Verstappen start als vierde op Silverstone, pole voor Russell
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen is tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië blijven steken op een vierde plaats. De Brit George Russell (Mercedes) pakte voor thuispubliek met een tijd van 1.25,819 poleposition, voor landgenoten Lewis Hamilton (Mercedes) en Lando Norris (McLaren).
Vrijdag kende WK-leider Verstappen al de nodige problemen en kwam hij in de eerste twee vrije trainingen tot respectievelijk de vierde en de zevende tijd. De derde vrije training op zaterdag besloot de regerend wereldkampioen met een vijfde positie.
In de eerste kwalificatiesessie (Q1) veroorzaakte Red Bull-coureur Sergio Pérez een rode vlag, nadat hij met zijn bolide van de baan was geraakt. De Mexicaan kon niet verder en moet zondag vanaf plek 19 starten. In de resterende minuten schoof ook Verstappen van de baan, net op het moment dat het even begon te regenen. Hij kon wel verder en ging als elfde door naar Q2.
Grind
Lewis Hamilton en George Russell waren op dat moment in hun Mercedessen sneller dan de rest. Bij Red Bull werd er tussendoor hard gewerkt aan de auto van Verstappen, die eerder door het grind was gegaan. Ondanks schade kwam hij in Q2 tot de zesde tijd. Lando Norris (McLaren) had op dat moment de leiding. Charles Leclerc (Ferrari) haakte op de elfde plek af.
In Q3 grepen Russell en Hamilton met hun Mercedessen op een inmiddels droge baan weer de macht. Verstappen moest met een tijd van 1.26,203 uiteindelijk genoegen nemen met de vierde plek op de tweede startrij.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
13 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
15 uur geleden