Verstappen start als tweede in Monaco, pole voor Leclerc na crash
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft zich tijdens de kwalificatie voor de GP van Monaco niet weten te verzekeren van poleposition. De coureur van Red Bull start zondag als tweede.
De Monegask Charles Leclerc van Ferrari was in de kwalificatie van zijn thuisrace het snelst, maar moet afwachten omdat hij in het laatste deel van de kwalificatie zijn bolide in de vangrail reed. De rode vlag maakte direct een einde aan de kwalificatie. Het is voor de 23-jarige Leclerc zijn eerste pole sinds de GP van Mexico in 2019.
Mogelijk neemt Verstappen de pole nog over van Leclerc, die wegens herstelwerkzaamheden mogelijk een gridstraf krijgt. Zijn beschadigde bolide moest worden weggetakeld.
Comfortabel
De 23-jarige Verstappen is er nog nooit in geslaagd de GP van Monaco te winnen. Hij wist in 2021 één van de vier races te winnen. Bij de andere drie GP's was Lewis Hamilton de beste.
"Het is jammer van de rode vlag, want ik voelde me erg comfortabel", aldus Verstappen, die dit seizoen alleen bij de openingsrace in Bahrein vanaf pole startte. "Het ging allemaal erg goed en we bouwden op naar het einde, maar de rode vlag heeft ons de kansen ontnomen."
Hamilton
Hamilton, de leider in de WK-stand, stelde teleur en noteerde in de kwalificatie de zevende tijd. Zijn snelste ronde was 0,749 langzamer dan die van Leclerc. Verstappen was 0,230 langzamer dan de Monegask.
Achter Verstappen start Valtteri Bottas van Mercedes als derde, Ferrari-coureur Carlos Sainz staat naast hem op de tweede startrij. Sergio Pérez, de ploeggenoot van Verstappen, klokte in de kwalificatie de negende tijd.
De race begint zondag om 15.00 uur.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
18 uur geleden