Verstappen start jacht op vierde wereldtitel in Bahrein vanaf pole
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen gaat vanaf poleposition op jacht naar de eerste overwinning van het nieuwe seizoen en naar zijn vierde wereldtitel in de Formule 1. De drievoudig wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie en start daarom in de Grote Prijs van Bahrein, die dit jaar op zaterdag wordt verreden, vanaf de voorste startrij met naast zich Ferrari-coureur Charles Leclerc.
Verstappen pakte vorig seizoen zijn derde wereldtitel door 19 van de 22 grands prix te winnen. De race op het Bahrain International Circuit in Sakhir schreef hij toen voor de eerste keer op zijn naam. De 26-jarige Limburger is vol vertrouwen dat het team ook nu een sterke race kan laten zien.
Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, start vanaf de vijfde plaats op de derde startrij. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton wist slechts de negende tijd te realiseren in de kwalificatie en start vanaf de vijfde startrij.
De Grote Prijs van Bahrein, de eerste van een recordaantal van 24 grands prix dit seizoen, begint om 16.00 uur (Nederlandse tijd).
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen (28) was niet ontevreden over de trainingen bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, maar de Nederlandse coureur zou graag nog wat extra snelheid vinden in zijn Red Bull. "Ik was redelijk tevreden met de auto, het ging best goed, maar we moeten gewoon iets sneller zijn. Het lijkt erop dat we nog wel een gat moeten dichten naar McLaren", zei hij na afloop op het Yas Marina Circuit.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
7 uur geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
10 uur geleden