Verstappen start in sprintrace Brazilië vanaf vierde plaats
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen start zaterdag als vierde in de sprintrace van de Grote Prijs van Brazilië. De regerend wereldkampioen en leider in het WK in de Formule 1 kwam in de kwalificatie voor de sprintrace op het Autódromo José Carlos Pace in São Paulo niet in de buurt van de beste tijd van Oscar Piastri in de McLaren. Verstappens grootste concurrent, de Brit Lando Norris van McLaren, start naast zijn teamgenoot vanaf de tweede plaats.
Piastri kwam tot een ronde van 1.08,899. Norris zat daar vlak achter, maar Verstappen moest 0,320 seconde toegeven. Ook Charles Leclerc in de Ferrari was nog sneller. Hij staat op de derde plek.
Verstappen weet al dat hij voor de grand prix die zondag wordt verreden een gridstraf van vijf plaatsen krijgt. Hij moet vijf posities naar achteren in de startopstelling, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. Deze gridstraf geldt niet voor de sprintrace.
'Extreem hobbelig'
Verstappen vond de Red Bull lastig te besturen op de hobbels op het circuit. "Ze hebben het circuit vernieuwd, maar hebben het erger gemaakt om op te rijden", zei hij bij Viaplay. "Het is extreem hobbelig en dat is niet goed voor onze wagen. De auto stuitert alle kanten op en dat kost veel tijd."
Sergio Pérez en Lewis Hamilton slaagden er niet in zich voor de derde kwalificatiesessie te plaatsen. De Mexicaanse teamgenoot van Verstappen begint de sprintrace vanaf de dertiende positie en zevenvoudig wereldkampioen Hamilton staat met de Mercedes op de elfde plaats.
Bearman
Oliver Bearman kwalificeerde zich als tiende. De Brit, die volgend seizoen de vaste rijder wordt bij het Amerikaanse team Haas, verving de zieke Kevin Magnussen. Hij was ook sneller dan teamgenoot Nico Hülkenberg, die zich als twaalfde kwalificeerde. Bearman had nog hoger kunnen eindigen, maar zijn snelle ronde werd ongeldig verklaard omdat hij buiten de baan was gekomen.
De sprintrace is zaterdag om 15.00 uur (Nederlandse tijd). Daarna volgt om 19.00 uur de kwalificatie voor de grand prix van zondag.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
1 uur geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
5 uur geleden