Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

Eerder op vrijdag reed Verstappen (28) tijdens de enige vrije training in Miami naar de tweede tijd, achter Charles Leclerc. De coureur van Ferrari eindigde in de kwalificatie als vierde. WK-leider Kimi Antonelli start zaterdag van de tweede plaats, voor Oscar Piastri, de teamgenoot van Norris.

De prestaties van vrijdag zijn een aardige opsteker voor Verstappen, die een teleurstellende start van het seizoen kende. De Limburger bezet na drie races met 12 punten de negende plaats in de WK-stand. Na de laatste grand prix in Japan eind maart lag de koningsklasse in april stil, omdat de races in Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten werden geschrapt.

Red Bull maakte gebruik van de pauze van vijf weken om aan de auto te werken, in de hoop deze te verbeteren. De RB22 van Verstappen kwam tijdens de vrije training in Miami voor de eerste keer het circuit op met de in april geteste roterende 'Macarena-vleugel'.

De sprintrace begint zaterdag om 18.00 uur (Nederlandse tijd). Het is de tweede van zes sprintraces dit seizoen. George Russell (Mercedes) won medio maart de eerste in Shanghai. Verstappen eindigde daar als negende. Zondag staat om 22.00 uur de hoofdrace op het programma.

Meer uit Sport

Olympisch schaatskampioene Leerdam dit seizoen niet in actie

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.

5 uur geleden
Mercedes-baas Wolff schrijft Russell niet af in titelstrijd F1

MADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.

6 uur geleden
Voorzitter Pools Olympisch Comité weg om corruptieverdenking

WARSCHAU (ANP/AFP) - Radosław Piesiewicz, de voorzitter van het Pools Olympisch Comité (PKOl), is ontslagen op verdenking van corruptie. Dat maakte interim-voorzitter Marian Kmita, die voorlopig de voorzitterstaken overneemt, maandag bekend.

6 uur geleden
Organisatie belooft verbeteringen Formule 1-circuit Madrid

MADRID (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 is bereid om het nieuwe Madring-circuit in Madrid aan te passen, zodat er betere inhaalmogelijkheden komen. Ze reageert hiermee op de kritiek van de coureurs.

7 uur geleden
Deen Skjelmose meldt zich af voor WK wielrennen

BRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Fransman Roberti interim-voorzitter komende Winterspelen

LYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.

12 uur geleden
Van de Zandschulp terug in top 40 van beste tennissers

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.

15 uur geleden