Verstappen start vanaf plek twee in Barcelona
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich tijdens de kwalificatie van de Grote Prijs van Spanje net niet weten te verzekeren van poleposition. De Red Bull-coureur was in zijn beste ronde slechts 0,036 seconde langzamer dan Lewis Hamilton van Mercedes, die zondag om 15.00 uur voor de honderdste keer in zijn loopbaan vanaf pole start.
"De tweede plek is goed voor ons op dit circuit. Daar kan ik tevreden mee zijn. Hopelijk hebben we zondag een goede race", zei de 24-jarige Verstappen. Achter hem start Valtteri Bottas, de ploeggenoot van Hamilton, als derde. Charles Leclerc van Ferrari start vanaf de vierde plek. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez gaat als achtste van start. Pérez spinde tijdens de kwalificatie en kon geen rol van betekenis spelen.
Voor Hamilton is het zijn tweede poleposition van het seizoen. Tijdens de GP van Emilia-Romagna, de tweede race van het seizoen, was hij in de kwalificatie ook de snelste coureur. Verstappen pakte pole bij de eerste race in Bahrein en Valtteri Bottas (GP van Portugal) pakte ook een keer de eerste startplek.
"Deze is voor de mannen en vrouwen in de fabriek, het is een droom om met ze te werken", zei Hamilton na zijn mijlpaal. "Wie had in 2012 gedacht dat we op honderd poles zouden komen? Het voelt als mijn eerste. Ik ben uitzinnig."
Verstappen, die de GP van Spanje in 2016 wist te winnen, heeft in de WK-stand 8 punten achterstand op Hamilton.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - Oud-coureur Jan Lammers vindt de contractverlenging van Max Verstappen bij de Formule 1-renstal van Red Bull "mooi en logisch nieuws". Verstappen verlengde zijn verbintenis met twee jaar tot en met 2030, al waren er lang geruchten over de toekomst van de 28-jarige Nederlander. "Max is duidelijk iemand die weet wat hij heeft en beseft dat het gras niet noodzakelijkerwijs groener is aan de andere kant", reageert de sportief directeur van de Dutch Grand Prix in Zandvoort.
6 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft zijn contract bij de Formule 1-renstal van Red Bull met twee jaar verlengd tot en met 2030. Dat meldde de renstal in een persbericht, vrijgegeven op de mediadag van de Formule 1 bij de voorlopig laatste Dutch Grand Prix op Zandvoort.
3 uur geledenZAGREB (ANP) - De Nederlandse turners zijn er bij de EK in Zagreb niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finales. Elijah Faverus, Jordi Hagenaar, Amine Abaidi, Jermain Grünberg en Loran de Munck kwamen tot een totaal van 238,928 punten en de negende plek in het landenklassement. De beste acht teams plaatsten zich voor de finale. De negende plek van Nederland levert de ploeg wel een teamticket op voor de WK in Rotterdam, in oktober dit jaar. Daarvoor was een plek bij de beste dertien landenteams vereist.
14 uur geledenAKEN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn goed begonnen aan de WK in Aken. Harrie Smolders bezet met Mr. Tac na het eerste onderdeel de tweede plaats in het klassement. Hij was een fractie langzamer dan de Fransman Julien Épaillard.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de eerste groepsfase van het WK in eigen land afgesloten met een ruime zege op Japan. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren versloeg de Japanse hockeysters in het Wagener Stadion in Amstelveen met 9-0.
16 uur geledenDIEST (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de eerste etappe van de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was na een rit over ruim 191 kilometer met start en finish in het Belgische Diest de snelste van een uitgedund peloton. Milan klopte op de streep de Nederlander Olav Kooij. De Belg Tim Merlier werd derde.
18 uur geledenDEN HAAG/FONT-ROMEU (ANP) - Sifan Hassan loopt op zondag 1 november opnieuw de marathon van New York. Dat meldde de olympisch kampioene in een digitaal persmoment vanuit haar trainingskamp in het Franse Font-Romeu. Vorig jaar eindigde Hassan als zesde in New York en sprak ze na afloop van haar "slechtste marathon ooit".
19 uur geleden