Verstappen test in Bahrein de Red Bull voor dit seizoen
BAHREIN (ANP) - De Formule 1 is dit jaar uitgeweken naar Bahrein voor de officiële testdagen. Andere jaren was het circuit in Montmélo nabij Barcelona decor voor de testraces, maar vanwege de coronapandemie probeert ook de koningsklasse van de autosport het reizen zoveel mogelijk te beperken. De eerste race van het seizoen is ook in Bahrein, op 28 maart.
Max Verstappen rijdt vrijdag de hele dag in de RB16B, de verbeterde versie van de RB16, waarin de Nederlander van Red Bull vorig jaar twee races won en als derde eindigde in het kampioenschap. Zijn nieuwe teamgenoot, de Mexicaan Sergio Pérez, rijdt de hele zaterdag. Beide coureurs delen de zondag: Pérez in de ochtend en Verstappen sluit in de middag de driedaagse sessie af.
"Ik hoop dat de anderhalve dag die ik heb voorspoedig zullen verlopen. Het belangrijkste is om veel kilometers met de auto te rijden en zelf te wennen aan de auto", aldus Verstappen.
De regels stonden geen grote veranderingen toe, waardoor de bolides goeddeels hetzelfde zijn gebleven, op wat aerodynamische aanpassingen na. Ook zijn de kleuren en opdrukken van veel auto's vernieuwd. Aston Martin introduceert een donkergroene auto, terwijl zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton weer in een zwarte Mercedes stapt, als protest tegen racisme. Alle testdagen zijn van 06.00 tot 15.00 Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
30 minuten geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
4 uur geleden