Verstappen start jacht op titel vanaf poleposition in Bahrein
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen begint in zijn zevende seizoen in de Formule 1 vanaf poleposition aan de jacht op de wereldtitel. De Red Bull-coureur was zaterdag de snelste in de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein en zorgde voor de eerste pole in de openingsrace voor zijn team sinds 2013.
Verstappen troefde op het circuit van Sakhir in de kwalificatie beide Mercedessen van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas af. Wereldkampioen Hamilton, die vorig seizoen zijn zevende titel pakte, staat naast de Nederlander op de eerste startrij. Bottas vult de tweede startrij met Ferrari-coureur Charles Leclerc. Verstappens teamgenoot Sergio Perez start vanaf de elfde plaats.
"Dit hebben we nog niet eerder meegemaakt bij Red Bull", zei Verstappen over de sterke seizoensstart. "Ik moet nog een goede start hebben, maar ik ben positief over de race. Als je een goede auto hebt, kun je het ook echt laten zien."
De Grote Prijs van Bahrein start om 17.00 uur.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
4 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
7 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
7 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
8 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
12 uur geleden