Verstappen stelt teleur met plek 6 in kwalificatie Azerbeidzjan
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de kwalificatie van de Grote Prijs van Azerbeidzjan genoegen moeten nemen met de zesde plaats. De regerend wereldkampioen moest op het stratencircuit van Bakoe de poleposition laten aan Charles Leclerc in de Ferrari. Oscar Piastri zette in de McLaren de tweede tijd neer. Verstappens grootste concurrent Lando Norris start als zeventiende in de race zondag.
Leclerc reed met 1.41,365 de snelste ronde. Verstappen gaf daar 0,658 seconde op toe. Hij start vanaf de derde startrij met naast hem George Russell in de Mercedes. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez staat ervoor op de vierde plaats met naast hem Carlos Sainz in de Ferrari.
Norris wist de tweede kwalificatiesessie niet te bereiken. Tijdens zijn laatste snelle ronde ontstond er een gele vlag waardoor de McLaren-coureur niet voluit kon en zijn ronde afbrak. De Britse uitdager van Verstappen start daardoor in de achterhoede. Verstappen moest zich ook nog laat met een snelle ronde verzekeren van een plek bij de beste vijftien, maar hij slaagde daar wel in. Hij was daarna de snelste in de tweede kwalificatiesessie.
Foutje Verstappen
In de laatste sessie kon de Red Bull echter niet excelleren. Verstappen maakte een foutje in zijn eerste run en was ook in de tweede run nauwelijks sneller. Hij bleef ver achter bij Leclerc, die voor de vierde keer de poleposition pakte in Bakoe.
Williams-coureur Franco Colapinto verraste door zich als negende te kwalificeren vlak voor teamgenoot Alexander Albon. Oliver Bearman, die de geschorste Deen Kevin Magnussen vervangt in de Haas, kwam tot de elfde plaats.
WK-stand
Albon zorgde in de laatste kwalificatiesessie nog voor een gele vlag omdat hij in zijn Williams was weggereden met de ventilator nog in de auto. Hij kon die zelfstandig uit de auto halen, waardoor de laatste minuten van de kwalificatie toch nog door konden gaan.
Op het WK heeft Verstappen een voorsprong van 62 punten op Norris. De race start zondag om 13.00 uur.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
3 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
6 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
6 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
8 uur geleden