Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start waarschijnlijk weer met gridstraf in race op Spa

Verstappen start waarschijnlijk weer met gridstraf in race op Spa

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen incasseert naar verwachting een gridstraf van tien plaatsen bij de Grote Prijs van België, komend weekend. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 past volgens goed ingevoerde autosportmedia een nieuwe motorwissel toe en heeft daarmee zijn jaarlimiet van vier krachtbronnen overschreden.

In de vooruitblik van Red Bull wordt nog niet gerept over de motorwissel. Wel is Verstappen voorzichtig over zijn winstkansen. "We gaan proberen het beste uit de auto te halen en een zo goed mogelijk resultaat neerzetten", laat de Nederlander weten. Om daar wel aan toe te voegen dat het circuit van Spa-Francorchamps "altijd mijn favoriete circuit is geweest".

Het zou vooralsnog gaan om een nieuwe verbrandingsmotor en het ligt voor de hand dat Red Bull voor België kiest om de gridstraf te nemen. Spa is de laatste race voor de zomerstop en bovendien een circuit waarin inhalen goed mogelijk is. Dat heeft Verstappen de afgelopen twee jaar bewezen.

Vijfde plaats in Hongarije

Vorig jaar begon hij door een gridstraf vanaf de zesde plek en won met 22 seconden voorsprong. Het jaar daarvoor was hij onnavolgbaar. Door een gridstraf startte Verstappen vanaf de veertiende plek, maar nam na achttien ronden de leiding al over en finishte als eerste met zeventien seconden voorsprong.

De leider in het kampioenschap zal met heimwee terugdenken aan die klinkende zeges, want dit jaar is de concurrentie vele malen groter en heeft Verstappen al meerdere keren moeten erkennen dat McLaren sneller is. Vorige week in de Grote Prijs van Hongarije heersten Oscar Piastri en Lando Norris en eindigde Verstappen als vijfde. "Hongarije was een lastige race en een weekend om te vergeten", zegt de coureur van Red Bull. "Natuurlijk maakt het weer in België de zaken wat onvoorspelbaarder, maar we zullen zien wat de race brengt. Het team heeft heel hard gewerkt om de auto te verbeteren en omdat het de laatste race voor de zomerstop is, kijken we ook uit naar een verdiende rust."

Voorsprong

Verstappen leidt in het kampioenschap met 76 punten voorsprong op Norris.

Meer uit Sport

Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

46 minuten geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

2 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

3 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

3 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

4 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

7 uur geleden
Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

16 uur geleden