Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen toont herstel met derde tijd in derde training

Verstappen toont herstel met derde tijd in derde training

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft de derde vrije training voor de Grote Prijs van Nederland benut om zijn Red Bull op snelheid te krijgen. De wereldkampioen reed in een nog verre van foutloos rondje de derde tijd. Hij klokte 1.11,793 en zat daarmee slechts 0,161 seconde achter Charles Leclerc, die in zijn Ferrari de snelste was met een tijd van 1.11,632. George Russell noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd: 1.11,698.

Verstappen zal tevreden zijn over de vorderingen die hij heeft gemaakt, want vrijdag ging het in de vrije trainingen moeizaam. Hij viel in de eerste sessie al vlot uit met een kapotte versnellingsbak en kwam in de tweede training niet verder dan de achtste tijd.

Werk aan de winkel voor hem en zijn team om de auto te verbeteren, zei hij na afloop. Dat lijkt gelukt, ook al miste hij vooral in bocht 3, de Hugenholtz, duidelijk nog grip. Maar de Nederlandse publiekslieveling ging hard en met lef over het smalle en bochtige circuit, waar de tribunes zo goed als helemaal vol zaten. Het gejuich van zijn tienduizenden fans was tot in de wijde omtrek hoorbaar.

Kleine verschillen

De kwalificatierace om 15.00 uur belooft spannend te worden, omdat de verschillen tussen de beste rijders klein zijn. Ook de Spanjaard Carlos Sainz (Ferrari) en de Britse zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes), die respectievelijk de vierde en vijfde tijd reden in de derde training, kunnen mogelijk meedoen in de strijd om de beste startpositie voor de race op zondag. Vorig jaar veroverde Verstappen poleposition en won hij een dag later ook de Dutch Grand Prix.

De Nederlander gaf het publiek meteen waar voor zijn geld. Hij joeg in zijn eerste geklokte ronde zijn Red Bull over de baan en zette een tijd neer, waarmee hij tot diep in de training veruit de snelste was. Pas toen de concurrenten op verse banden een rondje reden waarin ze de kwalificatie simuleerden, ging de tijd van de Limburger eraan. Leclerc was evenals vrijdag in de tweede training de snelste. Verstappen verbeterde in de slotfase van de sessie ook zijn eigen tijd, ook al glipte hij beide keren weg bij het uitkomen van de Hugenholtz, de kombocht die een hellingsgraad heeft van zo'n 30 procent.

Meer uit Sport

Turnster Sanne Wevers (34) mikt op EK-finale op bijzondere datum

HEERENVEEN (ANP) - Mocht turnster Sanne Wevers (34) zich deze week bij de EK in Zagreb plaatsen voor de balkfinale, dan wacht haar op een bijzondere datum een strijd om de medailles. De eindstrijd op haar favoriete toestel vindt namelijk plaats op 15 augustus, de datum waarop Wevers tien jaar geleden olympisch goud greep in Rio de Janeiro.

1 uur geleden
Van de Zandschulp niet naar laatste acht in Montreal

MONTREAL (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de nacht van zondag op maandag in de achtste finales van het masterstoernooi van Montreal verloren van de Tsjech Jakub Menšík. De 30-jarige tennisser verloor op de hardcourtbaan in Canada in twee sets: 4-6 5-7.

5 uur geleden
NBA-speler en succestrainer Nelson (86) overleden

NEW YORK (ANP/AFP) - Voormalig basketballer en NBA-coach Don Nelson is op 86-jarige leeftijd overleden. De familie van de basketballer, die tussen 1966 en 1976 vijf keer kampioen werd met Boston Celtics, heeft dat zondag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Wiebes wint puntenklassement in Tour, Pieterse bollentrui

NICE (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de tweede keer op rij het puntenklassement in de Tour de France Femmes gewonnen. De sprintster van SD Worx - Protime verzekerde zich met winst in de tussensprint in de slotrit met start en finish in Nice van een onoverbrugbare voorsprong in het klassement en hoefde daarna alleen nog te finishen.

12 uur geleden
Vollering wint voor tweede keer Tour de France Femmes

NICE (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez verdedigde in de slotetappe met start en finish in Nice de gele leiderstrui met succes door die ook op haar naam te schrijven.

14 uur geleden
Duitser Brenner wint Ronde van Polen, Küng beste in tijdrit

WIELICZKA (ANP) - Wielrenner Marco Brenner heeft de Ronde van Polen gewonnen. De Duitser van Tudor Cycling nam na de afsluitende tijdrit in Wieliczka de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaan Christian Scaroni. De Zwitser Stefan Küng won de slotetappe.

16 uur geleden
Tourpeloton met Vollering in het geel gestart in slotrit in Nice

NICE (ANP) - De wielrensters van de Tour de France Femmes zijn met Demi Vollering in het geel vertrokken voor de slotetappe. De negende rit over 99,2 kilometer voert het peloton in vier rondes vier keer over de Col d'Èze. Zowel de start als de finish is in Nice.

16 uur geleden