
Verstappen start na problemen vanaf plek tien in Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen is vanwege technische problemen met zijn Red Bull-auto niet verder gekomen dan de tiende tijd in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Hongarije. De Nederlandse Formule 1-coureur meldde tijdens het beslissende deel van de laatste kwalificatiesessie op de boordradio dat hij geen vermogen had. "Niets werkt", mopperde Verstappen, die er daarom niet in slaagde een snel rondje te rijden.
George Russell verraste op de Hungaroring door voor het eerst in zijn carrière poleposition te veroveren. De Britse coureur van Mercedes troefde de Ferrari's van Carlos Sainz (tweede) en Charles Leclerc (derde) af.
Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, bleef steken in het tweede deel van de kwalificatie. Hij vertrekt zondag om 15.00 uur vanaf de elfde plek, met Verstappen net voor zich. De Nederlander heeft in het WK-klassement al 63 punten voorsprong op Leclerc.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus klopte de Poolse Iga Swiatek in de halve eindstrijd op het gravel van Parijs: 7-6 (1) 4-6 6-0.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel is fit genoeg om zondag te starten in het Critérium du Dauphiné. De voormalig wereldkampioen is voldoende hersteld van de breuk in een botje van een pols die hij eind vorige maand opliep tijdens de wereldbeker mountainbike in Nove Mesto. Dat heeft zijn ploeg Alpecin-Deceuninck bekendgemaakt.
5 uur geledenCONEGLIANO (ANP) - Volleybalster Nika Daalderop maakt een toptransfer naar de Italiaanse kampioen Imoco Conegliano. De 26-jarige aanvoerster van Oranje verruilt Numia Vero Volley Milano voor de meest recente winnaar van de Champions League. Eerder speelde voormalig international Robin de Kruijf voor de club, van 2016 tot 2024.
6 uur geledenALCANIZ (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer mist ook de Grote Prijs van Aragón komend weekend. De 20-jarige Staphorster is nog niet hersteld van de polsblessure die hij vorige maand opliep, waardoor hij al de Grote Prijs van Groot-Brittannië miste. Dat meldt zijn team Red Bull KTM Ajo.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Novak Djokovic kreeg woensdagavond met zijn zege op Alexander Zverev op Roland Garros de bevestiging dat hij nog steeds wil doorgaan met tennis. "Zo'n wedstrijd is de belangrijkste reden dat ik doorga en het blijf proberen op dit niveau", zei de 24-voudig grandslamkampioen na zijn zege in de kwartfinales in vier sets (4-6 6-3 6-2 6-4).
10 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben hun eerste wedstrijd in de Nations League verloren. Het team van bondscoach Felix Koslowski ging in het Canadese Ottawa in drie sets onderuit tegen Japan: 17-25 15-25 16-25.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich voor het tweede jaar op rij geplaatst voor de halve finale van Roland Garros. De nummer 1 van de wereld won eenvoudig met 6-1 7-5 6-0 van de Kazach Aleksandr Boeblik, de mondiale nummer 62.
1 dag geleden