Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start waarschijnlijk weer met gridstraf in race op Spa

Verstappen start waarschijnlijk weer met gridstraf in race op Spa

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen incasseert naar verwachting een gridstraf van tien plaatsen bij de Grote Prijs van België, komend weekend. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 past volgens goed ingevoerde autosportmedia een nieuwe motorwissel toe en heeft daarmee zijn jaarlimiet van vier krachtbronnen overschreden.

In de vooruitblik van Red Bull wordt nog niet gerept over de motorwissel. Wel is Verstappen voorzichtig over zijn winstkansen. "We gaan proberen het beste uit de auto te halen en een zo goed mogelijk resultaat neerzetten", laat de Nederlander weten. Om daar wel aan toe te voegen dat het circuit van Spa-Francorchamps "altijd mijn favoriete circuit is geweest".

Het zou vooralsnog gaan om een nieuwe verbrandingsmotor en het ligt voor de hand dat Red Bull voor België kiest om de gridstraf te nemen. Spa is de laatste race voor de zomerstop en bovendien een circuit waarin inhalen goed mogelijk is. Dat heeft Verstappen de afgelopen twee jaar bewezen.

Vijfde plaats in Hongarije

Vorig jaar begon hij door een gridstraf vanaf de zesde plek en won met 22 seconden voorsprong. Het jaar daarvoor was hij onnavolgbaar. Door een gridstraf startte Verstappen vanaf de veertiende plek, maar nam na achttien ronden de leiding al over en finishte als eerste met zeventien seconden voorsprong.

De leider in het kampioenschap zal met heimwee terugdenken aan die klinkende zeges, want dit jaar is de concurrentie vele malen groter en heeft Verstappen al meerdere keren moeten erkennen dat McLaren sneller is. Vorige week in de Grote Prijs van Hongarije heersten Oscar Piastri en Lando Norris en eindigde Verstappen als vijfde. "Hongarije was een lastige race en een weekend om te vergeten", zegt de coureur van Red Bull. "Natuurlijk maakt het weer in België de zaken wat onvoorspelbaarder, maar we zullen zien wat de race brengt. Het team heeft heel hard gewerkt om de auto te verbeteren en omdat het de laatste race voor de zomerstop is, kijken we ook uit naar een verdiende rust."

Voorsprong

Verstappen leidt in het kampioenschap met 76 punten voorsprong op Norris.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

7 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

7 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

8 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

9 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

9 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

9 uur geleden