Verstappen start van derde plek op Mugello
MUGELLO (ANP) - Max Verstappen begint zondag de eerste editie van de Grote Prijs van Toscane in de Formule 1 vanaf de derde startplaats. De Nederlandse coureur werd in de kwalificatie op het circuit van Mugello weer afgetroefd door de Mercedessen. Lewis Hamilton veroverde in zijn Mercedes voor de 95e keer in zijn carrière poleposition.
De Brit, die vrijwel onbedreigd afkoerst op zijn zevende wereldtitel, was met 1.15,144 de snelste op het 5,2 kilometer lange circuit. Zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas was een fractie minder snel. Verstappen gaf bijna vier tienden van een seconde toe op Hamilton. De 22-jarige Nederlander zat in de drie trainingen steeds een stuk dichter bij de Mercedessen. Zo gaf hij eerder op zaterdag in de laatste trainingssessie slechts 0,066 seconde toe op Bottas, die in alle trainingen de snelste was.
"Toch had ik nooit verwacht dat ik in de kwalificatie echt om pole had kunnen vechten", zei Verstappen, die vorig jaar twee keer vanaf de eerste startplaats begon aan een grand prix. "Tot nu is het een heel veelbelovend weekeinde voor ons. We herstellen ons hier voor vorige week op Monza. Ik ben heel blij met deze derde plek in de kwalificatie." Verstappen heeft zijn teamgenoot Alexander Albon naast zich staan op de startgrid.
Geweldige baan
Het circuit van Mugello ligt de Red Bulls een stuk beter dan Monza, het hogesnelheidscircuit waar Verstappen vorige week geen moment het goede gevoel had. "Dit is een geweldige baan om op te rijden. Zeker in de kwalificatie is het heel speciaal", zei hij over het bochtige circuit in Toscane.
Ook Hamilton was lyrisch over Mugello. "Dit is een fenomenaal en heel uitdagend circuit. We hebben de afgelopen dagen zo hard gewerkt aan de set-up en aan het verbeteren van de rijlijnen. Vandaag reed ik eindelijk de ronde die ik wilde." De 35-jarige Brit heeft nu in 26 verschillende GP's poleposition veroverd.
Pierre Gasly, de Fransman die vorige week in zijn AlphaTauri zo verrassend won op Monza, bleef nu steken in de eerste kwalificatiesessie. De race begint zondag om 15.10 uur.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
5 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
10 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
10 uur geleden