Verstappen tegen verminderen aantal vrije trainingen in Formule 1
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is geen voorstander van het plan om het aantal vrije trainingen in de Formule 1 te verminderen. "Ik ben er geen fan van om het hele format aan te passen", zegt de wereldkampioen van Red Bull op de Nederlandse versie van de website motorsport.com.
Formule 1-baas Stefano Domenicali suggereerde onlangs om na de invoering van de sprintraces het wedstrijdformat verder aan te passen. "Ik ben voorstander van het schrappen van vrije trainingen. Ze zijn enorm nuttig voor de engineers, maar het publiek heeft er niets mee", zei de Italiaan.
Momenteel telt een standaard raceweekeinde drie vrije trainingen: twee op vrijdag en één op zaterdag. Ze zijn vooral bedoeld om de juiste afstelling van de auto's te vinden voor de kwalificatie en de race.
DNA
Verstappen moet er niks van hebben, liet hij weten in Melbourne, waar de Formule 1 zich opmaakt voor de Grote Prijs van Australië. "Ze moeten wel uitkijken dat ze niet het hele DNA van de Formule 1 gaan veranderen. Ik vind het wel belangrijk dat ze daar niet te veel aan gaan schaven, want dan houdt het op een gegeven moment natuurlijk op", aldus de coureur van Red Bull.
Andere coureurs zien wel wat in een minder aantal vrije trainingen. "Ik vind het niet juist dat de Formule 1 drie keer zoveel trainingstijd heeft als de Formule 2 en Formule 3", zei George Russell van Mercedes. "Geen trainingen zou te weinig zijn, want actie op vrijdag is essentieel voor ons allemaal en ook voor de amusementswaarde."
Pierre Gasly van Alpine is het ermee eens dat drie trainingen niet nodig zijn. "Vanuit rijtechnisch oogpunt is één oefensessie, maximaal twee, meer dan genoeg voor ons", aldus de Fransman.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
18 uur geleden