Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen: topstrategie pakte perfect uit

Verstappen: topstrategie pakte perfect uit

LE CASTELLET (ANP) - De euforie bij Max Verstappen was groot na zijn zege in de Grote Prijs van Frankrijk. "De beslissing om een tweede pitsstop te maken, betaalde zich gelukkig uiteindelijk uit", zei de Nederlandse Formule 1-coureur. "Het was hard werken, maar dat is beloond."

Verstappen startte van poleposition, maar hij raakte in de eerste bochtencombinatie even de controle over zijn Red Bull-bolide kwijt. "Ik was de achterkant kwijt. Ik probeerde dat te corrigeren, maar ik schoot rechtdoor. Het was een voorbode voor de rest van de 'stint', want ik had nul grip." Lewis Hamilton nam de leiding over, maar Verstappen lag na de pitsstops weer voor de Brit, die een ronde later naar binnen ging. "Het verraste me eigenlijk wel dat ik hem daardoor kon passeren. Ik zag hem de pits uit rijden en gebruikte nog iets van mijn batterij om net voor hem te komen."

De Mercedes-coureur reed daarna rondenlang vlak achter de Nederlander, die over de boordradio tegen zijn team zei dat hij dat niet de hele race zou kunnen volhouden. "De Mercedessen pushten me op de harde band heel hard. Ik had heel veel moeite om ze achter me te houden. Daarom besloten we een tweede stop te maken."

Mooi gevecht

Verstappen kwam op de vierde plek terug de baan op. Zijn teamgenoot Sergio Pérez liet hem al snel passeren en daarna ging hij op jacht naar de Mercedessen. "Ik moest veel achterblijvers voorbij, maar gelukkig ging dat allemaal goed. Het werd zo een mooi gevecht op het einde." In de voorlaatste ronde wist Verstappen de leiding over te nemen van Hamilton, die maar één keer naar binnen was gegaan voor nieuwe banden.

"Het team heeft een topstrategie gedaan", zei Verstappen bij Ziggo Sport. "Als het op het einde allemaal lukt, is dat perfect. Als ik tweede was geworden, dan baal je natuurlijk. Maar het pakte goed uit. Een superresultaat. Ja, dit is een van mijn mooiste overwinningen in de Formule 1." Verstappen reed ook nog eens de snelste raceronde, goed voor 1 extra WK-punt. Hij heeft nu 12 punten voorsprong op Hamilton.

Meer uit Sport

Van der Poel verwacht veel aanvallen in beginfase zesde Tourrit

BAYEUX (ANP) - Mathieu van der Poel rekent op een hectisch begin van de zesde etappe van de Tour de France. "Het zal een hele moeilijke dag worden voor het hele peloton. Ik denk dat de vlucht wel een kans maakt. Ik weet niet hoezeer Pogacar gebrand is om die gele trui binnen de ploeg te houden, maar het zal wel een strijd worden voor de vroege vlucht", sprak Van der Poel donderdag voor de start in Bayeux bij de NOS.

5 minuten geleden
Tourrenners op pad voor rit met lastige finale

BAYEUX (ANP) - Na een korte rondrit door Bayeux is om 12.45 uur de zesde etappe van de Tour de France officieel van start gegaan. Drievoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar draagt voor het eerst deze Tour de gele trui. De Sloveen van UAE Team Emirates nam die woensdag over van Mathieu van der Poel. Beide renners worden kansen toegedicht op de ritzege na een lastige finale.

7 minuten geleden
Vingegaard rekent op aanvallers in zware Tourrit

VIRE NORMANDIE (ANP) - Jonas Vingegaard denkt niet dat de zesde etappe in de Tour de France eindigt in een sprint waarbij ook de klassementsmannen betrokken zijn, zoals eerder deze week in Boulogne-sur-Mer en Rouen. Daar waren het Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar die de ritzege opeisten en sprintte de Deen van Visma - Lease a Bike twee keer naar de derde plaats.

32 minuten geleden
Atlete Semenya haalt opnieuw gelijk in zaak tegen Zwitsers Hof

STRAATSBURG (ANP/RTR) - Atlete Caster Semenya is opnieuw in het gelijk gesteld in een beroepszaak bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens. De Grote Kamer van het Europese Hof oordeelt dat het beroep van de 34-jarige Zuid-Afrikaanse tegen het Zwitsers Federaal Hof, dat haar had verboden deel te nemen aan wedstrijden, niet goed is behandeld.

33 minuten geleden
Pogacar tevreden dat hij in de buurt van Evenepoel blijft

CAEN (ANP) - Tadej Pogacar was zeer te spreken over zijn optreden in de individuele tijdrit op dag vijf van de Tour de France. De Sloveen moest over 33 kilometer alleen toegeven op de tijd van de Belg Remco Evenepoel. "Ik ben erg blij met mijn tijdrit", vertelde hij na het in ontvangst nemen van de gele, de groene en de bolletjestrui. "Ik ben maar zestien seconden langzamer dan de olympisch en wereldkampioen, de beste tijdrijder van de wereld. Dit is een goed resultaat."

17 uur geleden
Evenepoel ziet in tijdritzege eerste stap naar podium in Parijs

CAEN (ANP) - Een tijdrit volgens plan, omschreef Remco Evenepoel zijn optreden in de vijfde etappe van de Tour de France. De Belg van Soudal - Quick-Step maakte in Caen zijn favorietenstatus waar en zag van de concurrenten voor het klassement alleen Tadej Pogacar in zijn buurt eindigen. De Sloveen gaf zestien seconden toe op de ritwinnaar en werd de nieuwe geletruidrager.

18 uur geleden
Evenepoel wint tijdrit Tour, Van der Poel verliest gele trui

CAEN (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijfde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een individuele tijdrit over 33 kilometer met start en finish in Caen. De olympisch en wereldkampioen tijdrijden van Soudal Quick-Step kwam tot een tijd van 36 minuten en 42 seconden en was zestien tellen sneller dan de Sloveen Tadej Pogacar. De Italiaan Edoardo Affini werd derde.

19 uur geleden