Verstappen start jacht op titel vanaf poleposition in Bahrein
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen begint in zijn zevende seizoen in de Formule 1 vanaf poleposition aan de jacht op de wereldtitel. De Red Bull-coureur was zaterdag de snelste in de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein en zorgde voor de eerste pole in de openingsrace voor zijn team sinds 2013.
Verstappen troefde op het circuit van Sakhir in de kwalificatie beide Mercedessen van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas af. Wereldkampioen Hamilton, die vorig seizoen zijn zevende titel pakte, staat naast de Nederlander op de eerste startrij. Bottas vult de tweede startrij met Ferrari-coureur Charles Leclerc. Verstappens teamgenoot Sergio Perez start vanaf de elfde plaats.
"Dit hebben we nog niet eerder meegemaakt bij Red Bull", zei Verstappen over de sterke seizoensstart. "Ik moet nog een goede start hebben, maar ik ben positief over de race. Als je een goede auto hebt, kun je het ook echt laten zien."
De Grote Prijs van Bahrein start om 17.00 uur.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
5 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
7 uur geleden