Verstappen start in Grote Prijs van Oostenrijk van poleposition
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen start zondag in de Grote Prijs van Oostenrijk vanaf pole. De Nederlandse wereldkampioen zette in de kwalificatie op de Red Bull Ring in Spielberg de beste tijd neer. De leider in de WK-stand klokte in zijn Red Bull 1.04,391.
De Ferrari’s van Charles Leclerc (1.04,439) en Carlos Sainz (1.04,581) noteerden respectievelijk de tweede en derde tijd. Nyck de Vries (AlphaTauri) begint zondag vanaf de twintigste en laatste plaats. De Nederlandse coureur van AlphaTauri kwam niet door het eerste deel van de kwalificatie.
Meerdere coureurs zagen tijdens de kwalificatiesessies tijden verwijderd worden vanwege het rijden buiten de baan. Ook de Red Bulls van Verstappen en teamgenoot Sergio Pérez, de nummer 2 in de WK-stand, gingen in het tweede deel van de kwalificatie over de lijn. Waar Verstappen zich herstelde met een nieuwe snelste tijd, strandde Pérez in Q2. Ook George Russell (Mercedes) wist niet door te dringen tot de slotsessie.
Verstappen over baangrenzen
Verstappen zette in Q3 opnieuw binnen de kortste keren de snelste tijd op de klok, voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Carlos Sainz. De Nederlander verbeterde in de slotfase zijn tijd naar 1.04,391, waar niemand meer aan kon komen. Voor Verstappen betekende het de vierde pole op rij en de zesde van het jaar.
De 'track limits', de grenzen van de baan, waren ook na afloop het belangrijkste gespreksonderwerp. "Het was vanwege de track limits voor iedereen lastig", zei Verstappen na afloop bij Viaplay. "Met deze snelheden en met deze snelle bochten is het zo moeilijk inschatten. Veel coureurs hadden er moeite mee, ik ook. Het ging om overleven en iets neerzetten. Dat haalt iets van het plezier weg, maar ik ben blij met de pole."
Thuisrace voor Red Bull
Voor Red Bull is de race in Oostenrijk de thuisrace, terwijl er voor Verstappen traditioneel duizenden Nederlandse supporters afreizen naar de Red Bull Ring. De tweevoudig wereldkampioen won de race in Oostenrijk al drie keer. Vorig jaar was Leclerc de snelste, maar won Verstappen wel de sprintrace. Zaterdag staat om 16.30 uur de sprintrace op het programma, zondag volgt om 15.00 uur de Grote Prijs van Oostenrijk.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
40 minuten geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
3 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
20 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geleden