Verstappen start vanaf tweede positie aan GP van Frankrijk
LE CASTELLET (ANP) - Max Verstappen begint om 15.00 uur vanaf de tweede startpositie aan de Grote Prijs van Frankrijk. De Nederlander van Red Bull was in de kwalificatie alleen langzamer dan Charles Leclerc van Ferrari. De coureur uit Monaco start vanaf pole.
De grootste concurrent van Verstappen voor de wereldtitel reed het snelste rondje op Circuit Paul Ricard (1,30,872). Verstappen finishte na 1.31,176. Sergio Pérez, de ploeggenoot van Verstappen, kwam tot de derde tijd (1.31,335).
Verstappen ziet kansen voor de winst. Hij reed geen vlekkeloze kwalificatie. "En normaal gesproken hebben we een goede auto voor deze race", zei hij.
Carlos Sainz staat zondag voor een inhaalrace. De coureur van Ferrari moet na een motorwissel achteraan starten. Sainz offerde zich tijdens de kwalificatie op voor Leclerc en liet hem in zijn slipstream rijden. Leclerc profiteerde daar handig van en reed de snelste tijd.
Verstappen zegevierde vorig jaar op Circuit Paul Ricard. Hij leidt op dit moment het klassement voor het WK, met een voorsprong van 38 punten op Leclerc.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
59 minuten geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.
11 uur geleden