Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start als vierde op Silverstone, pole voor Russell

Verstappen start als vierde op Silverstone, pole voor Russell

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen is tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië blijven steken op een vierde plaats. De Brit George Russell (Mercedes) pakte voor thuispubliek met een tijd van 1.25,819 poleposition, voor landgenoten Lewis Hamilton (Mercedes) en Lando Norris (McLaren).

Vrijdag kende WK-leider Verstappen al de nodige problemen en kwam hij in de eerste twee vrije trainingen tot respectievelijk de vierde en de zevende tijd. De derde vrije training op zaterdag besloot de regerend wereldkampioen met een vijfde positie.

In de eerste kwalificatiesessie (Q1) veroorzaakte Red Bull-coureur Sergio Pérez een rode vlag, nadat hij met zijn bolide van de baan was geraakt. De Mexicaan kon niet verder en moet zondag vanaf plek 19 starten. In de resterende minuten schoof ook Verstappen van de baan, net op het moment dat het even begon te regenen. Hij kon wel verder en ging als elfde door naar Q2.

Grind

Lewis Hamilton en George Russell waren op dat moment in hun Mercedessen sneller dan de rest. Bij Red Bull werd er tussendoor hard gewerkt aan de auto van Verstappen, die eerder door het grind was gegaan. Ondanks schade kwam hij in Q2 tot de zesde tijd. Lando Norris (McLaren) had op dat moment de leiding. Charles Leclerc (Ferrari) haakte op de elfde plek af.

In Q3 grepen Russell en Hamilton met hun Mercedessen op een inmiddels droge baan weer de macht. Verstappen moest met een tijd van 1.26,203 uiteindelijk genoegen nemen met de vierde plek op de tweede startrij.

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

5 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

5 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

9 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

22 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

2 dagen geleden