Verstappen start als vierde op Silverstone, Bottas op pole
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat zondag bij de 70th Anniversary GP vanaf de vierde positie van start. Poleposition is voor Mercedes-coureur Valtteri Bottas, die 0,063 seconde sneller was dan zijn Britse ploeggenoot Lewis Hamilton. Voor de Fin, achter Hamilton tweede in de WK-stand, is het zijn dertiende pole.
Vorige week startte Verstappen ook vanaf de tweede startrij op Silverstone, toen vanaf de derde plek. Hij finishte uiteindelijk als tweede tijdens de GP van Groot-Brittannië. De zege ging toen naar Hamilton.
De derde startpositie is verrassend voor Nico Hülkenberg, die voor de tweede week op rij Sergio Pérez vervangt bij Racing Point. "De afgelopen week was gek. Dit weekend voel ik me veel beter voorbereid. In het laatste deel van de kwalificatie heb ik alles gegeven. Ik ben een beetje verrast hier te staan, maar ik heb een brede lach op mijn gezicht", aldus Hülkenberg.
Afscheid
De Duitse coureur nam vorig jaar afscheid van de Formule 1, maar hij werd vorige week op het laatste moment opgeroepen om de Mexicaan Pérez, bij wie het coronavirus werd geconstateerd, te vervangen. "Ik ben nooit weggeweest, ik heb alleen even pauze genomen", zei Hülkenberg met een knipoog.
Achter Verstappen start Daniel Ricciardo (Renault) als vijfde en Lance Stroll (Racing Point) als zesde. Alexander Albon, de ploeggenoot van Verstappen, begint vanaf de negende positie.
De Formule 1-race begint zondag om 15.10 uur.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
4 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
11 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
12 uur geleden