Verstappen tweede achter Leclerc in kwalificatie voor GP Italië
MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Italië de tweede tijd geklokt. De wereldkampioen in de Formule 1 moest alleen Ferrari-coureur Charles Leclerc voor zich dulden. De Monegask pakte, tot grote vreugde van alle Italiaanse fans op de tribunes langs het circuit van Monza, de poleposition met 1.20,161.
Verstappen gaf 0,145 seconde toe op Leclerc. De Nederlander, die de laatste vier grands prix won en royaal aan kop gaat in het WK-klassement, moet vijf plaatsen naar achteren op de startopstelling vanwege een gridstraf voor het wisselen van de verbrandingsmotor. Bijna de helft van de twintig coureurs krijgt in Monza een gridstraf. Dat geldt niet voor Leclerc, die dus van pole start. Carlos Sainz, de Ferrari-coureur die in de kwalificatie als derde eindigde, moet helemaal naar achteren op de startopstelling.
Nyck de Vries, die bij Williams de zieke Alex Albon vervangt, haalde het tweede deel van de kwalificatie en klokte daarin de dertiende tijd. Vanwege alle gridstraffen begint de 27-jarige Nederlander zondag vanuit de top 10 aan zijn eerste race in de Formule 1. De Vries troefde in het eerste deel van de kwalificatie zijn tijdelijke teamgenoot Nicholas Latifi af.
Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, klokte de vierde tijd. De Mexicaan moet echter tien plaatsen naar achteren op de grid.
Close
"Het was close", zei Verstappen. "We hebben hier gekozen voor iets meer neerwaartse druk. Dat is over één ronde niet het beste, maar kan voor de race van zondag wel heel goed uitpakken. We moeten natuurlijk ook wat naar achteren op de startopstelling. Ik heb genoten van deze kwalificatie, het wordt een interessant gevecht morgen. Ik moeten proberen in het begin van de race uit de problemen te blijven en me dan naar voren zien te werken."
Vorige week won de Nederlander vanaf pole de Dutch GP op Zandvoort. Verstappen heeft in het WK-klassement 109 punten voorsprong op Leclerc en Pérez. "Tot nu toe is dit een geweldig weekend", zei de Ferrari-coureur. "Het gevoel in de auto is fantastisch. Ik hoop op een herhaling van 2019", aldus Leclerc, die drie jaar geleden in de Ferrari zegevierde op Monza.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
3 uur geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
6 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
18 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
19 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
1 dag geleden