
Verstappen tevreden na 'soepele' trainingen in Saudi-Arabië
DJEDDA (ANP) - Max Verstappen heeft niks te klagen na de eerste twee trainingen voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De wereldkampioen sprak over "soepele sessies", nadat hij beide keren de tweede tijd had gereden in zijn Red Bull. Alleen Charles Leclerc van Ferrari was twee keer iets sneller.
"We hebben ons programma helemaal kunnen afwerken en de verschillende bandensoorten uitgeprobeerd. Het lijkt erop dat Ferrari weer heel snel is, dus we hebben nog steeds wat werk te doen om ze in ieder geval bij te halen. Maar er is genoeg ruimte voor verbetering", zei de 24-jarige Nederlander.
Verstappen had gezien dat op sommige plekken op het smalle stratencircuit van Djedda de muren wat naar achteren waren verschoven. Vorig jaar ramde hij in de kwalificatie de muur in de laatste bocht en miste daardoor poleposition. Hij eindigde vervolgens in een zeer bewogen race als tweede achter Lewis Hamilton van Mercedes.
Verstappen is uit op revanche in Saudi-Arabië. Hij viel afgelopen zondag in de openingsrace in Bahrein enkele ronden voor het einde van de race uit met technische problemen en scoorde zodoende nul punten voor het kampioenschap. De Limburger lag op de tweede plaats achter Leclerc toen de brandstoftoevoer richting de motor begon te haperen.
Meer uit Sport
LUIK (ANP) - Puck Pieterse (tweede) en Demi Vollering (derde) moesten zich zondag in Luik-Bastenaken-Luik neerleggen bij de winst van de van Mauritius afkomstige Kimberley Le Court. "De sterkste sprintster van ons vieren", zei Pieterse naderhand bij de NOS. "Ik ben bij haar in het wiel gaan zitten, maar kwam er niet langs."
9 uur geledenLUIK (ANP) - Kimberley Le Court won afgelopen jaar de slotetappe van de Giro d'Italia, maar de op Mauritius geboren wielrenster wist niet goed wat ze moest zeggen nadat ze zondag Luik-Bastenaken-Luik had gewonnen. Geflankeerd door Puck Pieterse en Demi Vollering leek de renster van AG Insurance-Soudal ook op het podium nog niet van de verbazing bekomen. "Ik heb hier geen woorden voor", sprak ze in het flashinterview.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Sifan Hassan was eind vorig jaar bijna een maand ziek. Het was een lichamelijke reactie op alle stress van de Olympische Spelen, zei haar trainer Tim Rowberry na de marathon van Londen, waarin Hassan als derde eindigde.
10 uur geledenLUIK (ANP) - Kimberley Le Court heeft verrassend de wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik voor vrouwen gewonnen. Le Court, geboren op Mauritius, versloeg in de sprint haar drie medevluchtsters. De Nederlandse Puck Pieterse, woensdag nog winnares in de Waalse Pijl, werd tweede. Haar landgenote Demi Vollering finishte als derde.
11 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar gaat met een gerust hart op vakantie nadat hij Luik-Bastenaken-Luik overtuigend naar zijn hand had gezet. "Het voelt goed om dit voorjaar zo af te sluiten", sprak de Sloveen van UAE Team Emirates in het flashinterview, kort nadat hij zegevierend de finish in Luik was gepasseerd. In de zeven eendaagse wielerkoersen die hij dit voorjaar reed eindigde hij nooit buiten de top 3.
12 uur geledenLUIK (ANP) - Na zijn zege in de Waalse Pijl van woensdag heeft Tadej Pogacar vier dagen later ook Luik-Bastenaken-Luik gewonnen, De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates was in de laatste voorjaarsklassieker opnieuw een klasse apart. Pogacar versnelde op de Côte de la Redoute, zo'n 35 kilometer voor de finish, en reed daarna solo naar de finish. Het was na 2021 en 2024 de derde keer dat hij de Waalse koers won.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manager Jos Hermens kan leven met de derde plaats van Sifan Hassan in de marathon van Londen. "Het mag best een keertje minder gaan. Zij denkt een beetje als een wielrenner. Ze vindt het niet erg om eens te verliezen", zei hij aan de finish van de wedstrijd over 42,195 kilometer in de Engelse hoofdstad.
13 uur geleden