Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start van derde plek op Mugello

Verstappen start van derde plek op Mugello

MUGELLO (ANP) - Max Verstappen begint zondag de eerste editie van de Grote Prijs van Toscane in de Formule 1 vanaf de derde startplaats. De Nederlandse coureur werd in de kwalificatie op het circuit van Mugello weer afgetroefd door de Mercedessen. Lewis Hamilton veroverde in zijn Mercedes voor de 95e keer in zijn carrière poleposition.

De Brit, die vrijwel onbedreigd afkoerst op zijn zevende wereldtitel, was met 1.15,144 de snelste op het 5,2 kilometer lange circuit. Zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas was een fractie minder snel. Verstappen gaf bijna vier tienden van een seconde toe op Hamilton. De 22-jarige Nederlander zat in de drie trainingen steeds een stuk dichter bij de Mercedessen. Zo gaf hij eerder op zaterdag in de laatste trainingssessie slechts 0,066 seconde toe op Bottas, die in alle trainingen de snelste was.

"Toch had ik nooit verwacht dat ik in de kwalificatie echt om pole had kunnen vechten", zei Verstappen, die vorig jaar twee keer vanaf de eerste startplaats begon aan een grand prix. "Tot nu is het een heel veelbelovend weekeinde voor ons. We herstellen ons hier voor vorige week op Monza. Ik ben heel blij met deze derde plek in de kwalificatie." Verstappen heeft zijn teamgenoot Alexander Albon naast zich staan op de startgrid.

Geweldige baan

Het circuit van Mugello ligt de Red Bulls een stuk beter dan Monza, het hogesnelheidscircuit waar Verstappen vorige week geen moment het goede gevoel had. "Dit is een geweldige baan om op te rijden. Zeker in de kwalificatie is het heel speciaal", zei hij over het bochtige circuit in Toscane.

Ook Hamilton was lyrisch over Mugello. "Dit is een fenomenaal en heel uitdagend circuit. We hebben de afgelopen dagen zo hard gewerkt aan de set-up en aan het verbeteren van de rijlijnen. Vandaag reed ik eindelijk de ronde die ik wilde." De 35-jarige Brit heeft nu in 26 verschillende GP's poleposition veroverd.

Pierre Gasly, de Fransman die vorige week in zijn AlphaTauri zo verrassend won op Monza, bleef nu steken in de eerste kwalificatiesessie. De race begint zondag om 15.10 uur.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz zonder te spelen naar kwartfinale in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.

1 uur geleden
Alle 18.000 startbewijzen Marathon Rotterdam vergeven

ROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.

1 uur geleden
Voormalig wereldkampioen Formule 1 Alan Jones overleden

SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.

7 uur geleden
Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

19 uur geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

22 uur geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

1 dag geleden
Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

1 dag geleden