Verstappen toont herstel met derde tijd in derde training
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft de derde vrije training voor de Grote Prijs van Nederland benut om zijn Red Bull op snelheid te krijgen. De wereldkampioen reed in een nog verre van foutloos rondje de derde tijd. Hij klokte 1.11,793 en zat daarmee slechts 0,161 seconde achter Charles Leclerc, die in zijn Ferrari de snelste was met een tijd van 1.11,632. George Russell noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd: 1.11,698.
Verstappen zal tevreden zijn over de vorderingen die hij heeft gemaakt, want vrijdag ging het in de vrije trainingen moeizaam. Hij viel in de eerste sessie al vlot uit met een kapotte versnellingsbak en kwam in de tweede training niet verder dan de achtste tijd.
Werk aan de winkel voor hem en zijn team om de auto te verbeteren, zei hij na afloop. Dat lijkt gelukt, ook al miste hij vooral in bocht 3, de Hugenholtz, duidelijk nog grip. Maar de Nederlandse publiekslieveling ging hard en met lef over het smalle en bochtige circuit, waar de tribunes zo goed als helemaal vol zaten. Het gejuich van zijn tienduizenden fans was tot in de wijde omtrek hoorbaar.
Kleine verschillen
De kwalificatierace om 15.00 uur belooft spannend te worden, omdat de verschillen tussen de beste rijders klein zijn. Ook de Spanjaard Carlos Sainz (Ferrari) en de Britse zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes), die respectievelijk de vierde en vijfde tijd reden in de derde training, kunnen mogelijk meedoen in de strijd om de beste startpositie voor de race op zondag. Vorig jaar veroverde Verstappen poleposition en won hij een dag later ook de Dutch Grand Prix.
De Nederlander gaf het publiek meteen waar voor zijn geld. Hij joeg in zijn eerste geklokte ronde zijn Red Bull over de baan en zette een tijd neer, waarmee hij tot diep in de training veruit de snelste was. Pas toen de concurrenten op verse banden een rondje reden waarin ze de kwalificatie simuleerden, ging de tijd van de Limburger eraan. Leclerc was evenals vrijdag in de tweede training de snelste. Verstappen verbeterde in de slotfase van de sessie ook zijn eigen tijd, ook al glipte hij beide keren weg bij het uitkomen van de Hugenholtz, de kombocht die een hellingsgraad heeft van zo'n 30 procent.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. De 20-jarige Italiaan scoorde met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Mexico-Stad de benodigde punten voor een onoverbrugbare voorsprong in de titelstrijd. Zijn rivalen George Russell en Lewis Hamilton kunnen hem in de resterende vier races van dit seizoen niet meer achterhalen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad in de Formule 1 is na een oponthoud van ongeveer 40 minuten hervat. De race op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez lag lang stil na een harde crash van Valtteri Bottas.
6 uur geleden