Verstappen trots op eerste zege in Monaco
MONACO (ANP) - Met de Grote Prijs van Monaco won Max Verstappen zondag in de Formule 1 de race waar hij als kleine jongen al graag naar keek. "Deze grand prix wil je altijd winnen. Ik ben heel trots", zei Verstappen, die de GP door de smalle straten van zijn woonplaats van start tot finish domineerde.
De kopman van Red Bull sprong van blijdschap in de armen van zijn monteurs nadat hij zijn bolide op het rechte stuk van het circuit had geparkeerd, voor het bordje met het nummer 1. Verstappen kreeg een knuffel van Helmut Marko, de topadviseur van Red Bull, en een kus van zijn Braziliaanse vriendin Kelly Piquet. "Het is zo speciaal om hier te winnen. Ik sta hier voor het eerst op het podium. Het was een geweldige race. Ik heb nooit echt het gevoel gehad dat ik onder druk stond. We moesten veel rondes rijden, dus het was zaak de focus te houden en de banden te 'managen'. Heel cool om hier te winnen", zei Verstappen, die daarna even zwaaide naar prins Albert die boven op het podium al op hem stond te wachten.
De Nederlander kreeg ook de complimenten van tennisster Serena Williams, die aan de finish met de zwart-wit geblokte vlag mocht zwaaien. "Felicitaties aan Max", zei de Amerikaanse winnares van 23 grandslamtitels. "Heel inspirerend. Het is niet aan mij om hem hier op dit circuit advies te geven." Verstappen hoorde het lachend aan en ging daarna het podium op om uit handen van prins Albert de gouden winnaarstrofee te ontvangen.
Lang seizoen
De 23-jarige coureur nam de leiding in het WK-klassement over van Lewis Hamilton, die niet verder kwam dan de zevende plek in Monaco. "Maar ik heb al vaak gezegd: dit is een heel lang seizoen", zei Verstappen bij Ziggo Sport. "Na de laatste twee wedstrijden is dit echt top. We moeten zorgen dat we ieder weekeinde competitief zijn. In die zin is Monaco wel een beetje vertekenend. Op de normale circuits is Mercedes weer enorm sterk."
Verstappen merkte voor de start dat zijn monteurs behoorlijk zenuwachtig waren. "Ik zei tegen ze: ik weet wat ik moet doen in de auto, jullie weten wat je moet doen bij de pitstops. Het komt goed." De Nederlander hield woord en nestelde zich na een foutloze race voor het eerst aan kop van de WK-stand.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
6 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
7 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
7 uur geleden