Verstappen start vanaf plek twee in Barcelona
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich tijdens de kwalificatie van de Grote Prijs van Spanje net niet weten te verzekeren van poleposition. De Red Bull-coureur was in zijn beste ronde slechts 0,036 seconde langzamer dan Lewis Hamilton van Mercedes, die zondag om 15.00 uur voor de honderdste keer in zijn loopbaan vanaf pole start.
"De tweede plek is goed voor ons op dit circuit. Daar kan ik tevreden mee zijn. Hopelijk hebben we zondag een goede race", zei de 24-jarige Verstappen. Achter hem start Valtteri Bottas, de ploeggenoot van Hamilton, als derde. Charles Leclerc van Ferrari start vanaf de vierde plek. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez gaat als achtste van start. Pérez spinde tijdens de kwalificatie en kon geen rol van betekenis spelen.
Voor Hamilton is het zijn tweede poleposition van het seizoen. Tijdens de GP van Emilia-Romagna, de tweede race van het seizoen, was hij in de kwalificatie ook de snelste coureur. Verstappen pakte pole bij de eerste race in Bahrein en Valtteri Bottas (GP van Portugal) pakte ook een keer de eerste startplek.
"Deze is voor de mannen en vrouwen in de fabriek, het is een droom om met ze te werken", zei Hamilton na zijn mijlpaal. "Wie had in 2012 gedacht dat we op honderd poles zouden komen? Het voelt als mijn eerste. Ik ben uitzinnig."
Verstappen, die de GP van Spanje in 2016 wist te winnen, heeft in de WK-stand 8 punten achterstand op Hamilton.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Fem van Empel keert na een maandenlange pauze terug in het wielrennen. De drievoudig wereldkampioene veldrijden sluit per direct aan bij de Franse ploeg FDJ United-SUEZ, waar ook Demi Vollering onder contract staat.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met zijn plaats in de kwartfinale van de laatste US Open een belangrijke stap in zijn loopbaan gezet. "Ik wist altijd het geloof in mezelf te behouden. En ik wist dat ik wat moois zou kunnen laten zien. Maar je wilt dat toch op een bepaald moment echt doen. Dat het dan lukt op de US Open is extra mooi", zei de 30-jarige tennisser donderdag in Den Bosch in aanloop naar de ontmoeting in de Davis Cup met Colombia.
6 uur geledenENSTONE (ANP) - De Brit Mike Elliott wordt de nieuwe technische baas bij het Formule 1-team Alpine. Hij krijgt officieel de rol van 'chief technical officer' bij het team van de coureurs Pierre Gasly en Franco Colapinto, meldt Alpine in een persbericht.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rijen van het Nederlandse Davis Cup-team zijn weer gesloten. Volgens captain Paul Haarhuis zijn strubbelingen tussen de tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong "uitgesproken" en kijkt het team weer vooruit. Dat stelde Haarhuis in de Maaspoort in Den Bosch waar Nederland in de World Group I vrijdag en zaterdag tegen Colombia speelt. "De sfeer is goed", aldus Haarhuis donderdag in Den Bosch.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
1 dag geleden