Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen tweede achter Leclerc in kwalificatie voor GP Italië

Verstappen tweede achter Leclerc in kwalificatie voor GP Italië

MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Italië de tweede tijd geklokt. De wereldkampioen in de Formule 1 moest alleen Ferrari-coureur Charles Leclerc voor zich dulden. De Monegask pakte, tot grote vreugde van alle Italiaanse fans op de tribunes langs het circuit van Monza, de poleposition met 1.20,161.

Verstappen gaf 0,145 seconde toe op Leclerc. De Nederlander, die de laatste vier grands prix won en royaal aan kop gaat in het WK-klassement, moet vijf plaatsen naar achteren op de startopstelling vanwege een gridstraf voor het wisselen van de verbrandingsmotor. Bijna de helft van de twintig coureurs krijgt in Monza een gridstraf. Dat geldt niet voor Leclerc, die dus van pole start. Carlos Sainz, de Ferrari-coureur die in de kwalificatie als derde eindigde, moet helemaal naar achteren op de startopstelling.

Nyck de Vries, die bij Williams de zieke Alex Albon vervangt, haalde het tweede deel van de kwalificatie en klokte daarin de dertiende tijd. Vanwege alle gridstraffen begint de 27-jarige Nederlander zondag vanuit de top 10 aan zijn eerste race in de Formule 1. De Vries troefde in het eerste deel van de kwalificatie zijn tijdelijke teamgenoot Nicholas Latifi af.

Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, klokte de vierde tijd. De Mexicaan moet echter tien plaatsen naar achteren op de grid.

Close

"Het was close", zei Verstappen. "We hebben hier gekozen voor iets meer neerwaartse druk. Dat is over één ronde niet het beste, maar kan voor de race van zondag wel heel goed uitpakken. We moeten natuurlijk ook wat naar achteren op de startopstelling. Ik heb genoten van deze kwalificatie, het wordt een interessant gevecht morgen. Ik moeten proberen in het begin van de race uit de problemen te blijven en me dan naar voren zien te werken."

Vorige week won de Nederlander vanaf pole de Dutch GP op Zandvoort. Verstappen heeft in het WK-klassement 109 punten voorsprong op Leclerc en Pérez. "Tot nu toe is dit een geweldig weekend", zei de Ferrari-coureur. "Het gevoel in de auto is fantastisch. Ik hoop op een herhaling van 2019", aldus Leclerc, die drie jaar geleden in de Ferrari zegevierde op Monza.

Meer uit Sport

Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

9 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

11 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

12 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

12 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

13 uur geleden
Visser wint weer een race en bereikt WK-finale 60 meter horden

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.

13 uur geleden
Motorcoureur Veijer in GP Brazilië achtste in Moto2

GOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.

13 uur geleden