Verstappen tweede achter Leclerc in kwalificatie voor GP Italië
MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Italië de tweede tijd geklokt. De wereldkampioen in de Formule 1 moest alleen Ferrari-coureur Charles Leclerc voor zich dulden. De Monegask pakte, tot grote vreugde van alle Italiaanse fans op de tribunes langs het circuit van Monza, de poleposition met 1.20,161.
Verstappen gaf 0,145 seconde toe op Leclerc. De Nederlander, die de laatste vier grands prix won en royaal aan kop gaat in het WK-klassement, moet vijf plaatsen naar achteren op de startopstelling vanwege een gridstraf voor het wisselen van de verbrandingsmotor. Bijna de helft van de twintig coureurs krijgt in Monza een gridstraf. Dat geldt niet voor Leclerc, die dus van pole start. Carlos Sainz, de Ferrari-coureur die in de kwalificatie als derde eindigde, moet helemaal naar achteren op de startopstelling.
Nyck de Vries, die bij Williams de zieke Alex Albon vervangt, haalde het tweede deel van de kwalificatie en klokte daarin de dertiende tijd. Vanwege alle gridstraffen begint de 27-jarige Nederlander zondag vanuit de top 10 aan zijn eerste race in de Formule 1. De Vries troefde in het eerste deel van de kwalificatie zijn tijdelijke teamgenoot Nicholas Latifi af.
Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, klokte de vierde tijd. De Mexicaan moet echter tien plaatsen naar achteren op de grid.
Close
"Het was close", zei Verstappen. "We hebben hier gekozen voor iets meer neerwaartse druk. Dat is over één ronde niet het beste, maar kan voor de race van zondag wel heel goed uitpakken. We moeten natuurlijk ook wat naar achteren op de startopstelling. Ik heb genoten van deze kwalificatie, het wordt een interessant gevecht morgen. Ik moeten proberen in het begin van de race uit de problemen te blijven en me dan naar voren zien te werken."
Vorige week won de Nederlander vanaf pole de Dutch GP op Zandvoort. Verstappen heeft in het WK-klassement 109 punten voorsprong op Leclerc en Pérez. "Tot nu toe is dit een geweldig weekend", zei de Ferrari-coureur. "Het gevoel in de auto is fantastisch. Ik hoop op een herhaling van 2019", aldus Leclerc, die drie jaar geleden in de Ferrari zegevierde op Monza.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
7 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
11 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
14 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden