
Verstappen tweede in Britse GP, Hamilton wint met lekke band
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is in de Grote Prijs van Groot-Brittannië als tweede gefinisht. De Limburger van Red Bull lag bijna de hele race op het circuit van Silverstone op de derde plaats, maar schoof vlak voor het einde een positie op omdat de Mercedes van de Fin Valtteri Bottas een lekke band kreeg. Het was zijn derde podiumplek van dit seizoen.
Heel even leek zelfs de zege nog haalbaar voor Verstappen, omdat koploper Lewis Hamilton in de laatste ronde eveneens een lekke band kreeg. De kopman van Mercedes slaagde er in op de drie overgebleven goede banden nog net als eerste over de meet te rijden. De Britse zesvoudig wereldkampioen boekte zijn derde zege op rij van dit seizoen in de Formule 1 en de 87e in zijn carrière. De kopman van Mercedes won voor de zevende keer de Britse grand prix.
Charles Leclerc profiteerde ook van de lekke band van Bottas en reed zijn Ferrari als derde over de finish.
Weinig spektakel
Los van twee crashes in het begin van de race was er weinig spektakel tijdens de race op Silverstone. De top drie reed op grote afstand van de overige coureurs, die verbeten streden om zo hoog mogelijk te eindigen en punten te pakken. Tot de slotfase aanbrak en bleek dat bij veel coureurs de harde band tot op de draad versleten was.
Eerste slachtoffer was Bottas, die na zijn klapband meteen ver terugzakte omdat hij nog een heel eind moest naar de pitstraat. Het was een cadeautje voor Verstappen, die qua snelheid niet was opgewassen tegen de twee Mercedessen, maar nu voorbij Bottas stoof naar de tweede plaats.
Snelste ronde
Eenmaal op die positie koos Red Bull voor een late pitstop voor Verstappen, zodat hij op vers rubber nog de snelste ronde van de race kon rijden om zo een extra WK-punt te verdienen. Daarin slaagde hij, maar achteraf had hij die pitstop beter niet kunnen maken. Want enkele bochten voor het einde klapte ineens ook de linkervoorband van Hamilton. De Brit moest alle zeilen bijzetten om op drie banden de finish te halen. Dat lukte net omdat hij dankzij de pitstop van Verstappen zo'n grote voorsprong had. Het verschil op de meet was slechts 5 seconden.
De Duitser Nico Hülkenberg ging niet van start. De Duitser was bij Racing Point ingevlogen als vervanger voor Sergio Pérez, die door een positieve coronatest in quarantaine moest en niet mocht racen. Hülkenberg, die vorig jaar nog voor Renault reed, zag zijn onverwachte comeback in rook opgaan omdat zijn auto weigerde te starten.
Meer uit Sport
LIMONE PIEMONTE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Italië de tweede etappe gewonnen in de Vuelta. De Deen van Visma - Lease a Bike was na 159,5 kilometer de beste in de etappe van Alba naar Limone Piemonte met finish bergop. Hij troefde de Italiaan Giulio Ciccone en de Fransman David Gaudu in de sprint af. Vingegaard neemt ook de leiderstrui over van de Belg Jasper Philipsen.
3 uur geledenSCHEVENINGEN (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben hun nationale titel geprolongeerd. Het als eerste geplaatste koppel won in de finale in Scheveningen overtuigend van gelegenheidsduo Steven van de Velde en Dirk Boehlé: 21-12 21-16.
6 uur geledenBALATONFOKAJAR (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van Hongarije zijn zevende zege op rij geboekt in de MotoGP. Daarmee is de Spanjaard opnieuw een grote stap dichter bij zijn zevende wereldkampioenschap.
7 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben ook de tweede wedstrijd gewonnen op het WK in Thailand. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg na Zweden (3-2) ook Egypte (3-0) en is daarmee vrijwel zeker van een plaats in de achtste finales. De setstanden waren 25-15 25-13 25-13.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is dankzij zijn finaleplaats in Winston-Salem negentien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De nieuwe mondiale nummer 73 haalt daardoor Jesper de Jong in en is weer de op een na hoogste Nederlander. De Jong daalde drie plekken, meldt tennisfederatie ATP vlak voor de US Open.
11 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp is er bij het toernooi van Winston-Salem niet in geslaagd zijn eerste ATP-titel te winnen. De 29-jarige Veenendaler verloor in de finale in twee sets van de Hongaar Marton Fucsovics: 3-6 6-7(3).
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Levi Rigters heeft Jamal Ben Saddik bij Glory 103 in drie rondes verslagen op knock-out. De 30-jarige Rigters won het gevecht in Ahoy in Rotterdam door een rake trap in de derde van vijf rondes. De 34-jarige Belg stond daarna niet meer op.
23 uur geleden