Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen toont herstel met derde tijd in derde training

Verstappen toont herstel met derde tijd in derde training

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft de derde vrije training voor de Grote Prijs van Nederland benut om zijn Red Bull op snelheid te krijgen. De wereldkampioen reed in een nog verre van foutloos rondje de derde tijd. Hij klokte 1.11,793 en zat daarmee slechts 0,161 seconde achter Charles Leclerc, die in zijn Ferrari de snelste was met een tijd van 1.11,632. George Russell noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd: 1.11,698.

Verstappen zal tevreden zijn over de vorderingen die hij heeft gemaakt, want vrijdag ging het in de vrije trainingen moeizaam. Hij viel in de eerste sessie al vlot uit met een kapotte versnellingsbak en kwam in de tweede training niet verder dan de achtste tijd.

Werk aan de winkel voor hem en zijn team om de auto te verbeteren, zei hij na afloop. Dat lijkt gelukt, ook al miste hij vooral in bocht 3, de Hugenholtz, duidelijk nog grip. Maar de Nederlandse publiekslieveling ging hard en met lef over het smalle en bochtige circuit, waar de tribunes zo goed als helemaal vol zaten. Het gejuich van zijn tienduizenden fans was tot in de wijde omtrek hoorbaar.

Kleine verschillen

De kwalificatierace om 15.00 uur belooft spannend te worden, omdat de verschillen tussen de beste rijders klein zijn. Ook de Spanjaard Carlos Sainz (Ferrari) en de Britse zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes), die respectievelijk de vierde en vijfde tijd reden in de derde training, kunnen mogelijk meedoen in de strijd om de beste startpositie voor de race op zondag. Vorig jaar veroverde Verstappen poleposition en won hij een dag later ook de Dutch Grand Prix.

De Nederlander gaf het publiek meteen waar voor zijn geld. Hij joeg in zijn eerste geklokte ronde zijn Red Bull over de baan en zette een tijd neer, waarmee hij tot diep in de training veruit de snelste was. Pas toen de concurrenten op verse banden een rondje reden waarin ze de kwalificatie simuleerden, ging de tijd van de Limburger eraan. Leclerc was evenals vrijdag in de tweede training de snelste. Verstappen verbeterde in de slotfase van de sessie ook zijn eigen tijd, ook al glipte hij beide keren weg bij het uitkomen van de Hugenholtz, de kombocht die een hellingsgraad heeft van zo'n 30 procent.

Meer uit Sport

Xandra Velzeboer boekt op 500 meter eerste zege in World Tour  

VANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.

36 minuten geleden
Verstappen miste de snelheid om voor zege in Austin te strijden

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.

3 uur geleden
Antonelli met zege in Austin nog dichter bij titel, Verstappen 3e

AUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.

4 uur geleden
Griekspoor noemt ATP-titel in Brussel 'de lekkerste' van de vier

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (30) noemt zijn titel in Brussel "de lekkerste" van zijn vier eindzeges op ATP-toernooien. "Iedere titel heeft iets. In Pune won ik mijn eerste. Dat was bijzonder. Mijn tweede was in Den Bosch in eigen land. Ook bijzonder. Mijn zege op Mallorca was in een tijd dat ik op mijn best was. En nu win ik vanuit een heel moeilijke periode. Daarom is dit misschien wel de lekkerste."

6 uur geleden
Griekspoor wint met European Open in Brussel vierde titel

BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het tennistoernooi van Brussel op zijn naam geschreven. De 30-jarige tennisser versloeg de Duitser Jan-Lennard Struff (36) zondag in de finale van het European Open in drie sets: 4-6 6-3 6-4.

8 uur geleden
Dakar Rally in 2027 niet in Saudi-Arabië

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - De Dakar Rally vindt in 2027 niet plaats in Saudi-Arabië. Dat hebben de Franse organisator Amaury Sport Organisation (ASO) en de lokale Saudi Motorsport Company (SMC) zondag bekendgemaakt in een verklaring op de site van de auto- en motorrally. Die beslissing hebben de organisatoren genomen wegens "recente ontwikkelingen in de regio". Het evenement zou van 1 tot en met 15 januari 2027 in Saudi-Arabië plaatsvinden. De ASO zegt in de komende dagen de nieuwe locatie bekend te zullen maken.

11 uur geleden
Tennisster Rybakina verovert in Ningbo vierde titel van dit jaar

NINGBO (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft haar topseizoen nog meer glans gegeven door het Ningbo Open te winnen. De nummer 1 van de wereld versloeg in de finale met overtuigende cijfers de Canadese Leylah Fernandez: 6-2 6-2. De Kazachse boekte in de Chinese stad al haar vierde toernooizege van het jaar.

14 uur geleden