Verstappen tegen verminderen aantal vrije trainingen in Formule 1
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is geen voorstander van het plan om het aantal vrije trainingen in de Formule 1 te verminderen. "Ik ben er geen fan van om het hele format aan te passen", zegt de wereldkampioen van Red Bull op de Nederlandse versie van de website motorsport.com.
Formule 1-baas Stefano Domenicali suggereerde onlangs om na de invoering van de sprintraces het wedstrijdformat verder aan te passen. "Ik ben voorstander van het schrappen van vrije trainingen. Ze zijn enorm nuttig voor de engineers, maar het publiek heeft er niets mee", zei de Italiaan.
Momenteel telt een standaard raceweekeinde drie vrije trainingen: twee op vrijdag en één op zaterdag. Ze zijn vooral bedoeld om de juiste afstelling van de auto's te vinden voor de kwalificatie en de race.
DNA
Verstappen moet er niks van hebben, liet hij weten in Melbourne, waar de Formule 1 zich opmaakt voor de Grote Prijs van Australië. "Ze moeten wel uitkijken dat ze niet het hele DNA van de Formule 1 gaan veranderen. Ik vind het wel belangrijk dat ze daar niet te veel aan gaan schaven, want dan houdt het op een gegeven moment natuurlijk op", aldus de coureur van Red Bull.
Andere coureurs zien wel wat in een minder aantal vrije trainingen. "Ik vind het niet juist dat de Formule 1 drie keer zoveel trainingstijd heeft als de Formule 2 en Formule 3", zei George Russell van Mercedes. "Geen trainingen zou te weinig zijn, want actie op vrijdag is essentieel voor ons allemaal en ook voor de amusementswaarde."
Pierre Gasly van Alpine is het ermee eens dat drie trainingen niet nodig zijn. "Vanuit rijtechnisch oogpunt is één oefensessie, maximaal twee, meer dan genoeg voor ons", aldus de Fransman.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
12 uur geleden