zelfs nog een keer naar binnen voor nieuwe banden, maar behield zijn tweede positie voor Pérez. De Mexicaan verspeelde zijn podiumplaats drie ronden voor het einde door motorproblemen. Hij viel uit waardoor Albon alsnog derde werd en voor het eerst samen met Verstappen op het podium stond.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

7 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

9 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

14 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

14 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

18 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden