Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start in sprintrace Brazilië vanaf vierde plaats

Verstappen start in sprintrace Brazilië vanaf vierde plaats

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen start zaterdag als vierde in de sprintrace van de Grote Prijs van Brazilië. De regerend wereldkampioen en leider in het WK in de Formule 1 kwam in de kwalificatie voor de sprintrace op het Autódromo José Carlos Pace in São Paulo niet in de buurt van de beste tijd van Oscar Piastri in de McLaren. Verstappens grootste concurrent, de Brit Lando Norris van McLaren, start naast zijn teamgenoot vanaf de tweede plaats.

Piastri kwam tot een ronde van 1.08,899. Norris zat daar vlak achter, maar Verstappen moest 0,320 seconde toegeven. Ook Charles Leclerc in de Ferrari was nog sneller. Hij staat op de derde plek.

Verstappen weet al dat hij voor de grand prix die zondag wordt verreden een gridstraf van vijf plaatsen krijgt. Hij moet vijf posities naar achteren in de startopstelling, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. Deze gridstraf geldt niet voor de sprintrace.

'Extreem hobbelig'

Verstappen vond de Red Bull lastig te besturen op de hobbels op het circuit. "Ze hebben het circuit vernieuwd, maar hebben het erger gemaakt om op te rijden", zei hij bij Viaplay. "Het is extreem hobbelig en dat is niet goed voor onze wagen. De auto stuitert alle kanten op en dat kost veel tijd."

Sergio Pérez en Lewis Hamilton slaagden er niet in zich voor de derde kwalificatiesessie te plaatsen. De Mexicaanse teamgenoot van Verstappen begint de sprintrace vanaf de dertiende positie en zevenvoudig wereldkampioen Hamilton staat met de Mercedes op de elfde plaats.

Bearman

Oliver Bearman kwalificeerde zich als tiende. De Brit, die volgend seizoen de vaste rijder wordt bij het Amerikaanse team Haas, verving de zieke Kevin Magnussen. Hij was ook sneller dan teamgenoot Nico Hülkenberg, die zich als twaalfde kwalificeerde. Bearman had nog hoger kunnen eindigen, maar zijn snelle ronde werd ongeldig verklaard omdat hij buiten de baan was gekomen.

De sprintrace is zaterdag om 15.00 uur (Nederlandse tijd). Daarna volgt om 19.00 uur de kwalificatie voor de grand prix van zondag.

Meer uit Sport

Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

18 minuten geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

1 uur geleden
Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

2 uur geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

2 uur geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

3 uur geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

4 uur geleden
Alcaraz voor vijfde jaar op rij naar halve finale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.

4 uur geleden