Verstappen tevreden over nieuwe opzet sprintweekends Formule 1
SHANGHAI (ANP/AFP) - Max Verstappen is tevreden met de nieuwe opzet van de raceweekeinden met een sprintrace. "Er zit nu meer logica in en dat hadden we nodig", zei de drievoudig wereldkampioen tegen aanwezige media bij de Grote Prijs van China in Shanghai.
De zaterdag opent dit seizoen met de sprintrace, gevolgd door de kwalificatie voor de race van zondag. Voorheen was de sprintrace het sluitstuk van de zaterdag en werd de kwalificatie voor de race al op vrijdag gehouden. "Dit is beter, want het geeft de teams meer mogelijkheden om aan de auto te werken na de sprintkwalificatie. Het is dan minder een gok", aldus Verstappen.
De coureur van Red Bull herhaalde het belang van de eerste vrije training op vrijdag. Het is de enige oefensessie op het circuit, waar de Formule 1 sinds 2019 niet meer heeft gereden. Door corona verdween Shanghai vier jaar van de kalender. "Er is veel onbekend, dus de eerste training zal heel belangrijk zijn. Hopelijk kom ik snel in een goed ritme en vinden we de juiste afstelling. Ik maak me geen zorgen en denk dat het wel goed komt", aldus de leider in het kampioenschap.
Verstappen won drie van de vier races die dit jaar zijn verreden. Een overwinning in China ontbreekt nog op zijn erelijst. Na China zijn er nog vijf grands prix met een sprintrace (100 kilometer) waarin de winnaar 8 punten voor het kampioenschap verdient.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italiƫ voor de goede organisatie.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op CuraƧao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
13 uur geleden