Verstappen start in GP Abu Dhabi vanaf poleposition
YAS MARINA (ANP) - Max Verstappen start zondag in de Grote Prijs van Abu Dhabi in de Formule 1 vanaf poleposition. De Nederlander, de nummer 3 van de strijd om de wereldtitel, reed in zijn Red Bull in de laatste kwalificatie van dit seizoen de snelste tijd. "Verbazingwekkend, geweldig gedaan jongens", riep hij via de boordradio naar zijn team.
Eenmaal uit zijn auto was het enthousiasme er niet minder om. "Ik ben hier heel blij mee", vervolgde de coureur. "Het was zeker niet gemakkelijk. Er zaten veel bochten in het circuit en daardoor was de kans op een fout altijd aanwezig. Maar het ging geweldig, ik kan het niet anders zeggen. Het was een zwaar seizoen, met veel wedstrijden in korte tijd. Ik krijg nu de kans om mooi af te sluiten."
Valtteri Bottas en wereldkampioen Lewis Hamilton werden op het circuit van Yas Marina in hun Mercedessen respectievelijk tweede en derde. Hamilton keerde terug na even weg te zijn geweest wegens een positieve test op het coronavirus. "Het belangrijkste is dat ik terug ben. Wel is het voor mij nu even zoeken naar het juiste ritme. Het ging niet slecht, maar nog niet zoals het moet. Ik feliciteer echter vooral Max met zijn prachtige prestatie."
Voor Verstappen was het de eerste pole van dit seizoen en zijn derde in totaal. Het is bovendien de eerste keer dat in dit seizoen de eerste startplek niet voor een Mercedes is. Verder is het ook nog eens voor de eerste keer sinds 2013 dat Mercedes in Abu Dhabi niet op poleposition staat.
In de drie voorafgaande vrije trainingen was Verstappen twee keer goed geweest voor de snelste tijd.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
36 minuten geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
17 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
21 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
21 uur geleden