Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start als tweede in Monaco, pole voor Leclerc na crash

Verstappen start als tweede in Monaco, pole voor Leclerc na crash

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft zich tijdens de kwalificatie voor de GP van Monaco niet weten te verzekeren van poleposition. De coureur van Red Bull start zondag als tweede.

De Monegask Charles Leclerc van Ferrari was in de kwalificatie van zijn thuisrace het snelst, maar moet afwachten omdat hij in het laatste deel van de kwalificatie zijn bolide in de vangrail reed. De rode vlag maakte direct een einde aan de kwalificatie. Het is voor de 23-jarige Leclerc zijn eerste pole sinds de GP van Mexico in 2019.

Mogelijk neemt Verstappen de pole nog over van Leclerc, die wegens herstelwerkzaamheden mogelijk een gridstraf krijgt. Zijn beschadigde bolide moest worden weggetakeld.

Comfortabel

De 23-jarige Verstappen is er nog nooit in geslaagd de GP van Monaco te winnen. Hij wist in 2021 één van de vier races te winnen. Bij de andere drie GP's was Lewis Hamilton de beste.

"Het is jammer van de rode vlag, want ik voelde me erg comfortabel", aldus Verstappen, die dit seizoen alleen bij de openingsrace in Bahrein vanaf pole startte. "Het ging allemaal erg goed en we bouwden op naar het einde, maar de rode vlag heeft ons de kansen ontnomen."

Hamilton

Hamilton, de leider in de WK-stand, stelde teleur en noteerde in de kwalificatie de zevende tijd. Zijn snelste ronde was 0,749 langzamer dan die van Leclerc. Verstappen was 0,230 langzamer dan de Monegask.

Achter Verstappen start Valtteri Bottas van Mercedes als derde, Ferrari-coureur Carlos Sainz staat naast hem op de tweede startrij. Sergio Pérez, de ploeggenoot van Verstappen, klokte in de kwalificatie de negende tijd.

De race begint zondag om 15.00 uur.

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

4 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

5 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

6 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

9 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

9 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

13 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

15 uur geleden