Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen stelt teleur met plek 6 in kwalificatie Azerbeidzjan

Verstappen stelt teleur met plek 6 in kwalificatie Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de kwalificatie van de Grote Prijs van Azerbeidzjan genoegen moeten nemen met de zesde plaats. De regerend wereldkampioen moest op het stratencircuit van Bakoe de poleposition laten aan Charles Leclerc in de Ferrari. Oscar Piastri zette in de McLaren de tweede tijd neer. Verstappens grootste concurrent Lando Norris start als zeventiende in de race zondag.

Leclerc reed met 1.41,365 de snelste ronde. Verstappen gaf daar 0,658 seconde op toe. Hij start vanaf de derde startrij met naast hem George Russell in de Mercedes. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez staat ervoor op de vierde plaats met naast hem Carlos Sainz in de Ferrari.

Norris wist de tweede kwalificatiesessie niet te bereiken. Tijdens zijn laatste snelle ronde ontstond er een gele vlag waardoor de McLaren-coureur niet voluit kon en zijn ronde afbrak. De Britse uitdager van Verstappen start daardoor in de achterhoede. Verstappen moest zich ook nog laat met een snelle ronde verzekeren van een plek bij de beste vijftien, maar hij slaagde daar wel in. Hij was daarna de snelste in de tweede kwalificatiesessie.

Foutje Verstappen

In de laatste sessie kon de Red Bull echter niet excelleren. Verstappen maakte een foutje in zijn eerste run en was ook in de tweede run nauwelijks sneller. Hij bleef ver achter bij Leclerc, die voor de vierde keer de poleposition pakte in Bakoe.

Williams-coureur Franco Colapinto verraste door zich als negende te kwalificeren vlak voor teamgenoot Alexander Albon. Oliver Bearman, die de geschorste Deen Kevin Magnussen vervangt in de Haas, kwam tot de elfde plaats.

WK-stand

Albon zorgde in de laatste kwalificatiesessie nog voor een gele vlag omdat hij in zijn Williams was weggereden met de ventilator nog in de auto. Hij kon die zelfstandig uit de auto halen, waardoor de laatste minuten van de kwalificatie toch nog door konden gaan.

Op het WK heeft Verstappen een voorsprong van 62 punten op Norris. De race start zondag om 13.00 uur.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

5 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

6 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

8 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

9 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

11 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden