Verstappen troeft Leclerc af en zegeviert in GP Saudi-Arabië
DJEDDA (ANP) - Max Verstappen heeft zich meer dan goed hersteld van zijn mislukte optreden in de openingsrace van de Formule 1 in Bahrein. De wereldkampioen won na een enerverend duel met Charles Leclerc de Grote Prijs van Saudi-Arabië.
Verstappen joeg in zijn Red Bull het grootste deel van de race op het snelle en smalle stratencircuit van Djedda op de Ferrari van Leclerc. De Monegask sloeg diverse aanvallen af, maar op vier ronden voor het einde wist de Nederlander eindelijk een succesvolle inhaalactie te plaatsen en nam hij de leiding in de race. Het bleef spannend tot aan de meet met Leclerc in de laatste ronde dicht op de achterwielen van Verstappen, maar de Nederlander hield stand. Hij passeerde met een halve seconde voorsprong als eerste de finishvlag.
De Spanjaard Carlos Sainz finishte op gepaste afstand als derde in zijn Ferrari. Sergio Pérez van Red Bull reed naar de vierde plaats. Lewis Hamilton wist 1 punt voor het kampioenschap te scoren. De zevenvoudig wereldkampioen, die faalde in de kwalificaties en als vijftiende moest starten, arriveerde als tiende.
Safetycar
Verstappen was messcherp bij de start en haalde in de eerste bochten Sainz in. Hij schoof daardoor op van de vierde naar de derde plaats. Pérez, die voor het eerst in 215 races van poleposition startte, wist voor Charles Leclerc van Ferrari te blijven en de Mexicaan reed tot aan zijn eerste bandenwissel aan de leiding.
Pérez had vervolgens de pech dat kort na zijn pitstop Nicholas Latifi zijn Williams in de muur parkeerde. Leclerc en Verstappen profiteerden van de safetycar en kwamen na hun bandenwissel voor Pérez terug op de baan.
Gevecht om de koppositie
Verstappen viel meteen na de herstart de nieuwe raceleider Leclerc aan, maar de Nederlander had toen geen succes. De Ferrari bleek opnieuw iets sneller, vooral in het eerste deel van het circuit. Maar de twee mannen die in Bahrein al een enerverend duel lieten zien, leverden in Saudi-Arabië wel weer een magistraal gevecht om de koppositie.
De Monegask moest werkelijk alles uit zijn auto halen om Verstappen van zich af te houden en tegen het einde van de race kreeg hij het steeds moeilijker. Verstappen ging er op het rechte stuk een paar keer voorbij dankzij de DRS, de knop om extra gas te geven, maar Leclerc pareerde die aanvallen. Tot de vierde ronde voor het einde. Toen kon Verstappen er eindelijk echt langs op het rechte stuk en had Leclerc geen antwoord.
Motorisch leed bleef Verstappen bespaard in de spannende laatste ronden. Zijn brandstofsysteem hield het en met minimale voorsprong won hij voor Leclerc, die wel de leiding houdt in het kampioenschap. Verstappen klom dankzij de 25 verdiende punten naar de derde plaats.
Meer uit Sport
KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
52 minuten geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
1 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
2 uur geledenKVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
3 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
12 uur geleden