Verstappen stelt teleur met plek 6 in kwalificatie Azerbeidzjan
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de kwalificatie van de Grote Prijs van Azerbeidzjan genoegen moeten nemen met de zesde plaats. De regerend wereldkampioen moest op het stratencircuit van Bakoe de poleposition laten aan Charles Leclerc in de Ferrari. Oscar Piastri zette in de McLaren de tweede tijd neer. Verstappens grootste concurrent Lando Norris start als zeventiende in de race zondag.
Leclerc reed met 1.41,365 de snelste ronde. Verstappen gaf daar 0,658 seconde op toe. Hij start vanaf de derde startrij met naast hem George Russell in de Mercedes. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez staat ervoor op de vierde plaats met naast hem Carlos Sainz in de Ferrari.
Norris wist de tweede kwalificatiesessie niet te bereiken. Tijdens zijn laatste snelle ronde ontstond er een gele vlag waardoor de McLaren-coureur niet voluit kon en zijn ronde afbrak. De Britse uitdager van Verstappen start daardoor in de achterhoede. Verstappen moest zich ook nog laat met een snelle ronde verzekeren van een plek bij de beste vijftien, maar hij slaagde daar wel in. Hij was daarna de snelste in de tweede kwalificatiesessie.
Foutje Verstappen
In de laatste sessie kon de Red Bull echter niet excelleren. Verstappen maakte een foutje in zijn eerste run en was ook in de tweede run nauwelijks sneller. Hij bleef ver achter bij Leclerc, die voor de vierde keer de poleposition pakte in Bakoe.
Williams-coureur Franco Colapinto verraste door zich als negende te kwalificeren vlak voor teamgenoot Alexander Albon. Oliver Bearman, die de geschorste Deen Kevin Magnussen vervangt in de Haas, kwam tot de elfde plaats.
WK-stand
Albon zorgde in de laatste kwalificatiesessie nog voor een gele vlag omdat hij in zijn Williams was weggereden met de ventilator nog in de auto. Hij kon die zelfstandig uit de auto halen, waardoor de laatste minuten van de kwalificatie toch nog door konden gaan.
Op het WK heeft Verstappen een voorsprong van 62 punten op Norris. De race start zondag om 13.00 uur.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
6 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
7 uur geleden