Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen toont nummer 1 in eerste training Formule 1

Verstappen toont nummer 1 in eerste training Formule 1

SAKHIR (ANP) - De Formule 1 begint vrijdag officieel aan een nieuw en lang seizoen met de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Bahrein. Max Verstappen rijdt als wereldkampioen met het nummer 1 op zijn Red Bull-auto.

Vorig jaar veroverde de Limburger in de kwalificatie poleposition op het woestijncircuit van Sakhir, maar in de race moest hij Lewis Hamilton van Mercedes voor zich dulden. De race leidde een spannende tweestrijd in tussen Verstappen en Hamilton die pas in december in Abu Dhabi in het voordeel van de Nederlander werd beslecht.

Of de twee rivalen ook dit jaar op eenzame hoogte om de titel strijden, is nog afwachten. De Formule 1 heeft de regels voor aerodynamica drastisch gewijzigd met als gevolg dat de auto's heel anders gestroomlijnd zijn. Bij de testraces leken Ferrari en Alpine ook heel snel.

Het startveld heeft wel wat wijzigingen ondergaan. Guanyu Zhou maakt namens Alfa Romeo als eerste Chinees zijn debuut in de koningsklasse, de Thai Alexander Albon keert terug in de Formule 1 bij Williams, de Deen Kevin Magnussen is bij Haas de vervanger van de ontslagen Rus Nikita Mazepin en Nico Hülkenberg neemt de plek in van de positief op corona geteste Sebastian Vettel bij Aston Martin. De eerste vrije training begint om 13.00 uur.

Meer uit Sport

Wielrenner Evenepoel legt initiatief op WK bij andere landen

N i e u w bericht, meer citaten na 2e alinea

3 uur geleden
UCI-baas voorziet geen snelle hittemaatregelen in wielrennen

MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI vindt dat het wielrennen zich moet aanpassen aan de steeds hetere Europese zomers, maar voorziet de komende jaren nog geen drastische wijzigingen. Begin dit jaar vroeg de UCI aan onder meer renners, ploegen en wedstrijdorganisatoren om mee te denken over de toekomst van het wielrennen, maar geen enkele suggestie ging over hittemaatregelen. Daarmee zijn ingrijpende veranderingen aan de wielerkalender in ieder geval de komende twee jaar uitgesloten.

10 uur geleden
Verstappen is klaar met auto die voelt alsof handrem erop zit

BAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.

17 uur geleden
Verstappen start in Bakoe vanaf de achtste plek, Russell op pole

BAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.

17 uur geleden
Antonelli raakt muur tijdens kwalificatie op F1-circuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.

18 uur geleden
Sinner kan titel in Beijing door knieprobleem niet verdedigen

BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.

20 uur geleden
MotoGP brengt kalender met 22 races uit, TT in Assen eind juni

ASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.

20 uur geleden