Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start als vierde op Silverstone, pole voor Russell

Verstappen start als vierde op Silverstone, pole voor Russell

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen is tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië blijven steken op een vierde plaats. De Brit George Russell (Mercedes) pakte voor thuispubliek met een tijd van 1.25,819 poleposition, voor landgenoten Lewis Hamilton (Mercedes) en Lando Norris (McLaren).

Vrijdag kende WK-leider Verstappen al de nodige problemen en kwam hij in de eerste twee vrije trainingen tot respectievelijk de vierde en de zevende tijd. De derde vrije training op zaterdag besloot de regerend wereldkampioen met een vijfde positie.

In de eerste kwalificatiesessie (Q1) veroorzaakte Red Bull-coureur Sergio Pérez een rode vlag, nadat hij met zijn bolide van de baan was geraakt. De Mexicaan kon niet verder en moet zondag vanaf plek 19 starten. In de resterende minuten schoof ook Verstappen van de baan, net op het moment dat het even begon te regenen. Hij kon wel verder en ging als elfde door naar Q2.

Grind

Lewis Hamilton en George Russell waren op dat moment in hun Mercedessen sneller dan de rest. Bij Red Bull werd er tussendoor hard gewerkt aan de auto van Verstappen, die eerder door het grind was gegaan. Ondanks schade kwam hij in Q2 tot de zesde tijd. Lando Norris (McLaren) had op dat moment de leiding. Charles Leclerc (Ferrari) haakte op de elfde plek af.

In Q3 grepen Russell en Hamilton met hun Mercedessen op een inmiddels droge baan weer de macht. Verstappen moest met een tijd van 1.26,203 uiteindelijk genoegen nemen met de vierde plek op de tweede startrij.

Meer uit Sport

Tennisser Den Ouden wint bij debuut in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.

11 minuten geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

1 uur geleden
Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

2 uur geleden
Olympisch schaatskampioenen Kramer en Wüst openen TeamNL Huis

MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.

3 uur geleden
Bezoek aan Milaan bezorgt voorzitter NOC*NSF 'kriebels' voor 2030

MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.

4 uur geleden
Cricketers maken het Pakistan lastig maar verliezen op WK T20

COLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.

4 uur geleden
Leerdam staat media na training op zaterdag alsnog te woord

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog de media te woord gestaan. De schaatsster zou na de NOS ook met schrijvende journalisten praten, maar dat gebeurde niet. Ze besloot de hal na het televisie-interview te verlaten. De reden is nog onbekend.

4 uur geleden