Verstappen start jacht op titel vanaf poleposition in Bahrein
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen begint in zijn zevende seizoen in de Formule 1 vanaf poleposition aan de jacht op de wereldtitel. De Red Bull-coureur was zaterdag de snelste in de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein en zorgde voor de eerste pole in de openingsrace voor zijn team sinds 2013.
Verstappen troefde op het circuit van Sakhir in de kwalificatie beide Mercedessen van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas af. Wereldkampioen Hamilton, die vorig seizoen zijn zevende titel pakte, staat naast de Nederlander op de eerste startrij. Bottas vult de tweede startrij met Ferrari-coureur Charles Leclerc. Verstappens teamgenoot Sergio Perez start vanaf de elfde plaats.
"Dit hebben we nog niet eerder meegemaakt bij Red Bull", zei Verstappen over de sterke seizoensstart. "Ik moet nog een goede start hebben, maar ik ben positief over de race. Als je een goede auto hebt, kun je het ook echt laten zien."
De Grote Prijs van Bahrein start om 17.00 uur.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beƫindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
20 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden