Verstappen start in GP Abu Dhabi vanaf poleposition
YAS MARINA (ANP) - Max Verstappen start zondag in de Grote Prijs van Abu Dhabi in de Formule 1 vanaf poleposition. De Nederlander, de nummer 3 van de strijd om de wereldtitel, reed in zijn Red Bull in de laatste kwalificatie van dit seizoen de snelste tijd. "Verbazingwekkend, geweldig gedaan jongens", riep hij via de boordradio naar zijn team.
Eenmaal uit zijn auto was het enthousiasme er niet minder om. "Ik ben hier heel blij mee", vervolgde de coureur. "Het was zeker niet gemakkelijk. Er zaten veel bochten in het circuit en daardoor was de kans op een fout altijd aanwezig. Maar het ging geweldig, ik kan het niet anders zeggen. Het was een zwaar seizoen, met veel wedstrijden in korte tijd. Ik krijg nu de kans om mooi af te sluiten."
Valtteri Bottas en wereldkampioen Lewis Hamilton werden op het circuit van Yas Marina in hun Mercedessen respectievelijk tweede en derde. Hamilton keerde terug na even weg te zijn geweest wegens een positieve test op het coronavirus. "Het belangrijkste is dat ik terug ben. Wel is het voor mij nu even zoeken naar het juiste ritme. Het ging niet slecht, maar nog niet zoals het moet. Ik feliciteer echter vooral Max met zijn prachtige prestatie."
Voor Verstappen was het de eerste pole van dit seizoen en zijn derde in totaal. Het is bovendien de eerste keer dat in dit seizoen de eerste startplek niet voor een Mercedes is. Verder is het ook nog eens voor de eerste keer sinds 2013 dat Mercedes in Abu Dhabi niet op poleposition staat.
In de drie voorafgaande vrije trainingen was Verstappen twee keer goed geweest voor de snelste tijd.
Meer uit Sport
GRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.
26 minuten geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen vindt zijn tweede plaats bij de Grote Prijs van Spanje een "ongelooflijk" resultaat. "Dit is heel goed voor ons", zei Verstappen na de race op de Madring waar hij met zijn Red Bull achter de Italiaanse winnaar Kimi Antonelli eindigde en de Brit Lando Norris voor zich hield.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse klassementsleider Kimi Antonelli (20) heeft zondag de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 op de Madring gewonnen. Het was de achtste zege van de coureur van Mercedes dit seizoen. Max Verstappen (28) eindigde met zijn Red Bull op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad voor de derde keer dit seizoen op de tweede plaats. De Brit Lando Norris (26) werd in zijn McLaren derde.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Russische atleten hebben een beroep gedaan op internationale sport- en mensenrechtenorganisaties om een einde te maken aan hun inmiddels vier jaar durende schorsing door de mondiale atletiekbond World Athletics. Ze voeren in een open brief aan dat de uitsluiting 'verwoestende gevolgen' heeft voor hun sportcarrière.
3 uur geledenMISANO (ANP) - Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van San Marino zijn vijfde zege van dit seizoen geboekt in de MotoGP. De Spaanse wegracer nam met de winst op het circuit van Misano de leiding in de WK-stand over van zijn landgenoot Jorge Martín. De twee rijders hebben evenveel punten, maar regerend wereldkampioen Márquez heeft meer GP's gewonnen dit jaar.
4 uur geleden