Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start als tweede in Australië, pole voor Leclerc

Verstappen start als tweede in Australië, pole voor Leclerc

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen gaat zondag bij de Grote Prijs van Australië als tweede van start. Charles Leclerc van Ferrari verzekerde zich in de kwalificatie van poleposition. Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen bij Red Bull, start in Melbourne vanaf de derde plek.

Verstappen was in Q3 0,286 langzamer dan Leclerc, die ook tijdens de eerste race van het seizoen in Bahrein vanaf pole startte.

"Ik voel me al het hele weekend niet zo goed. In geen enkele ronde heb ik echt vertrouwen en het is een beetje een struggle. We moeten dit nu gaan analyseren", zei Verstappen na de kwalificatie. "De racesnelheid is stabiel, maar het gaat alle kanten op. Ik ben blij met de tweede plek, maar als team willen we natuurlijk meer."

Training

Verstappen (24) zette eerder op de dag in de derde vrije training de zevende tijd neer. In de eerste training noteerde hij de vierde tijd en in de tweede oefensessie de tweede.

Leclerc maakte in de kwalificatie indruk met zijn laatste snelle ronde. "Het voelde goed op een baan waarop ik het altijd lastig heb gehad", zei Leclerc. "We hebben hard gewerkt nadat de trainingen wat rommelig waren verloren. In Q3 viel alles samen en het voelt geweldig."

Carlos Sainz, de ploeggenoot van Leclerc, stelde teleur en gaat als negende van start. Lewis Hamilton start in zijn Mercedes vanaf de derde startrij, want hij noteerde in de kwalificatie de vijfde tijd. Lando Norris (McLaren) start naast Pérez vanaf P4.

Onderbrekingen

De kwalificatie werd meermaals stilgelegd met de rode vlag. In Q3 werd de kwalificatie onderbroken omdat de Spanjaard Fernando Alonso crashte. De Canadezen Lance Stroll en Nicholas Latifi kwamen hard in botsing tijdens Q1.

De GP van Australië is de derde race van het seizoen, waarin Leclerc na twee races de leider is. Verstappen staat derde met 20 punten minder dan de Monegask.

De race begint zondag om 07.00 uur.

Meer uit Sport

Griekspoor meldt zich af voor dubbel na nederlaag in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt niet meer in actie op Wimbledon. De 28-jarige Nederlander meldt zich af voor het dubbelspel, waarin hij samen met Botic van de Zandschulp zou spelen. Dat zei Griekspoor na zijn verloren partij in het enkelspel tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.

1 uur geleden
Griekspoor kan goede vorm niet vasthouden en strandt op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de goede lijn na zijn toernooiwinst op Mallorca niet weten door te trekken op Wimbledon. Twee dagen na de gewonnen finale op het Spaanse eiland ging de nummer 1 van Nederland in de eerste ronde van het grandslamtoernooi met 2-6 5-7 3-6 onderuit tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.

2 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz met moeite langs Fognini op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zijn ongeslagen reeks op Wimbledon met veel moeite voortgezet in 2025. De tweevoudig kampioen uit Spanje was in de eerste ronde na een zware partij op een zeer warm Centre Court met 7-5 6-7 (5) 7-5 2-6 6-1 net te sterk voor de Italiaanse routinier Fabio Fognini.

4 uur geleden
Rune geeft voorsprong weg en verliest op Wimbledon van qualifier

LONDEN (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde op Wimbledon. De mondiale nummer 8 verloor na een 2-0-voorsprong in vijf sets van de Chileense qualifier Nicolás Jarry: 6-4 6-4 5-7 3-6 4-6.

6 uur geleden
Ploegleider De Jongh aast met Lidl-Trek op eerste gele trui

WATERLOO (ANP) - Lidl-Trek aast met sprinter Jonathan Milan op de eerste gele trui in de Tour de France zaterdag in Lille. De Amerikaanse ploeg heeft verder de Deen Mattias Skjelmose mee voor het algemeen klassement.

6 uur geleden
Topfavoriet Sabalenka eenvoudig door naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zonder grote problemen haar eerste partij op Wimbledon doorstaan. De als eerste geplaatste tennisster versloeg de Canadese qualifier Carson Branstine in twee sets: 6-1 7-5.

8 uur geleden
Vroege start voor debutante Lamens dinsdag op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens mag dinsdag al vroeg de baan op voor haar debuut op Wimbledon. De nummer 1 van Nederland vormt samen met haar Amerikaanse tegenstandster Iva Jovic om 11.00 uur (lokale tijd) de eerste partij op baan 7.

8 uur geleden