Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen trots op eerste zege in Monaco

Verstappen trots op eerste zege in Monaco

MONACO (ANP) - Met de Grote Prijs van Monaco won Max Verstappen zondag in de Formule 1 de race waar hij als kleine jongen al graag naar keek. "Deze grand prix wil je altijd winnen. Ik ben heel trots", zei Verstappen, die de GP door de smalle straten van zijn woonplaats van start tot finish domineerde.

De kopman van Red Bull sprong van blijdschap in de armen van zijn monteurs nadat hij zijn bolide op het rechte stuk van het circuit had geparkeerd, voor het bordje met het nummer 1. Verstappen kreeg een knuffel van Helmut Marko, de topadviseur van Red Bull, en een kus van zijn Braziliaanse vriendin Kelly Piquet. "Het is zo speciaal om hier te winnen. Ik sta hier voor het eerst op het podium. Het was een geweldige race. Ik heb nooit echt het gevoel gehad dat ik onder druk stond. We moesten veel rondes rijden, dus het was zaak de focus te houden en de banden te 'managen'. Heel cool om hier te winnen", zei Verstappen, die daarna even zwaaide naar prins Albert die boven op het podium al op hem stond te wachten.

De Nederlander kreeg ook de complimenten van tennisster Serena Williams, die aan de finish met de zwart-wit geblokte vlag mocht zwaaien. "Felicitaties aan Max", zei de Amerikaanse winnares van 23 grandslamtitels. "Heel inspirerend. Het is niet aan mij om hem hier op dit circuit advies te geven." Verstappen hoorde het lachend aan en ging daarna het podium op om uit handen van prins Albert de gouden winnaarstrofee te ontvangen.

Lang seizoen

De 23-jarige coureur nam de leiding in het WK-klassement over van Lewis Hamilton, die niet verder kwam dan de zevende plek in Monaco. "Maar ik heb al vaak gezegd: dit is een heel lang seizoen", zei Verstappen bij Ziggo Sport. "Na de laatste twee wedstrijden is dit echt top. We moeten zorgen dat we ieder weekeinde competitief zijn. In die zin is Monaco wel een beetje vertekenend. Op de normale circuits is Mercedes weer enorm sterk."

Verstappen merkte voor de start dat zijn monteurs behoorlijk zenuwachtig waren. "Ik zei tegen ze: ik weet wat ik moet doen in de auto, jullie weten wat je moet doen bij de pitstops. Het komt goed." De Nederlander hield woord en nestelde zich na een foutloze race voor het eerst aan kop van de WK-stand.

Meer uit Sport

Ex-wereldkampioene Bronzini ploegleider Visma-Lease a Bike

DEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.

1 uur geleden
Griekspoor in eerste ronde China Open onderuit tegen Rus Roeblev

BEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.

2 uur geleden
Trap van honderd treden blikvanger EK veldrijden Zeddam

ZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.

3 uur geleden
Japanse tennisheld Nishikori neemt afscheid met nederlaag

TOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).

5 uur geleden
Verstappen bevestigt GT3-uitstapje in 3-uursrace in Portimão

SEPANG (ANP) - Max Verstappen maakt deze maand nog een nieuw uitstapje naar het langeafstandsracen. Hij doet mee aan de GT World Challenge Europe op 17 oktober, een 3-uursrace in het Portugese Portimão. De viervoudig wereldkampioen bevestigde het bericht op de persdag van de Formule 1 in Maleisië.

5 uur geleden
EK wielrennen op de weg in 2028 naar Noord-Brabant

DEN BOSCH (ANP) - De Europese kampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2028 plaats in de provincie Noord-Brabant. Het evenement maakt deel uit van de festiviteiten ter ere van het honderdjarig bestaan van de wielrenunie KNWU, melden de provincie en organisator Golazo in een persbericht.

6 uur geleden
Mark Boumans nieuwe voorzitter gymnastiekbond

ARNHEM (ANP) - Mark Boumans is benoemd tot voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU). Hij treedt op 1 november aan, meldt de bond in een persbericht. Boumans stopt binnenkort als burgemeester van Doetinchem.

6 uur geleden