Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen stelt teleur met plek 6 in kwalificatie Azerbeidzjan

Verstappen stelt teleur met plek 6 in kwalificatie Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de kwalificatie van de Grote Prijs van Azerbeidzjan genoegen moeten nemen met de zesde plaats. De regerend wereldkampioen moest op het stratencircuit van Bakoe de poleposition laten aan Charles Leclerc in de Ferrari. Oscar Piastri zette in de McLaren de tweede tijd neer. Verstappens grootste concurrent Lando Norris start als zeventiende in de race zondag.

Leclerc reed met 1.41,365 de snelste ronde. Verstappen gaf daar 0,658 seconde op toe. Hij start vanaf de derde startrij met naast hem George Russell in de Mercedes. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez staat ervoor op de vierde plaats met naast hem Carlos Sainz in de Ferrari.

Norris wist de tweede kwalificatiesessie niet te bereiken. Tijdens zijn laatste snelle ronde ontstond er een gele vlag waardoor de McLaren-coureur niet voluit kon en zijn ronde afbrak. De Britse uitdager van Verstappen start daardoor in de achterhoede. Verstappen moest zich ook nog laat met een snelle ronde verzekeren van een plek bij de beste vijftien, maar hij slaagde daar wel in. Hij was daarna de snelste in de tweede kwalificatiesessie.

Foutje Verstappen

In de laatste sessie kon de Red Bull echter niet excelleren. Verstappen maakte een foutje in zijn eerste run en was ook in de tweede run nauwelijks sneller. Hij bleef ver achter bij Leclerc, die voor de vierde keer de poleposition pakte in Bakoe.

Williams-coureur Franco Colapinto verraste door zich als negende te kwalificeren vlak voor teamgenoot Alexander Albon. Oliver Bearman, die de geschorste Deen Kevin Magnussen vervangt in de Haas, kwam tot de elfde plaats.

WK-stand

Albon zorgde in de laatste kwalificatiesessie nog voor een gele vlag omdat hij in zijn Williams was weggereden met de ventilator nog in de auto. Hij kon die zelfstandig uit de auto halen, waardoor de laatste minuten van de kwalificatie toch nog door konden gaan.

Op het WK heeft Verstappen een voorsprong van 62 punten op Norris. De race start zondag om 13.00 uur.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

1 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

1 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

2 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

2 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

3 uur geleden
Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

6 uur geleden
Chinees Wu (22) op een na jongste wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.

6 uur geleden