Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen trots op eerste zege in Monaco

Verstappen trots op eerste zege in Monaco

MONACO (ANP) - Met de Grote Prijs van Monaco won Max Verstappen zondag in de Formule 1 de race waar hij als kleine jongen al graag naar keek. "Deze grand prix wil je altijd winnen. Ik ben heel trots", zei Verstappen, die de GP door de smalle straten van zijn woonplaats van start tot finish domineerde.

De kopman van Red Bull sprong van blijdschap in de armen van zijn monteurs nadat hij zijn bolide op het rechte stuk van het circuit had geparkeerd, voor het bordje met het nummer 1. Verstappen kreeg een knuffel van Helmut Marko, de topadviseur van Red Bull, en een kus van zijn Braziliaanse vriendin Kelly Piquet. "Het is zo speciaal om hier te winnen. Ik sta hier voor het eerst op het podium. Het was een geweldige race. Ik heb nooit echt het gevoel gehad dat ik onder druk stond. We moesten veel rondes rijden, dus het was zaak de focus te houden en de banden te 'managen'. Heel cool om hier te winnen", zei Verstappen, die daarna even zwaaide naar prins Albert die boven op het podium al op hem stond te wachten.

De Nederlander kreeg ook de complimenten van tennisster Serena Williams, die aan de finish met de zwart-wit geblokte vlag mocht zwaaien. "Felicitaties aan Max", zei de Amerikaanse winnares van 23 grandslamtitels. "Heel inspirerend. Het is niet aan mij om hem hier op dit circuit advies te geven." Verstappen hoorde het lachend aan en ging daarna het podium op om uit handen van prins Albert de gouden winnaarstrofee te ontvangen.

Lang seizoen

De 23-jarige coureur nam de leiding in het WK-klassement over van Lewis Hamilton, die niet verder kwam dan de zevende plek in Monaco. "Maar ik heb al vaak gezegd: dit is een heel lang seizoen", zei Verstappen bij Ziggo Sport. "Na de laatste twee wedstrijden is dit echt top. We moeten zorgen dat we ieder weekeinde competitief zijn. In die zin is Monaco wel een beetje vertekenend. Op de normale circuits is Mercedes weer enorm sterk."

Verstappen merkte voor de start dat zijn monteurs behoorlijk zenuwachtig waren. "Ik zei tegen ze: ik weet wat ik moet doen in de auto, jullie weten wat je moet doen bij de pitstops. Het komt goed." De Nederlander hield woord en nestelde zich na een foutloze race voor het eerst aan kop van de WK-stand.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka wint eerste partij na sof op Roland Garros

BERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.

3 uur geleden
Pogačar wint eerste etappe Ronde van Zwitserland na lange solo

SONDRIO (ANP) - Tadej Pogačar heeft de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland op overtuigende wijze gewonnen. De wereldkampioen van UAE Team Emirates begon op 70 kilometer van de eindstreep aan een solo die hij tot het einde volhield. Richard Carapaz uit Ecuador werd tweede op 2.13 minuten van de Sloveen. De Italiaan Andrea Bagioli werd derde op 2.28. Wilco Kelderman was de beste Nederlander op de 7e plaats. Hij kwam binnen op ruim vier minuten van de winnaar.

4 uur geleden
Verhoeven wil snelle rematch tegen Usyk na uitspraak commissie

AMSTERDAM (ANP) - Bokser Rico Verhoeven wil zo snel mogelijk een rematch tegen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. Dat schrijft de 37-jarige voormalige kickbokser op Instagram. De Middle East Professional Boxing Commission, bij wie de Nederlander bezwaar had aangetekend na de recente nederlaag in Caïro, heeft erkend dat de bel na het verstrijken van de elfde ronde al had geklonken voordat de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

4 uur geleden
Van Aert mist Tour de France door elleboogblessure

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Wout van Aert ontbreekt in de komende Tour de France. De 31-jarige Belg van Visma-Lease a Bike heeft te veel last van een elleboogblessure die hij eerder deze maand opliep. De wond is ontstoken en om die reden moest de winnaar van Parijs-Roubaix deze week een nacht ter observatie in het ziekenhuis blijven.

11 uur geleden
Tennisster Williams verliest in Berlijn tweede partij na rentree

BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.

1 dag geleden
Broeders-Bol tweede bij outdoordebuut 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.

1 dag geleden
NOC*NSF wil dat 'sporticonen' rouleren als chef de mission

ARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.

1 dag geleden