Verstappen tevreden over nieuwe opzet sprintweekends Formule 1
SHANGHAI (ANP/AFP) - Max Verstappen is tevreden met de nieuwe opzet van de raceweekeinden met een sprintrace. "Er zit nu meer logica in en dat hadden we nodig", zei de drievoudig wereldkampioen tegen aanwezige media bij de Grote Prijs van China in Shanghai.
De zaterdag opent dit seizoen met de sprintrace, gevolgd door de kwalificatie voor de race van zondag. Voorheen was de sprintrace het sluitstuk van de zaterdag en werd de kwalificatie voor de race al op vrijdag gehouden. "Dit is beter, want het geeft de teams meer mogelijkheden om aan de auto te werken na de sprintkwalificatie. Het is dan minder een gok", aldus Verstappen.
De coureur van Red Bull herhaalde het belang van de eerste vrije training op vrijdag. Het is de enige oefensessie op het circuit, waar de Formule 1 sinds 2019 niet meer heeft gereden. Door corona verdween Shanghai vier jaar van de kalender. "Er is veel onbekend, dus de eerste training zal heel belangrijk zijn. Hopelijk kom ik snel in een goed ritme en vinden we de juiste afstelling. Ik maak me geen zorgen en denk dat het wel goed komt", aldus de leider in het kampioenschap.
Verstappen won drie van de vier races die dit jaar zijn verreden. Een overwinning in China ontbreekt nog op zijn erelijst. Na China zijn er nog vijf grands prix met een sprintrace (100 kilometer) waarin de winnaar 8 punten voor het kampioenschap verdient.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
3 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
16 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
19 uur geleden