Verstappen tweede achter Leclerc in kwalificatie voor GP Italië
MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Italië de tweede tijd geklokt. De wereldkampioen in de Formule 1 moest alleen Ferrari-coureur Charles Leclerc voor zich dulden. De Monegask pakte, tot grote vreugde van alle Italiaanse fans op de tribunes langs het circuit van Monza, de poleposition met 1.20,161.
Verstappen gaf 0,145 seconde toe op Leclerc. De Nederlander, die de laatste vier grands prix won en royaal aan kop gaat in het WK-klassement, moet vijf plaatsen naar achteren op de startopstelling vanwege een gridstraf voor het wisselen van de verbrandingsmotor. Bijna de helft van de twintig coureurs krijgt in Monza een gridstraf. Dat geldt niet voor Leclerc, die dus van pole start. Carlos Sainz, de Ferrari-coureur die in de kwalificatie als derde eindigde, moet helemaal naar achteren op de startopstelling.
Nyck de Vries, die bij Williams de zieke Alex Albon vervangt, haalde het tweede deel van de kwalificatie en klokte daarin de dertiende tijd. Vanwege alle gridstraffen begint de 27-jarige Nederlander zondag vanuit de top 10 aan zijn eerste race in de Formule 1. De Vries troefde in het eerste deel van de kwalificatie zijn tijdelijke teamgenoot Nicholas Latifi af.
Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, klokte de vierde tijd. De Mexicaan moet echter tien plaatsen naar achteren op de grid.
Close
"Het was close", zei Verstappen. "We hebben hier gekozen voor iets meer neerwaartse druk. Dat is over één ronde niet het beste, maar kan voor de race van zondag wel heel goed uitpakken. We moeten natuurlijk ook wat naar achteren op de startopstelling. Ik heb genoten van deze kwalificatie, het wordt een interessant gevecht morgen. Ik moeten proberen in het begin van de race uit de problemen te blijven en me dan naar voren zien te werken."
Vorige week won de Nederlander vanaf pole de Dutch GP op Zandvoort. Verstappen heeft in het WK-klassement 109 punten voorsprong op Leclerc en Pérez. "Tot nu toe is dit een geweldig weekend", zei de Ferrari-coureur. "Het gevoel in de auto is fantastisch. Ik hoop op een herhaling van 2019", aldus Leclerc, die drie jaar geleden in de Ferrari zegevierde op Monza.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
3 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
19 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
1 dag geleden