Verstappen start in GP Abu Dhabi vanaf poleposition
YAS MARINA (ANP) - Max Verstappen start zondag in de Grote Prijs van Abu Dhabi in de Formule 1 vanaf poleposition. De Nederlander, de nummer 3 van de strijd om de wereldtitel, reed in zijn Red Bull in de laatste kwalificatie van dit seizoen de snelste tijd. "Verbazingwekkend, geweldig gedaan jongens", riep hij via de boordradio naar zijn team.
Eenmaal uit zijn auto was het enthousiasme er niet minder om. "Ik ben hier heel blij mee", vervolgde de coureur. "Het was zeker niet gemakkelijk. Er zaten veel bochten in het circuit en daardoor was de kans op een fout altijd aanwezig. Maar het ging geweldig, ik kan het niet anders zeggen. Het was een zwaar seizoen, met veel wedstrijden in korte tijd. Ik krijg nu de kans om mooi af te sluiten."
Valtteri Bottas en wereldkampioen Lewis Hamilton werden op het circuit van Yas Marina in hun Mercedessen respectievelijk tweede en derde. Hamilton keerde terug na even weg te zijn geweest wegens een positieve test op het coronavirus. "Het belangrijkste is dat ik terug ben. Wel is het voor mij nu even zoeken naar het juiste ritme. Het ging niet slecht, maar nog niet zoals het moet. Ik feliciteer echter vooral Max met zijn prachtige prestatie."
Voor Verstappen was het de eerste pole van dit seizoen en zijn derde in totaal. Het is bovendien de eerste keer dat in dit seizoen de eerste startplek niet voor een Mercedes is. Verder is het ook nog eens voor de eerste keer sinds 2013 dat Mercedes in Abu Dhabi niet op poleposition staat.
In de drie voorafgaande vrije trainingen was Verstappen twee keer goed geweest voor de snelste tijd.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).
26 minuten geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
17 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
18 uur geleden