Verstappen start jacht op vierde wereldtitel in Bahrein vanaf pole
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen gaat vanaf poleposition op jacht naar de eerste overwinning van het nieuwe seizoen en naar zijn vierde wereldtitel in de Formule 1. De drievoudig wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie en start daarom in de Grote Prijs van Bahrein, die dit jaar op zaterdag wordt verreden, vanaf de voorste startrij met naast zich Ferrari-coureur Charles Leclerc.
Verstappen pakte vorig seizoen zijn derde wereldtitel door 19 van de 22 grands prix te winnen. De race op het Bahrain International Circuit in Sakhir schreef hij toen voor de eerste keer op zijn naam. De 26-jarige Limburger is vol vertrouwen dat het team ook nu een sterke race kan laten zien.
Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, start vanaf de vijfde plaats op de derde startrij. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton wist slechts de negende tijd te realiseren in de kwalificatie en start vanaf de vijfde startrij.
De Grote Prijs van Bahrein, de eerste van een recordaantal van 24 grands prix dit seizoen, begint om 16.00 uur (Nederlandse tijd).
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
8 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
8 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
10 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
10 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
10 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden