Verstappen start vanaf zesde plaats in Texas, Leclerc pakt pole
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen start zondag in de Grote Prijs van de Verenigde Staten in de Formule 1 vanaf de zesde plaats. De snelste tijd van de Nederlandse coureur van Red Bull, die zich in de vorige grand prix al verzekerde van zijn derde wereldtitel, werd geschrapt omdat hij buiten de baan was geweest. Charles Leclerc (Ferrari) start vanaf pole.
Verstappen reed in zijn laatste ronde naar 1.34,718, maar hoorde vervolgens dat deze tijd niet geldig was. Leclerc pakte zodoende met 1.34,723 poleposition. Lando Norris (McClaren) zette de derde tijd neer met 1.34,853, voor Mercedes-coureur Lewis Hamilton: 1.34,862.
Verstappen had in de eerste sessie (Q1) de derde tijd neergezet, achter Hamilton en Norris. Aston Martin-coureur Fernando Alonso, die dit seizoen in elke race Q3 had gehaald, strandde met de 17e tijd. Ook teamgenoot Lance Stroll en de Williams-coureurs Logan Sargeant en Alexander Albon haalden het niet. Verstappen noteerde in Q2 de tweede tijd, achter Leclerc.
De Nederlander had eerder op de vrijdag de snelste tijd gereden tijdens de enige vrije training in Austin. Net als twee weken geleden in Qatar, waar Verstappen voor de derde keer op rij wereldkampioen werd, staat er in Texas een sprintrace op het programma. Op zaterdag moeten de coureurs zich in een sprint shoot-out kwalificeren voor de sprintrace later op de dag. De Grote Prijs volgt zondag.
Verstappen won de laatste twee edities van de Grote Prijs van de Verenigde Staten. Als hij zondag voor de derde keer op rij weet te winnen, dan evenaart hij met zijn vijftiende zege van het seizoen zijn eigen Formule 1-record. Het zou dan bovendien zijn vijftigste grand-prixzege zijn, waarmee hij op de ranglijst aller tijden de Fransman Alain Prost tot op één zege zou naderen.
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
8 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.
11 uur geledenAUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (30) noemt zijn titel in Brussel "de lekkerste" van zijn vier eindzeges op ATP-toernooien. "Iedere titel heeft iets. In Pune won ik mijn eerste. Dat was bijzonder. Mijn tweede was in Den Bosch in eigen land. Ook bijzonder. Mijn zege op Mallorca was in een tijd dat ik op mijn best was. En nu win ik vanuit een heel moeilijke periode. Daarom is dit misschien wel de lekkerste."
15 uur geleden