Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start als vierde op Silverstone, Bottas op pole

Verstappen start als vierde op Silverstone, Bottas op pole

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat zondag bij de 70th Anniversary GP vanaf de vierde positie van start. Poleposition is voor Mercedes-coureur Valtteri Bottas, die 0,063 seconde sneller was dan zijn Britse ploeggenoot Lewis Hamilton. Voor de Fin, achter Hamilton tweede in de WK-stand, is het zijn dertiende pole.

Vorige week startte Verstappen ook vanaf de tweede startrij op Silverstone, toen vanaf de derde plek. Hij finishte uiteindelijk als tweede tijdens de GP van Groot-Brittannië. De zege ging toen naar Hamilton.

De derde startpositie is verrassend voor Nico Hülkenberg, die voor de tweede week op rij Sergio Pérez vervangt bij Racing Point. "De afgelopen week was gek. Dit weekend voel ik me veel beter voorbereid. In het laatste deel van de kwalificatie heb ik alles gegeven. Ik ben een beetje verrast hier te staan, maar ik heb een brede lach op mijn gezicht", aldus Hülkenberg.

Afscheid

De Duitse coureur nam vorig jaar afscheid van de Formule 1, maar hij werd vorige week op het laatste moment opgeroepen om de Mexicaan Pérez, bij wie het coronavirus werd geconstateerd, te vervangen. "Ik ben nooit weggeweest, ik heb alleen even pauze genomen", zei Hülkenberg met een knipoog.

Achter Verstappen start Daniel Ricciardo (Renault) als vijfde en Lance Stroll (Racing Point) als zesde. Alexander Albon, de ploeggenoot van Verstappen, begint vanaf de negende positie.

De Formule 1-race begint zondag om 15.10 uur.

Meer uit Sport

Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

9 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

11 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

12 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

13 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

14 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

16 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

18 uur geleden