Verstappen start in Monaco toch vooraan vanwege problemen Leclerc
MONACO (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Monaco vanaf de voorste startplek. Charles Leclerc, die zaterdag in de kwalificatie poleposition veroverde, kreeg op weg naar de startopstelling toch te maken met versnellingsbakproblemen. "Nee, nee, nee, nee. De versnellingsbak, jongens", zei Leclerc over de boordradio. De Monegask sloeg even zijn handen voor het vizier van zijn helm.
De 23-jarige coureur van Ferrari was aan het einde van de kwalificatie in de vangrails geschoten. Daarbij brak onder meer het rechtervoorwiel van de auto af. Ferrari vreesde dat ook de versnellingsbak beschadigd zou zijn, maar inspectie door de monteurs bracht geen "zichtbare gebreken" aan het licht. Als de versnellingsbak vervangen had moeten worden, had Leclerc voor straf vijf plaatsen naar achteren gemoeten op de startopstelling.
Ferrari besloot de gok te wagen, maar Leclerc merkte op het circuit al snel dat er wel degelijk problemen waren. De Monegask reed zijn auto terug de pits in en stapte uit. Leclerc kan niet meedoen aan de GP door het prinsdom. Verstappen, tweede in de kwalificatie, voert om 15.00 uur het startveld aan. De Nederlander heeft in het WK 14 punten achterstand op leider Lewis Hamilton.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden