Verstappen start als tweede in Australië, pole voor Leclerc
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen gaat zondag bij de Grote Prijs van Australië als tweede van start. Charles Leclerc van Ferrari verzekerde zich in de kwalificatie van poleposition. Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen bij Red Bull, start in Melbourne vanaf de derde plek.
Verstappen was in Q3 0,286 langzamer dan Leclerc, die ook tijdens de eerste race van het seizoen in Bahrein vanaf pole startte.
"Ik voel me al het hele weekend niet zo goed. In geen enkele ronde heb ik echt vertrouwen en het is een beetje een struggle. We moeten dit nu gaan analyseren", zei Verstappen na de kwalificatie. "De racesnelheid is stabiel, maar het gaat alle kanten op. Ik ben blij met de tweede plek, maar als team willen we natuurlijk meer."
Training
Verstappen (24) zette eerder op de dag in de derde vrije training de zevende tijd neer. In de eerste training noteerde hij de vierde tijd en in de tweede oefensessie de tweede.
Leclerc maakte in de kwalificatie indruk met zijn laatste snelle ronde. "Het voelde goed op een baan waarop ik het altijd lastig heb gehad", zei Leclerc. "We hebben hard gewerkt nadat de trainingen wat rommelig waren verloren. In Q3 viel alles samen en het voelt geweldig."
Carlos Sainz, de ploeggenoot van Leclerc, stelde teleur en gaat als negende van start. Lewis Hamilton start in zijn Mercedes vanaf de derde startrij, want hij noteerde in de kwalificatie de vijfde tijd. Lando Norris (McLaren) start naast Pérez vanaf P4.
Onderbrekingen
De kwalificatie werd meermaals stilgelegd met de rode vlag. In Q3 werd de kwalificatie onderbroken omdat de Spanjaard Fernando Alonso crashte. De Canadezen Lance Stroll en Nicholas Latifi kwamen hard in botsing tijdens Q1.
De GP van Australië is de derde race van het seizoen, waarin Leclerc na twee races de leider is. Verstappen staat derde met 20 punten minder dan de Monegask.
De race begint zondag om 07.00 uur.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
6 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden