Verstappen tevreden met tweede plaats na juiste beslissingen
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen klonk best tevreden na zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Groot-Brittannië achter de Britse winnaar Lewis Hamilton. "We hadden de snelheid vandaag niet. Het zag er niet goed uit en ik hield rekening met de vijfde of zesde plaats, maar we namen de juiste beslissingen", zei hij over de tactiek van de pitstops die hem in de race toch weer terug in de top 3 bracht.
"Het had erger gekund, maar ik wilde niet te veel risico nemen", zei Verstappen in het interview na afloop op de baan. "Door de regen moesten we natuurlijk naar intermediates. Daarna begon de baan op te drogen en op een gegeven moment moet je dan de gok maken om terug naar slicks te gaan. Dat pakte goed uit."
Verstappen had ook nog wel enige kritiek in het interview met Viaplay. "Het ging natuurlijk van geen meter", zei hij over de beginfase van de race. "Op de mediums werden de voorbanden veel te warm. Ik had geen grip in de langzame bochten en kon het niet goedmaken in de snelle bochten. Vandaar dat ik helemaal terugzakte. Het zag ernaar uit dat het plek 5 of 6 werd en dat is niet wat je wilt."
Harde band
De wereldkampioen vindt dat het team het tijdens de race niet beter had kunnen doen. "Ook met het besluit om voor de harde band te kiezen. Want als ik op de softs had gestaan, was ik waarschijnlijk ook verder naar achteren gevallen. Met een te langzame auto zijn we tweede geworden en dat is als team het maximale, maar niet wat ik wil. Er is werk aan de winkel, want we zijn op dit moment duidelijk niet de snelste."
Verstappen gaf na afloop een duimpje aan winnaar Hamilton. "Ja prima toch? Hij heeft de juiste race gereden en ze hebben de juiste beslissingen genomen. Ze waren sneller dan wij en winnen voor het thuispubliek is altijd heel bijzonder."
Meer uit Sport
CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
14 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
1 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
7 uur geleden