Verstappen tevreden met tweede plaats na juiste beslissingen
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen klonk best tevreden na zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Groot-Brittannië achter de Britse winnaar Lewis Hamilton. "We hadden de snelheid vandaag niet. Het zag er niet goed uit en ik hield rekening met de vijfde of zesde plaats, maar we namen de juiste beslissingen", zei hij over de tactiek van de pitstops die hem in de race toch weer terug in de top 3 bracht.
"Het had erger gekund, maar ik wilde niet te veel risico nemen", zei Verstappen in het interview na afloop op de baan. "Door de regen moesten we natuurlijk naar intermediates. Daarna begon de baan op te drogen en op een gegeven moment moet je dan de gok maken om terug naar slicks te gaan. Dat pakte goed uit."
Verstappen had ook nog wel enige kritiek in het interview met Viaplay. "Het ging natuurlijk van geen meter", zei hij over de beginfase van de race. "Op de mediums werden de voorbanden veel te warm. Ik had geen grip in de langzame bochten en kon het niet goedmaken in de snelle bochten. Vandaar dat ik helemaal terugzakte. Het zag ernaar uit dat het plek 5 of 6 werd en dat is niet wat je wilt."
Harde band
De wereldkampioen vindt dat het team het tijdens de race niet beter had kunnen doen. "Ook met het besluit om voor de harde band te kiezen. Want als ik op de softs had gestaan, was ik waarschijnlijk ook verder naar achteren gevallen. Met een te langzame auto zijn we tweede geworden en dat is als team het maximale, maar niet wat ik wil. Er is werk aan de winkel, want we zijn op dit moment duidelijk niet de snelste."
Verstappen gaf na afloop een duimpje aan winnaar Hamilton. "Ja prima toch? Hij heeft de juiste race gereden en ze hebben de juiste beslissingen genomen. Ze waren sneller dan wij en winnen voor het thuispubliek is altijd heel bijzonder."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
7 uur geleden