Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen toont herstel met derde tijd in derde training

Verstappen toont herstel met derde tijd in derde training

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft de derde vrije training voor de Grote Prijs van Nederland benut om zijn Red Bull op snelheid te krijgen. De wereldkampioen reed in een nog verre van foutloos rondje de derde tijd. Hij klokte 1.11,793 en zat daarmee slechts 0,161 seconde achter Charles Leclerc, die in zijn Ferrari de snelste was met een tijd van 1.11,632. George Russell noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd: 1.11,698.

Verstappen zal tevreden zijn over de vorderingen die hij heeft gemaakt, want vrijdag ging het in de vrije trainingen moeizaam. Hij viel in de eerste sessie al vlot uit met een kapotte versnellingsbak en kwam in de tweede training niet verder dan de achtste tijd.

Werk aan de winkel voor hem en zijn team om de auto te verbeteren, zei hij na afloop. Dat lijkt gelukt, ook al miste hij vooral in bocht 3, de Hugenholtz, duidelijk nog grip. Maar de Nederlandse publiekslieveling ging hard en met lef over het smalle en bochtige circuit, waar de tribunes zo goed als helemaal vol zaten. Het gejuich van zijn tienduizenden fans was tot in de wijde omtrek hoorbaar.

Kleine verschillen

De kwalificatierace om 15.00 uur belooft spannend te worden, omdat de verschillen tussen de beste rijders klein zijn. Ook de Spanjaard Carlos Sainz (Ferrari) en de Britse zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes), die respectievelijk de vierde en vijfde tijd reden in de derde training, kunnen mogelijk meedoen in de strijd om de beste startpositie voor de race op zondag. Vorig jaar veroverde Verstappen poleposition en won hij een dag later ook de Dutch Grand Prix.

De Nederlander gaf het publiek meteen waar voor zijn geld. Hij joeg in zijn eerste geklokte ronde zijn Red Bull over de baan en zette een tijd neer, waarmee hij tot diep in de training veruit de snelste was. Pas toen de concurrenten op verse banden een rondje reden waarin ze de kwalificatie simuleerden, ging de tijd van de Limburger eraan. Leclerc was evenals vrijdag in de tweede training de snelste. Verstappen verbeterde in de slotfase van de sessie ook zijn eigen tijd, ook al glipte hij beide keren weg bij het uitkomen van de Hugenholtz, de kombocht die een hellingsgraad heeft van zo'n 30 procent.

Meer uit Sport

UCI-baas weet nu al dat WK wielrennen in Nederland succes wordt

MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI weet nu al dat de WK in 2034 in Groningen en Drenthe een succes gaan worden. "Evenementen in Nederland zijn voor ons altijd een zekerheidje, omdat ze telkens perfect georganiseerd zijn. En we kennen de liefde van Nederlanders voor wielrennen, dus het zal ook overvol staan langs de kant", zei Lappartient na de toewijzing in Montreal tegen het ANP.

9 uur geleden
Wielrenner Mollema rekent op mooi WK in aardbevingsgebied in 2034

MONTREAL (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema kijkt ernaar uit om 'zijn' Groningen en Drenthe aan de rest van de wereld te kunnen laten zien tijdens de WK op de weg in 2034. "Zowel de stad als het platteland moeten eruitspringen. Dat is het mooie aan wielrennen: je hoeft niet alleen maar rondjes te rijden, maar je kunt de hele regio laten zien aan de hele wereld. Het moet een mooi volksfeest worden voor de mensen in Groningen en Drenthe", reageerde de in Groningen geboren en getogen ambassadeur van het bid in Montreal.

10 uur geleden
WK wielrennen in 2034 in Groningen en Drenthe, in 2032 in India

MONTREAL (ANP) - De wereldkampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2034 plaats in Groningen en Drenthe. Dat is besloten tijdens het jaarlijkse congres van de internationale wielerunie UCI in het Canadese Montreal. Eigenlijk wilden Groningen en Drenthe het evenement in 2032 organiseren, maar daarvoor kreeg het Indiase Pune de voorkeur.

10 uur geleden
Hamilton noemt een sprintrace in Monaco 'onzinnig'

BAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."

17 uur geleden
Verstappen: Hadjar behouden als teamgenoot 'volkomen logisch'

BAKOE (ANP) - Max Verstappen is zeer te spreken over het besluit van Red Bull om Isack Hadjar te behouden. De Formule 1-renstal legde de Fransman nu al vast voor het volgende seizoen. "Het is een volkomen logisch besluit. Isack verdient dat stoeltje", liet Verstappen optekenen op de website van de Formule 1. "Ik denk dat het voor iedereen goed is. Ik kan prima met Isack opschieten en het is goed voor de continuïteit in het team", aldus de viervoudig wereldkampioen.

18 uur geleden
Formule 1-coureur Gasly schrikt van haatberichten op social media

BAKOE (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is geschrokken van de vele haatberichten die hij kreeg op zijn sociale media na de Grote Prijs van Spanje in Madrid. Ook zijn vriendin en familie werden bedreigd, zegt de coureur van Alpine op de vaksite the-race.com. "Ik ben een topsporter, dus ik weet dat ik in de spotlights sta. Maar de omvang van de bedreigingen en aanvallen was volstrekt ongepast."

20 uur geleden
Ganna wint met Italië gemengde ploegentijdrit op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.

1 dag geleden