Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen tevreden met tweede plaats na juiste beslissingen

Verstappen tevreden met tweede plaats na juiste beslissingen

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen klonk best tevreden na zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Groot-Brittannië achter de Britse winnaar Lewis Hamilton. "We hadden de snelheid vandaag niet. Het zag er niet goed uit en ik hield rekening met de vijfde of zesde plaats, maar we namen de juiste beslissingen", zei hij over de tactiek van de pitstops die hem in de race toch weer terug in de top 3 bracht.

"Het had erger gekund, maar ik wilde niet te veel risico nemen", zei Verstappen in het interview na afloop op de baan. "Door de regen moesten we natuurlijk naar intermediates. Daarna begon de baan op te drogen en op een gegeven moment moet je dan de gok maken om terug naar slicks te gaan. Dat pakte goed uit."

Verstappen had ook nog wel enige kritiek in het interview met Viaplay. "Het ging natuurlijk van geen meter", zei hij over de beginfase van de race. "Op de mediums werden de voorbanden veel te warm. Ik had geen grip in de langzame bochten en kon het niet goedmaken in de snelle bochten. Vandaar dat ik helemaal terugzakte. Het zag ernaar uit dat het plek 5 of 6 werd en dat is niet wat je wilt."

Harde band

De wereldkampioen vindt dat het team het tijdens de race niet beter had kunnen doen. "Ook met het besluit om voor de harde band te kiezen. Want als ik op de softs had gestaan, was ik waarschijnlijk ook verder naar achteren gevallen. Met een te langzame auto zijn we tweede geworden en dat is als team het maximale, maar niet wat ik wil. Er is werk aan de winkel, want we zijn op dit moment duidelijk niet de snelste."

Verstappen gaf na afloop een duimpje aan winnaar Hamilton. "Ja prima toch? Hij heeft de juiste race gereden en ze hebben de juiste beslissingen genomen. Ze waren sneller dan wij en winnen voor het thuispubliek is altijd heel bijzonder."

Meer uit Sport

Kans op marathon op natuurijs, maar nog veel onzekerheid

UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.

9 uur geleden
Verstappen kiest Mercedes voor eigen GT3-raceteam

MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.

1 dag geleden
Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

1 dag geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

1 dag geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

1 dag geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

2 dagen geleden