Verstappen start als tweede in Australië, pole voor Leclerc
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen gaat zondag bij de Grote Prijs van Australië als tweede van start. Charles Leclerc van Ferrari verzekerde zich in de kwalificatie van poleposition. Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen bij Red Bull, start in Melbourne vanaf de derde plek.
Verstappen was in Q3 0,286 langzamer dan Leclerc, die ook tijdens de eerste race van het seizoen in Bahrein vanaf pole startte.
"Ik voel me al het hele weekend niet zo goed. In geen enkele ronde heb ik echt vertrouwen en het is een beetje een struggle. We moeten dit nu gaan analyseren", zei Verstappen na de kwalificatie. "De racesnelheid is stabiel, maar het gaat alle kanten op. Ik ben blij met de tweede plek, maar als team willen we natuurlijk meer."
Training
Verstappen (24) zette eerder op de dag in de derde vrije training de zevende tijd neer. In de eerste training noteerde hij de vierde tijd en in de tweede oefensessie de tweede.
Leclerc maakte in de kwalificatie indruk met zijn laatste snelle ronde. "Het voelde goed op een baan waarop ik het altijd lastig heb gehad", zei Leclerc. "We hebben hard gewerkt nadat de trainingen wat rommelig waren verloren. In Q3 viel alles samen en het voelt geweldig."
Carlos Sainz, de ploeggenoot van Leclerc, stelde teleur en gaat als negende van start. Lewis Hamilton start in zijn Mercedes vanaf de derde startrij, want hij noteerde in de kwalificatie de vijfde tijd. Lando Norris (McLaren) start naast Pérez vanaf P4.
Onderbrekingen
De kwalificatie werd meermaals stilgelegd met de rode vlag. In Q3 werd de kwalificatie onderbroken omdat de Spanjaard Fernando Alonso crashte. De Canadezen Lance Stroll en Nicholas Latifi kwamen hard in botsing tijdens Q1.
De GP van Australië is de derde race van het seizoen, waarin Leclerc na twee races de leider is. Verstappen staat derde met 20 punten minder dan de Monegask.
De race begint zondag om 07.00 uur.
Meer uit Sport
METZ (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bij indoorwedstrijden in het Franse Metz uitgevallen op de 400 meter. De Nederlands recordhouder (45,48) werd gehinderd door een cameraman, die veel te dicht op de binnenbaan stond. Het ritme van de 36-jarige Bonevacia werd zodanig verstoord dat hij de race niet afmaakte.
57 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
4 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
4 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
4 uur geleden