Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen tweede achter Hamilton in eerste training op Monza

Verstappen tweede achter Hamilton in eerste training op Monza

MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Italië de tweede tijd neergezet. De Nederlandse coureur, na zijn zege op Zandvoort weer leider in het WK-klassement, moest alleen Lewis Hamilton voor zich dulden. De Britse kopman van Mercedes was met 1.20,926 de snelste, Verstappen gaf 0,452 seconde toe.

De Fin Valtteri Bottas, teamgenoot van Hamilton, klokte de derde tijd op ruim een halve seconde. Verstappens Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez gaf ruim 1,1 seconde toe op Hamilton en eindigde als tiende.

Vrijdagavond om 18.00 uur staat op Monza al de kwalificatie op het programma. Dan wordt de startopstelling bepaald voor de tweede sprintrace van het seizoen, die zaterdag om 16.30 uur begint. De top 3 van de sprintrace krijgt WK-punten. De uitslag van de korte races over 18 rondes bepaalt de startopstelling voor de grand prix van zondag. Voorafgaand aan de sprintrace staat nog een vrije training op het programma.

Botsing

Verstappen won eerder dit jaar op Silverstone de eerste sprintrace in de Formule 1. De Nederlandse coureur viel een dag later in de Britse GP echter uit na een botsing met Hamilton.

Na zijn overwinning in de Dutch GP heeft Verstappen in de strijd om de wereldtitel weer 3 punten voorsprong op zevenvoudig wereldkampioen Hamilton. De Nederlander wist op het hogesnelheidscircuit Monza nog nooit het podium te halen. Zijn Red Bull-bolide moest het de afgelopen jaren doorgaans afleggen tegen de snellere Mercedessen. Vorig seizoen won de Fransman Pierre Gasly van AlphaTauri de tumultueus verlopen GP van Italië. Verstappen moest toen vanwege motorproblemen opgeven. Dit seizoen kan Red Bull zich met de Honda-motor ook wat betreft topsnelheid beter meten met Mercedes.

Meer uit Sport

Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

1 uur geleden
Polman en Abbingh stoppen na WK handbal als internationals

DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.

6 uur geleden
Honkballer Ohtani van Los Angeles Dodgers voor de vierde keer MVP

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.

9 uur geleden
Spaanse tennisser Alcaraz eindigt jaar als nummer 1 van de wereld

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.

21 uur geleden
Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

1 dag geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

1 dag geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

1 dag geleden