Verstappen tevreden na 'soepele' trainingen in Saudi-Arabië
DJEDDA (ANP) - Max Verstappen heeft niks te klagen na de eerste twee trainingen voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De wereldkampioen sprak over "soepele sessies", nadat hij beide keren de tweede tijd had gereden in zijn Red Bull. Alleen Charles Leclerc van Ferrari was twee keer iets sneller.
"We hebben ons programma helemaal kunnen afwerken en de verschillende bandensoorten uitgeprobeerd. Het lijkt erop dat Ferrari weer heel snel is, dus we hebben nog steeds wat werk te doen om ze in ieder geval bij te halen. Maar er is genoeg ruimte voor verbetering", zei de 24-jarige Nederlander.
Verstappen had gezien dat op sommige plekken op het smalle stratencircuit van Djedda de muren wat naar achteren waren verschoven. Vorig jaar ramde hij in de kwalificatie de muur in de laatste bocht en miste daardoor poleposition. Hij eindigde vervolgens in een zeer bewogen race als tweede achter Lewis Hamilton van Mercedes.
Verstappen is uit op revanche in Saudi-Arabië. Hij viel afgelopen zondag in de openingsrace in Bahrein enkele ronden voor het einde van de race uit met technische problemen en scoorde zodoende nul punten voor het kampioenschap. De Limburger lag op de tweede plaats achter Leclerc toen de brandstoftoevoer richting de motor begon te haperen.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen is nog op zoek naar snelheid op het circuit van Barcelona. De viervoudig wereldkampioen noteerde in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de zesde tijd in zijn Red Bull. Hij was bijna een seconde langzamer dan regerend wereldkampioen Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste ronde reed (1.15,426) op het hete asfalt.
2 uur geledenCREST-VOLAND (ANP) - Maxim van Gils heeft de zesde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe klopte bij de aankomst bergop in Crest-Voland de Noor Tobias Halland Johannessen. Van Gils' ploeggenoot Luke Tuckwell uit Australië werd derde en is de nieuwe leider in het algemeen klassement.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.
4 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de vierde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen was in de Red Bull 0,684 seconde langzamer dan de Brit George Russell in de Mercedes, die met 1.16,363 de snelste was. Ook de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari waren sneller dan Verstappen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Lieke Wevers heeft het beëindigen van haar carrière als turnster op Instagram bevestigd. Dinsdag werd al duidelijk dat de 34-jarige Nederlandse in dienst treedt bij de Spaanse turnbond RFEG als lid van de technische staf bij de vrouwen op het nationale trainingscentrum in Madrid.
8 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.
1 dag geleden