Verstappen start in Monaco toch vooraan vanwege problemen Leclerc
MONACO (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Monaco vanaf de voorste startplek. Charles Leclerc, die zaterdag in de kwalificatie poleposition veroverde, kreeg op weg naar de startopstelling toch te maken met versnellingsbakproblemen. "Nee, nee, nee, nee. De versnellingsbak, jongens", zei Leclerc over de boordradio. De Monegask sloeg even zijn handen voor het vizier van zijn helm.
De 23-jarige coureur van Ferrari was aan het einde van de kwalificatie in de vangrails geschoten. Daarbij brak onder meer het rechtervoorwiel van de auto af. Ferrari vreesde dat ook de versnellingsbak beschadigd zou zijn, maar inspectie door de monteurs bracht geen "zichtbare gebreken" aan het licht. Als de versnellingsbak vervangen had moeten worden, had Leclerc voor straf vijf plaatsen naar achteren gemoeten op de startopstelling.
Ferrari besloot de gok te wagen, maar Leclerc merkte op het circuit al snel dat er wel degelijk problemen waren. De Monegask reed zijn auto terug de pits in en stapte uit. Leclerc kan niet meedoen aan de GP door het prinsdom. Verstappen, tweede in de kwalificatie, voert om 15.00 uur het startveld aan. De Nederlander heeft in het WK 14 punten achterstand op leider Lewis Hamilton.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
58 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
3 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
6 uur geleden