Verstappen start vanaf plek twee in Barcelona
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich tijdens de kwalificatie van de Grote Prijs van Spanje net niet weten te verzekeren van poleposition. De Red Bull-coureur was in zijn beste ronde slechts 0,036 seconde langzamer dan Lewis Hamilton van Mercedes, die zondag om 15.00 uur voor de honderdste keer in zijn loopbaan vanaf pole start.
"De tweede plek is goed voor ons op dit circuit. Daar kan ik tevreden mee zijn. Hopelijk hebben we zondag een goede race", zei de 24-jarige Verstappen. Achter hem start Valtteri Bottas, de ploeggenoot van Hamilton, als derde. Charles Leclerc van Ferrari start vanaf de vierde plek. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez gaat als achtste van start. Pérez spinde tijdens de kwalificatie en kon geen rol van betekenis spelen.
Voor Hamilton is het zijn tweede poleposition van het seizoen. Tijdens de GP van Emilia-Romagna, de tweede race van het seizoen, was hij in de kwalificatie ook de snelste coureur. Verstappen pakte pole bij de eerste race in Bahrein en Valtteri Bottas (GP van Portugal) pakte ook een keer de eerste startplek.
"Deze is voor de mannen en vrouwen in de fabriek, het is een droom om met ze te werken", zei Hamilton na zijn mijlpaal. "Wie had in 2012 gedacht dat we op honderd poles zouden komen? Het voelt als mijn eerste. Ik ben uitzinnig."
Verstappen, die de GP van Spanje in 2016 wist te winnen, heeft in de WK-stand 8 punten achterstand op Hamilton.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
2 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
16 uur geleden