Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start als tweede in Australië, pole voor Leclerc

Verstappen start als tweede in Australië, pole voor Leclerc

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen gaat zondag bij de Grote Prijs van Australië als tweede van start. Charles Leclerc van Ferrari verzekerde zich in de kwalificatie van poleposition. Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen bij Red Bull, start in Melbourne vanaf de derde plek.

Verstappen was in Q3 0,286 langzamer dan Leclerc, die ook tijdens de eerste race van het seizoen in Bahrein vanaf pole startte.

"Ik voel me al het hele weekend niet zo goed. In geen enkele ronde heb ik echt vertrouwen en het is een beetje een struggle. We moeten dit nu gaan analyseren", zei Verstappen na de kwalificatie. "De racesnelheid is stabiel, maar het gaat alle kanten op. Ik ben blij met de tweede plek, maar als team willen we natuurlijk meer."

Training

Verstappen (24) zette eerder op de dag in de derde vrije training de zevende tijd neer. In de eerste training noteerde hij de vierde tijd en in de tweede oefensessie de tweede.

Leclerc maakte in de kwalificatie indruk met zijn laatste snelle ronde. "Het voelde goed op een baan waarop ik het altijd lastig heb gehad", zei Leclerc. "We hebben hard gewerkt nadat de trainingen wat rommelig waren verloren. In Q3 viel alles samen en het voelt geweldig."

Carlos Sainz, de ploeggenoot van Leclerc, stelde teleur en gaat als negende van start. Lewis Hamilton start in zijn Mercedes vanaf de derde startrij, want hij noteerde in de kwalificatie de vijfde tijd. Lando Norris (McLaren) start naast Pérez vanaf P4.

Onderbrekingen

De kwalificatie werd meermaals stilgelegd met de rode vlag. In Q3 werd de kwalificatie onderbroken omdat de Spanjaard Fernando Alonso crashte. De Canadezen Lance Stroll en Nicholas Latifi kwamen hard in botsing tijdens Q1.

De GP van Australië is de derde race van het seizoen, waarin Leclerc na twee races de leider is. Verstappen staat derde met 20 punten minder dan de Monegask.

De race begint zondag om 07.00 uur.

Meer uit Sport

Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

17 minuten geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

48 minuten geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

49 minuten geleden
Judoka Catharina verliest EK-finale van Pirelli

TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.

1 uur geleden
Tennisster Rybakina pakt tweede titel in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.

1 uur geleden
Spaanse Blasi verrast Nederlandse favorieten in Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.

1 uur geleden
Judoka Catharina bereikt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.

4 uur geleden