Verstappen toont nummer 1 in eerste training Formule 1
SAKHIR (ANP) - De Formule 1 begint vrijdag officieel aan een nieuw en lang seizoen met de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Bahrein. Max Verstappen rijdt als wereldkampioen met het nummer 1 op zijn Red Bull-auto.
Vorig jaar veroverde de Limburger in de kwalificatie poleposition op het woestijncircuit van Sakhir, maar in de race moest hij Lewis Hamilton van Mercedes voor zich dulden. De race leidde een spannende tweestrijd in tussen Verstappen en Hamilton die pas in december in Abu Dhabi in het voordeel van de Nederlander werd beslecht.
Of de twee rivalen ook dit jaar op eenzame hoogte om de titel strijden, is nog afwachten. De Formule 1 heeft de regels voor aerodynamica drastisch gewijzigd met als gevolg dat de auto's heel anders gestroomlijnd zijn. Bij de testraces leken Ferrari en Alpine ook heel snel.
Het startveld heeft wel wat wijzigingen ondergaan. Guanyu Zhou maakt namens Alfa Romeo als eerste Chinees zijn debuut in de koningsklasse, de Thai Alexander Albon keert terug in de Formule 1 bij Williams, de Deen Kevin Magnussen is bij Haas de vervanger van de ontslagen Rus Nikita Mazepin en Nico Hülkenberg neemt de plek in van de positief op corona geteste Sebastian Vettel bij Aston Martin. De eerste vrije training begint om 13.00 uur.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
11 minuten geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
23 uur geleden