Verstappen start in sprintrace Brazilië vanaf vierde plaats
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen start zaterdag als vierde in de sprintrace van de Grote Prijs van Brazilië. De regerend wereldkampioen en leider in het WK in de Formule 1 kwam in de kwalificatie voor de sprintrace op het Autódromo José Carlos Pace in São Paulo niet in de buurt van de beste tijd van Oscar Piastri in de McLaren. Verstappens grootste concurrent, de Brit Lando Norris van McLaren, start naast zijn teamgenoot vanaf de tweede plaats.
Piastri kwam tot een ronde van 1.08,899. Norris zat daar vlak achter, maar Verstappen moest 0,320 seconde toegeven. Ook Charles Leclerc in de Ferrari was nog sneller. Hij staat op de derde plek.
Verstappen weet al dat hij voor de grand prix die zondag wordt verreden een gridstraf van vijf plaatsen krijgt. Hij moet vijf posities naar achteren in de startopstelling, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. Deze gridstraf geldt niet voor de sprintrace.
'Extreem hobbelig'
Verstappen vond de Red Bull lastig te besturen op de hobbels op het circuit. "Ze hebben het circuit vernieuwd, maar hebben het erger gemaakt om op te rijden", zei hij bij Viaplay. "Het is extreem hobbelig en dat is niet goed voor onze wagen. De auto stuitert alle kanten op en dat kost veel tijd."
Sergio Pérez en Lewis Hamilton slaagden er niet in zich voor de derde kwalificatiesessie te plaatsen. De Mexicaanse teamgenoot van Verstappen begint de sprintrace vanaf de dertiende positie en zevenvoudig wereldkampioen Hamilton staat met de Mercedes op de elfde plaats.
Bearman
Oliver Bearman kwalificeerde zich als tiende. De Brit, die volgend seizoen de vaste rijder wordt bij het Amerikaanse team Haas, verving de zieke Kevin Magnussen. Hij was ook sneller dan teamgenoot Nico Hülkenberg, die zich als twaalfde kwalificeerde. Bearman had nog hoger kunnen eindigen, maar zijn snelle ronde werd ongeldig verklaard omdat hij buiten de baan was gekomen.
De sprintrace is zaterdag om 15.00 uur (Nederlandse tijd). Daarna volgt om 19.00 uur de kwalificatie voor de grand prix van zondag.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
7 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
9 uur geleden