Verstappen start op plaats twee in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start vanaf de tweede positie in de laatste race van het jaar. De Nederlandse Red Bull-coureur zette in de kwalificatie van de Grote Prijs van Abu Dhabi de derde tijd neer achter de twee Mercedessen van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas. Omdat Bottas achteraan moet starten vanwege het wisselen van zijn motor, vertrekt Verstappen vanaf de tweede plaats.
Verstappen was de snelste in de derde vrije training, maar kon in de afsluitende sessie van de kwalificatie niet tippen aan de tijd van Hamilton, die 1.34,779 noteerde. Verstappen kon zijn eerdere tijd van 1.35,139 niet meer verbeteren en zag Bottas met 1.34,973 naar de tweede tijd snellen, zonder dat dat consequenties heeft.
Op de tweede startrij staan de Ferrari's van Charles Leclerc en Sebastian Vettel. Leclerc gaf 0,440 seconde toe op de toptijd van Hamilton. Naast hem staat teamgenoot Vettel, die 0,560 seconde langzamer was dan de Brit.
WK-klassement
Verstappen strijdt in de laatste race van het seizoen om een derde eindklassering in het WK-klassement, achter wereldkampioen Hamilton en Bottas. Hij verdedigt op het circuit van Abu Dhabi een voorsprong van 11 punten op Leclerc, Vettel heeft 30 punten minder dan de Nederlander. De Duitser kan Verstappen niet meer passeren.
De Red Bull-coureur was redelijk tevreden met zijn kwalificatie. "Voor vandaag was dit het maximale wat we konden doen. Mercedes is hier heel dominant", zei Verstappen. "Het is goed om vanaf de eerste rij te starten. Dit biedt genoeg kansen voor morgen, de auto voelde goed, maar Mercedes is op de 'long runs' ook snel. We gaan het zien. We kwamen in die laatste sector van dit circuit iets tekort. In dat deel moet je heel veel grip achter hebben en dat hebben we ten opzichte van Mercedes niet zo", zei Verstappen bij Ziggo Sport. Hij verwacht voor de race van zondag ook dat Hamiltons Mercedes sneller is. "We moeten een goede start hebben en dan kunnen we misschien iets doen, maar ik denk dat het lastig wordt."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
3 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
4 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
8 uur geleden