Verstappen start vanaf zesde plaats in Texas, Leclerc pakt pole
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen start zondag in de Grote Prijs van de Verenigde Staten in de Formule 1 vanaf de zesde plaats. De snelste tijd van de Nederlandse coureur van Red Bull, die zich in de vorige grand prix al verzekerde van zijn derde wereldtitel, werd geschrapt omdat hij buiten de baan was geweest. Charles Leclerc (Ferrari) start vanaf pole.
Verstappen reed in zijn laatste ronde naar 1.34,718, maar hoorde vervolgens dat deze tijd niet geldig was. Leclerc pakte zodoende met 1.34,723 poleposition. Lando Norris (McClaren) zette de derde tijd neer met 1.34,853, voor Mercedes-coureur Lewis Hamilton: 1.34,862.
Verstappen had in de eerste sessie (Q1) de derde tijd neergezet, achter Hamilton en Norris. Aston Martin-coureur Fernando Alonso, die dit seizoen in elke race Q3 had gehaald, strandde met de 17e tijd. Ook teamgenoot Lance Stroll en de Williams-coureurs Logan Sargeant en Alexander Albon haalden het niet. Verstappen noteerde in Q2 de tweede tijd, achter Leclerc.
De Nederlander had eerder op de vrijdag de snelste tijd gereden tijdens de enige vrije training in Austin. Net als twee weken geleden in Qatar, waar Verstappen voor de derde keer op rij wereldkampioen werd, staat er in Texas een sprintrace op het programma. Op zaterdag moeten de coureurs zich in een sprint shoot-out kwalificeren voor de sprintrace later op de dag. De Grote Prijs volgt zondag.
Verstappen won de laatste twee edities van de Grote Prijs van de Verenigde Staten. Als hij zondag voor de derde keer op rij weet te winnen, dan evenaart hij met zijn vijftiende zege van het seizoen zijn eigen Formule 1-record. Het zou dan bovendien zijn vijftigste grand-prixzege zijn, waarmee hij op de ranglijst aller tijden de Fransman Alain Prost tot op één zege zou naderen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is op de Olympische Spelen doorgedrongen tot de finale van de 1000 meter. De olympisch kampioene op de 500 meter eindigde in de eerste halve finale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De finale is later op maandag, om 12.47 uur.
3 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout blijft kans houden op een derde individuele gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Nederlandse shorttracker kwam maandag tijdens de voorrondes van de 500 meter niet in de problemen en ging als winnaar van zijn heat door naar de kwartfinales. De andere drie deelnemers gingen in de laatste ronde allemaal onderuit.
22 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan de halve finales op de 1000 meter bereikt. De 24-jarige Nederlandse eindigde in de derde kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De halve finales en finale zijn later op maandag.
50 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic zijn hun olympische wedstrijd in de tweemansbob begonnen met een twaalfde tijd in de eerste run. Het duo kwam in de eerste afdaling op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre tot een tijd van 55,83 seconden.
1 uur geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
12 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
15 uur geleden